Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křeček džungarský-chov

Dobrý den mám doma korálovku královskou (Lampropeltis pyromelana) a se sháněním potravy holat a myší je to tady u nás na prd. Tak jsem se rozhodl že budu chovat Křečky Džungarské a že bych měl 3 samice a 1 samce myslíte že to lze pohromadě? A budu mít terárko 50x40x40 ale budu tam mít dvě patra( takže budu mít přepážku uprostřed) tto mám už vymyšlené, myslíte že by to tak šlo?
[mod]Změna předmětu, původně: Křeček Džungarský-chov (halapremek) - jmena zivocichu a rostlin se pisi s malym na zacatku!VH (VH)[/mod]

Sry asi jsem to přehlídl :-D jo, pro 1 jednoho hada jako občasná chuťovka to není špatný. Přítelkyně si teď vydupala k narozeninám taky džungaráka. Takže křečka (spíš křečky) dostane, ale bude mi odvádět daň v podobě holat (ještě o tom neví :-D). Spokojenost na obou stranách :-D

Zase záleží na velikosti terária a jeho provedení.
2 samci a 1 samice bude problém to i 2x2.
Bude li "akvárium" alespoň 80x40 a dostatek kamenů (úkrytů) tak nebude problém 2x5 ale sem tam by mohlo dojít na pěsti.
Pak musí mít slabší kam utéct.je to tak i u ptáků .. ještěrů lidí ^^

Při dostatku zelené stravy moc nepijou, dokonce se dají chovat zcela bez vody nebo jen s občasným přidáním mističky s vodou, když ji mohou dostatek získat z potravy a to je případ většiny polopouštních a pouštních hlodavců a tvorů obecně nebo třeba morčat, ale samozřejmě pokud mají možnost, tak se napijou rádi, protože nikdy neví (v přírodě), kdy zas takovou možnost budou mít. Obecně je vhodné tyto zvířata napájet alespoň v době gravidity a odchovu mláďat. Jinak vystačí se šťavntou součástí stravy (zelenina, ovoce, listy bylin, tráva). Rozhodně křečci a křečíci pijou mnohem míň než třeba myši a potkani.

já osobně mám doma,mimo jiné zvířeny,dva zlaťáky-roční kluky spolu v jednom akváriu(né nijak oslnivě velkém).jednou začas na sebe vypísknou,ale nikdy se neperou a dělej se o společnou misku.Ale myslím,že to je spíš vyjímka,takže bych to nepokoušela.Podle mého názoru je pro "potěšení" nejlepší chovat samotáře:-)