Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno krajta

Chtěl bych se zeptat jestli byste mi doporučili krajtu královskou jako prvního hada ,jestli je pravda ,že se dá tak dobře ochočit a že je to lehce chovatelný had.
Terárium by bylo 100x50x50 s poličkami a pozadím ,čím by se plocha dna zvětšila a měla by větší místo,je nutná jak velká nádrž s vodou ?
Krmit stačí jednou za týden ? Myslel jsem ,že bych ze začátku dával laboratorní hlodavce a pak mládata nebo dospělé potkany ?
Jako zdroj tepla by měla topný kámen uvb zářivka není nutná ,že ne ?

ahoj o regiuskach toho tu bylo uz moc :-[!ale ja ti ji klidne doporucim byl to muj prvni had a myslim ze to byla dobra volba ja u nich mam kamen a na druhe strave terarka žarovku ta je morda aby stimulovala den a noc :i:teplota nikdy neklesa pod 24stupnu!vse hlidaji termostaty nerkdy neprijmaji potravu ale to je u nich naprosto normalni,jsou hodne zvjedavy tak pokud mozno je dobre zavirej daji se sehnat za 980kc ale kamos v nevadě(usa)prodava nekter formy oklo1750usd::)::)ale preju ti at se ti s nidari

ta je morda aby stimulovala den a noc

edit: ta je modrá, aby simulovala den a noc :)

Já jsem teď koupil hadovi do terárka žárovku úplně černou, protože když ji na noc rozsvítím, tak tam je tma jak......... ve skutečnosti. :-D Pokud bys tedy přesto zůstal u svícení modrou žárovkou, tak bych vřele doporučil ke svícení pouštět hadovi píseň od Voskovce a Wericha, Tmavomodrý svět. Ocení to stejně jako tu žárovku.

Zřejmě budu muset ironické pasáže nějak označovat :-D

uz jsi nekdy nejake hadi roznozil?

U hadů jsem se o roznožení ještě nepokoušel, ale již se mi to povedlo u Homo sapiens sapiens, konkrétně u několika samiček. Jen na chovný pár si zatím netroufám. Když sečtu výdaje na odchov, respektive svícení, topení, potrava, dekorace a prostory, tak mě to číslo až děsí...

No a pokud člověk nemá chovatelské ambice, chce jen jednu krajtu, ať sáhne raději po samici. Samci vynechávají ve žrádle častěji, respektive v období sucha téměř vždy. Jak někdo psal, dají se sehnat za pár stovek, ale lepší (byť dražší) koupě, zvláště pro začátečníka, bude zvíře z odchovu. Kdyby už jen proto, že chovatel dokáže poradit přesněji v jakých podmínkách zvířata mít (má on) atd.

EXEL: asi sme si nerozuměli, o půstu samců regím vím moc dobře, a taky vim že i samice sou se žraním citlivé když sou ve špatných podmínkách, nikde sem neřekla že tobě nebo někomu jinýmu nežere právě z tohoto důvodu, myslela sem to tak jak sem to napsala ,,Každej had ve špatných podmínkách může přestat žrát,, a regíny jsou na to citlivé ale prostě se to dá vychytat
2000 se mi zdá docela dost, dají se sehnat odchovy levnější, i když jsou mláďata už několikaměsíční