Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem utek hroznyse v panelaku

zdravim ,
nedavno se otci stalo neco nemileho . lojzika mel pusteneho v byte a sel do prace . jenze nechal otevreno do koupelny , ktera byla skoro po rekonstrukce a byl tam takovy maly otvor , kterym se dalo dostat do ,,stupacek,, panelaku . chvili se drzel u diry (uz byl v ni) , sel videt ale za 2 dny zmizel uplne . da se ho nejak nalakat / vylakat ven? uz bude hladovy , asi 4 tydny nejedl . ma 2 roky.
[mod]Změna předmětu, původně: utek horznyse v panelaku (VH)[/mod]

Prvně, já bych to zde moc nerozmazával. Pomůže to zase všem teraristům!!!!Za chvíli nějaký debil z Novy bude natáčet, jak Hroznýš ohrožoval obyvatele. Navíc ještě loni, by to byl přestupek jako hrom.Nezabezpečené zvíře, které patřilo do kategorie nebezpečných zvířat]:)
Jinak bych dal do koupelny bednu s potkanem a večer bych číhal.Je to docela průser, had této velikosti volně v paneláku.

Pokud ho nemáte nahlášeného tak ještě větší. Normálně běžte byt od bytu a prohledejte baterkou stoupačky a máte šanci ho najít. bude se někde vyhřívat na teplé vodě. Jestli ho totiž najde nějaká bába můžou vás i vystěhovat. Dokonce i když je to váš byt. Takže vzít známé a jít byt po bytu a pokud možno hned. Nechápu proč už jste to neudělali!!!!!

Zdar tuto snad není pravda3-[pojem "nedávno"to může být den a taky rok.Taky mi nějak uniklo proč jste při rekonstrukci nezafoukli stoupačky polyuretanem???určitě jak radily ostatní výše.Mám pro tebe smutnou zprávu:x:modli se aby se někde nenažral3-[sousedovic kočka,čivava jsou hodně dobrý,pak ti celkem přesně povím další scénář:x:věř mi,že se asi neudržíš smíchy:x:nehledě na to,že nahráváš DRUHÉ STRANĚ:x:tuto je vrchol nezodpovědnosti Pošuk

v současné době BC být nahlášen nemusí, tak v tom by snad problém být neměl ...

Pokud z něj nějaká bába dostane infarkt, tak na tom zas až tak moc nezáleží...
Pes taky není mezi "zvířaty vyžadující zvláštní péči" a stejně za něj zodpovídáš, když se něco zvrtne. Více než 2 m hrozňa bez dozoru se dá považovat za obecné ohrožení (třeba pro mimino...).

OMG co ho tady strašíte .. to snad stačí .. radeji se pokuste mu pokoci!!(mate pravdu ale to nic neřeší)
Já nevím .. bude tam asi docela zima .. sem tam teplá trubka to nevyhřeje .. víc jak na žrádlo bych vsadil na teplo a šykovný úkryt..
Tak jsem chytal i své ještěrky (podařilo se)
koš + vyhřívaná dečka??

navíc mohl by začít zimovat...

Nedalo by se tam udelat nejaké zařízaní .. aby jsi poznal že tam ještě je??

BTW..mohl by jít i po čisté vodě??

Zdravím, teda jak to tady čtu tak máš pořádný průšvich vždyť může něco udělat třeba malému miminku v kolébce nebo sežrat jak se vše psalo výše nějakého domácího mazlíčka. A ještě to zveřejni ať seš ještě v TV buď seš s prominutim natvrdlej nebo nevim takové bezohledné chování být tebou tak se stidím a požádám o smazání. Zkoušej nalákat na nějakého králíka a prohledej v každém bytě vztoupačky než se něco stane!

Lidi já opravdu nedokážu pochopit tu nezodpovědnost, nechat puštěného 2.5m dlouhého hroznu volně po bytě:-?]:(. Že had uteče se stane asi každému, ale tohle hraničí s debilitou. Vždyť to není kocour nebo čivava, ale docela nebezpečné zvíře, které si opravdu poradí s malým děckem.

Nevim jak jste přišli na to že hroznýš nemusí být hlášen???? Musí být hlášen jako nebezpečné zvíře a mít schválené ubytování. Každopádně bych nechal černých scénářů a šel prohledat stoupačky než to s nějakou babou sekne. Ve stoupačkách se vyhřeje na teplé vodě a bude akční.

Tak já teda nevím,ale nechápu proč někdo nechá volně lézt hada po bytě bez dozoru?!Na 2 roky 2,5m se mi nějak nezdá ...Záleží jak dlouho tam je,ale možná bych počítal s tou horší varinatou,že by už taky mohl být :x: ,když venku se pohybuje teplota kolem +/- 4°C přes den a v noci klesá nebo padá pod 0°C,tak teda nevím,nevím ...

To myslíš vážně? Jestli ne, tak ho musíš najít, než to s někým sekne nebo něco horšího. Lidi vystraší i 50 cm užovka, natož takový macek. Jak ho odtud dostat nevím. Zkus ho nalákat na kořist, ale hroznýš vydrží dlouho bez potravy a kdo ví kde už je.
Nechat puštěného hada bez dozoru je nezodpovědnost. :!:

Být tebou pro zachování duševního zdraví profiltruju takové to "jak jsi mohl..!" apod. (udělal jsem to také) a vypadne ti jeden dost rozumný nápad. Prostě projít byt po bytu ty stupačky a docela věřím, že ho najdeš. V tomhle hraje velikosti proti němu :) Jinak taky bych nakoupil čokolády/víno pro sousedy.

chvili se drzel u diry (uz byl v ni) , sel videt ale za 2 dny zmizel uplne

Taky mě utekl had a měl jsem z toho pořádný nervy i když to byla jen metrová amurka. Obešel jsem sousedy a upozornil je na to co je může potkat. Dodnes mě někteří nezdraví. Ale nechápu co jste dělali ty dva dny co byl vidět,to jste ho volali a čekali,že se otočí a vrátí????? To mi jde jaksi mimo myšlení.:-)3-[Takže hledej a hlavně všechny informuj, i když budou naštvaní pořád lepší než aby ho objevili sami.

asi bych obesel ty sousedy,kteri maji sanci to nejak pochopit,co se stalo.je to lepsi je na to pripravit,ze se nekde muze objevit a pak neustale prohledavat kazdou diru.jinak ti preju at to dobre dopadne.z vlastni zkusenosti(guttata) vim,ze to neni nic prijemnyho,ja mel to stesti,ze mi had utekl v byte a nezalezl do stoupacek,tak se to obeslo bez sousedu,ale ta predstava,ze by ho nasla sousedka mne desi dodnes.

Mně bydlela u sousedky asi čtyři měsíce sinaolka. Různě se přemísťovala. Ale asi nejvíc času trávila za obložením zdi v kuchyni který nešlo bez toho aniž by se poničilo rozebrat. Naštěstí máme skvělí sousedy a tak paní sousedka vždycky dala echo že hada zahlídla ale nestihla ho chytnout nebo doběhnout pro mně :-D. Až jednou asi v jednu v vnoci přiběhla že had je v obýváku za skřiňkou. :-) Bylo to zrovna v ten den kdyy se jí vrátil rodiný příslušník z poza velké louže:-). Dopadlo to dobře. Hada jsme v pohodě odchytli. :-)

Tento konkétní případ moc nechápu ale držím palec ať ho rychle nejadete.

hele jak se nám tady rozrustají podobné příběhy :-)
Bylo by to krásné téma ...
Kamarádovi se stalo .. že mu utekl had doma ... prohledával i mazery v křeslech a topení ale prostě nic...
a pak najednou po půl roce ho našel .. jak se dobíval do vany /asi za vodou/..

Tak třeba budete mýt štěstí .. a had se vrátil sám (myslím po těch dvou dnech co najednou nebyl vidět)
je možné že zacouval z5 ;-) bylo by to fajn.

PS.Hele prohledej to doma pořádně :))

ja nevim , nejak hadum nerozumim . Upozornuji ze se to nestalo mi , ale memu otci - uz starne :) . hada mel pry pusteneho a dival se na televizi . jak on trika , nejak to na neho prislo , tak si dal dvacet . mezitim se had nekde schoval. tata se probudil a rychle spechal do prace . na hada uplne zapomel . pak prisel domu a zacal ho hledat . nasel ho az pod tou vanou v te dire . od tama nesel nijak vypacit , zed bourat kvuli hada pry nebude . tak tam 2 dny vykukoval ven a pak zmizel . problem je to , ze bydli v 8 patre 16 patroveho domu . takze jestli sel nahoru , nebo dolu , nevi . soused nahore to vi , sousedum dole to zajde pry rict . zitra s nim budu , tak mu reknu co a jak . samozrejme se i zde ozvu .
ps: nekamenujte me porad :(

zed bourat kvuli hada pry nebude ?
Tak jestli toho hada chytíte, nelepší by bylo, kdyby si fotřík koupil zámek na trárko, dal tam hada, zamkl a zahodil klíče, nebo by ho mohl darovat někomu, kdo má v sobě nějakou zodpovědnost.
Takhle mi to totiž přijde, že to fotřík moc neřeší a že - ono to nějak dopadne... měl by tu zeď klidně probourat, aby toho hada chytil, oprava pak přijde jen na pár tisíc a jestli je línej si to sám opravit, udělá mu to každej zedník melouchem.
Tohle jsem fakt nežral....;-)

Chtělo by to opravdu pořádně prohledat celý byt, myslím, že tak malý není, aby nebyl v bytě k nalezení. Pokud ho opravdu v bytě nenajdeš, začni prohledávat celý panelák a těm lidem to opatrně vysvětli. Mám obavy, že pokud se toho chytnou média, udělají z toho velkou bublinu a z chovatelů nebezpečný lidi.

Tak dvouletý hrozna a 2,5 metru :?: No to se mi opravdu moc nezda...spíš to bude o hooodně blíž k těm 2 metrům. Není to příjemný, ale taky záleží jaký máš sousedy...někteří by to vzali celkem v poho, ale např. nějaká stará babička? Té už jen tak něco nevysvětlíš :!: vlastní zkušenost. No uvidíš, ale hrozna není zase takový tintítko, aby nešel najít ;-)

Jo pravdu sousedům a koukej prohledat stoupačky, vem si pořádnou baterku a zrcátko a pořádně to tam prosviťte a prolezte, jinak budete mít po paneláku celkem veselo. Nedovedu si představit, že by šel někdo třeva ve 3:00 na záchod a ještě rozespalej by tam potkal takovou " tkaničku " asi by vás vzbudil dost nevybíravým způsobem....
A ještě bych se chtěl zeptat, neuvažuje pan otec nad tím, že by si pořídil jeďáka? :-)

Já sem asi divnej, ale zaprvé bych nenechal hada několik dní pod vanou a vyboural tam díru a když už by mi teda utekl do stoupaček tak bych je ihned prolezl s baterkou od sklepa po půdu a pokud bych ho nenašel pak bych teprve psal na teraporadnu, ale jak říkám jsem asi divnej!! Každopádně znám lidi co by se složili kdyby viděli hada. Součastná manželka mého otce má kolem 40let a když vidí mládě korálovky skládá se. Nedovedu si představit co by dělala kdyby uviděla hroznýše v noci ve své koupelně. Myslim že by se soudila a pokud by vás nevystěhovali tak by se odvolávala až k evropskému soudu. To jsou její slova.

Nedovedu si představit, že by šel někdo třeva ve 3:00 na záchod a ještě rozespalej by tam potkal takovou " tkaničku "

Přesně tak :!: Přiznám se, že já bych se taky pěkně lekl, když bych to vůbec nečekal. A někdo kdo nesnáší hady (jako že těch lidí je opravdu hodně) tak nevím nevím jak by tohle rozdýchával.
To už by asi moc sranda nebyla...

Teda lidi, opravdu tomu nerozumím. Jednak absolutně nechápu, jak si nějaký ignorant pořídí hada jako domácího mazla a nechává ho bvelmě prolezat po bytě když tam není (víc to odmítám komentovat) a druhak, že se to snaží řešit tady. Kurník, pokud je aspoň trohu zodpovědný, tak půjde s pravdou ven aspoň nejbližším sousedům. Upřímně nevěřím moc tomu, že hrozňa dlouhodobě přežije teploty současné doby... :( Smutně jsem se usmál, že by měl začít zimovat, což tu psal jeden pisatel - je to had z tropické Ameriky! Prostě tohle zvíře není stavěné na nízké tepoloty. Držím palce, ať z toho nejni opravdu velký průser a rozum do hrsti - prostě probrat to se sousedy (i s těma nepřijemnejma) a projít všechna vhodná místa. Jinak se to nedá. Když tady v Brně lovili kolegové kobru (zasvěcení ví), tak se snažili opravdu hodně a když nebylo jiné možnosti, tak ja zabili - prostě to nešlo jinak. Hrozňa není kobra, není jedovatej, člověka nazabije, ale lecjakej UMBO si myslí, že je možná i nebezpečnější...

Ještě jednou píši - byla to blbost a za blbost se obvykle platí...

VH

Zdravim me taky jednou utekl hrozna podobnych rozmeru asi pred tremi roky a to venku kdy ho nasi hlidali na melem stromku ale zacalo prset a oni se strali o seno a na nej v tu chvili zapomelei a hroznoj se ten dest asi taky nelibil takze vzal roha a ted kde hledat musel jsem to nahlasit na obecni urad a to jste meli videt najednou ho videli uplne vsude kazdej had byl hrozna nastesti po asi 14dnech vylezl z odtokove jimky pod okapem u vstupu do baraku takze u me to dopadlo dobre a od te doby hdada beze me nikdo nesmi dat mimo terarium poked to neni nezbytne nutne jinak k tomu tvemu panelaku preju hodne stesti a respektu tvych sousedu chtelo by to nejake plany zjistit kde vsude by se dalo eventuelne vylezt ale urcite to oznamit sousedum

Děkuji za opravu mé chyby o zimování...
Hady nechovám ale to mě neomlouvá ... naše zmije a ostatní zimují tak jsem mu to přiřadil ...
Ale v zimě je HR. aktivní jak má?? čekal bych .. že se schoulí a bude se snažit udržet si teplotu jak se dá..
Děkuji za poučení ;-)

Tak jsem si na tebe dnes vzpomněl, když jsem narazil na jeden takový článek :-)

...podobných historek kolují mezi lidmi desítky. Zejména obyvatelé paneláků mohou vyprávět přímo horory o hroznýších („Že ale krásně utahuje,“ jásal jiný známý, když ho teplomilný plaz tiskl k radiátoru...), sklípkanech, tropických slimácích (kolegyně přetvořila svou fóbii z těchto nevinných tvorů do poetického označení „oživlá hovna“) a další havěti, která uprchla chovatelům z bezpečných schrán a propojenými stoupačkami pronikla k sousedům...