Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno krajta

Chtěl bych se zeptat jestli byste mi doporučili krajtu královskou jako prvního hada ,jestli je pravda ,že se dá tak dobře ochočit a že je to lehce chovatelný had.
Terárium by bylo 100x50x50 s poličkami a pozadím ,čím by se plocha dna zvětšila a měla by větší místo,je nutná jak velká nádrž s vodou ?
Krmit stačí jednou za týden ? Myslel jsem ,že bych ze začátku dával laboratorní hlodavce a pak mládata nebo dospělé potkany ?
Jako zdroj tepla by měla topný kámen uvb zářivka není nutná ,že ne ?

Lehce chovatelny had to neni,potrebuje drzeni urcite teploty a vlhkosti. Nekteri jedinci delsi dobu odmitaji potravu a pri nedodrzeni zakladnich podminek chovu zrat nezacnou nikdy...
Terarium je pro jednoho jedince vhodne. Ovsem had se ochocit neda, jen navyknout na manipulaci. Krajty kralovske jsou mirna zvirata ale kdyz si vyhledas na tera.poradna.net je spousta zodpovedenych dotazu na podobny dotaz..... neni potreba zakladat nove, navic si myslim ze by pro Tebe byla vhodnejsi nejaka koralovka ci uzovka cervena ...

S pozdravem VenomouS

Ahoj zde máš informace o chovu http://tera.poradna.net/a/view/64346-krajta-kralov ska-python-regius
- jinak krom problému, že občas nepříjmá potravu bych pro začátečníka klidně doporučil
- terárium by taky šlo, ale kdyby bylo o něco větší tak by jí to neuškodilo
- nádrž z vodou by měla být podle velikosti hada aby se v ní případně mohl i vykoupat (i když se regiusky normálně moc nekoupou)
- krmit jednou za týden někdo krmí třeba jednou za dva týdny a potravu taky dle velikosti myši, menší potkany a větší
- uvb zářivka opravdu není nutná, co se týče vytápění tak topný kámen je fajn za podmínek že v prostoru terária bude okolo 26 st.C a na kameni o něco větší aby se mohla vyhřát. Já v terárkách používám obyčejnou žárovku s květináčem pod kterou si krajťule vleze když se chce vyhřát.

Nikdo neřekl že ti ji nedoporučuje, u každého hada musíš vytvořit určitý podmínky k životu , a jinak to není ani s krajtou, něco ještě načti, popřípadě se zeptej někoho kdo jí chová na případné nejasnosti, jinak terárko by vyhovovalo, taky bych spíše volila žárovku k výhřevu, nezapomeň na chladnější část terárka kam se může jít zase naopak zchladit. Jinak se opravdu jedná o nejmírnější krajtu, rozhodně pro začátek lepší než nějaká z velkých krajt.

ahoj o regiuskach toho tu bylo uz moc :-[!ale ja ti ji klidne doporucim byl to muj prvni had a myslim ze to byla dobra volba ja u nich mam kamen a na druhe strave terarka žarovku ta je morda aby stimulovala den a noc :i:teplota nikdy neklesa pod 24stupnu!vse hlidaji termostaty nerkdy neprijmaji potravu ale to je u nich naprosto normalni,jsou hodne zvjedavy tak pokud mozno je dobre zavirej daji se sehnat za 980kc ale kamos v nevadě(usa)prodava nekter formy oklo1750usd::)::)ale preju ti at se ti s nidari

ta je morda aby stimulovala den a noc

edit: ta je modrá, aby simulovala den a noc :)

Já jsem teď koupil hadovi do terárka žárovku úplně černou, protože když ji na noc rozsvítím, tak tam je tma jak......... ve skutečnosti. :-D Pokud bys tedy přesto zůstal u svícení modrou žárovkou, tak bych vřele doporučil ke svícení pouštět hadovi píseň od Voskovce a Wericha, Tmavomodrý svět. Ocení to stejně jako tu žárovku.

Zřejmě budu muset ironické pasáže nějak označovat :-D

uz jsi nekdy nejake hadi roznozil?

U hadů jsem se o roznožení ještě nepokoušel, ale již se mi to povedlo u Homo sapiens sapiens, konkrétně u několika samiček. Jen na chovný pár si zatím netroufám. Když sečtu výdaje na odchov, respektive svícení, topení, potrava, dekorace a prostory, tak mě to číslo až děsí...

No a pokud člověk nemá chovatelské ambice, chce jen jednu krajtu, ať sáhne raději po samici. Samci vynechávají ve žrádle častěji, respektive v období sucha téměř vždy. Jak někdo psal, dají se sehnat za pár stovek, ale lepší (byť dražší) koupě, zvláště pro začátečníka, bude zvíře z odchovu. Kdyby už jen proto, že chovatel dokáže poradit přesněji v jakých podmínkách zvířata mít (má on) atd.

EXEL: asi sme si nerozuměli, o půstu samců regím vím moc dobře, a taky vim že i samice sou se žraním citlivé když sou ve špatných podmínkách, nikde sem neřekla že tobě nebo někomu jinýmu nežere právě z tohoto důvodu, myslela sem to tak jak sem to napsala ,,Každej had ve špatných podmínkách může přestat žrát,, a regíny jsou na to citlivé ale prostě se to dá vychytat
2000 se mi zdá docela dost, dají se sehnat odchovy levnější, i když jsou mláďata už několikaměsíční