Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Takova netradicni prosba

Zdravim Vas,
Uz tady chvili blbnu kolem tech B.c - zitra prijednou OSB desky a jde se stavet pribytek. Je proto nejvyssi cas shanet chovance. Koukal jsem na inzerci a mam nekolik tipu...bohuzel bych potreboval nejakou dobrou dusi, se kterou bych to mohl zkonzultovat.

Udelal jsem si vypis zajimavych inzeratu s informacemi o hadech a fotografiemi. Na zaklade toho se potrebuju rozhodnout, co bude nejlepsi - nechci udelat nejakou chybu pri vyberu. Dostal jsem nabidky na ruzne "formy" a hlavne tady nemam jeste moc velke zkusenosti.

Najde se nejaky patron, kteremu bych mohl poslat vyse zmineny vypis a na zaklade toho by mi poradil? :-[

Dekuji predem:-)
S pozdravem Mirror

Ahoj , tak stiahol som si to , pozrel som si to a moja rada znie: Nic v zlom ale ak si zaciatocnik , a ak si este nemal hada, tak nezacinaj od dospeleho. Ja tiez niesom bohvieaky terarista ale nieco som si z hadmi zazil uz a viem o nich nieco ... aspon v teoretickej rovine :i: Maleho prcka sa nebudes bat , ked nahodou startne cez sklo , a lahsie sa s nim manipuluje. Naucis si ho na ruky podla svojho gusta. Proste je to jednoduchsie pre zaciatocnika.

Inak tie hogg island by som asi neodporucil. Venezuela taktiez nie . cize tie ostatne mixy

Terarko mu mozes postavit kludne aj take ako ma mat v dospelosti ale dospelaka urcite nedoporucujem. Na ifauna.cz su tony inzeratov s mladatmi b.c. cize s tym problem nebude.

Mas tam albiny , salmony , jungle , aj klasicke sfarbenia cize o to nudza nebude. Zalezi aj od toho kolko mas na hada vyclenenych penazi. Ale pre zaciatocnika by som poradil klasickeho b.c. mix za 1000kč.

Dospělý kus doporučuji koupit jen od chovatele, kterého osobně znám, jinak je to velké riziko. Zdravého a plodného dospělého hada prodá jen nějaký zoufalec co nutně potřebuje peníze nebo třeba ruší chov. Ale s prominutím nakecat vám může cokoli, pokud ho neznáte. Doporučuji koupit maximálně subadulty.

Presna a trefna poznamka , tejto rady by som sa drzal ...

Určitě ne trio 2,1 dospělých mixů nebo nějaké samotné samce

Proč ne??? Může časem ještě dokoupit samici nebo si vybere lepšího samce a druhého prodá někomu, kdo třeba nechce hady množit, ale jen mít nějakého hada a nebo si nechá oba a u samice je prostřídá.

jako základ bych předem koukal koupit pěknou samici, třeba i mix

a k ní nějakého lepšího samce

A to je, co??? Jaká je definice lepšího samce?

Myslím, že mixů je dost a množí se dobře. na osahání bohatě stačí pár, druhý samec jen bude zabírat místo. K samcům, o které má zadavatel zájem, se dodatečně samice shání těžko, většinou to déle trvá a jen máte doma plonkové samce. Nebo se sežene samice menší a ještě ne do chovu nebo je několikrát dražší než ti samci. Dá se orientovat dvěma směry, na chov čistých lokalit nebo na různé mutace. Oboje má svoje kouzlo. Lepším samcem než mix k mix samici byl myšlen právě třeba salmon nebo albín. Nebo levnější pastel. Pak se alespoň narodí pestrý vrh. Je to vše jen můj názor, nemusíte se mnou souhlasit.

je fakt ze jsem to hodne zobecnil, ale kdyz prijde leguan ve 2 kusech jedna cast je leguan a druha ocas...je fakt ze zalezi kus od kusu a hlavne na to zabaleni...je fakt ze u hadu to neni az tak zasadni..jenom me jako chovatele by zajimalo kam to zvire jde aspon toho cloveka videt :) ale to je zase to ze jsem nikdy nic neprodaval zatim...takze to mam zkreslene...

dnes setrence uhynul BC stari cca 5 mesicu...chci se zeptat jestli nekdo nevite cim by to mohlo bejt:i: podminky v tera:veliost 60*30*30 pod lampou 35stupnu na druhe strane chaldnejsi kout velka myska s vodou a ukryt.zaclo to tak ze kdyz ho poprve krmila tak potravu po 4 dnech vyvrhl trochu natravenou.tak mu dala pauzu 5 dni a nakrmilaho znovu, mysku normalne snedl stravil a udelal bobek.dalsi krmeni bylo taky v poradku a minuly tyden ho nakrmila a zase potravu vyvratil ( myslim ze tehdy uz snim mela jit k vetovi ale nesla ) tak mu dala tyden zase pauzu a vcera ho zkousela nakrmit a nevzali si dneska rano mi volala s brekem ze umrel.tak bych se aspon pokusil zjistit nejakou pricinu.mam dve varianty budto mel nejaky vnitrni parazity a nebo byl nejak "spatnej" uz od narozeni

nehci stourat ale to ze ti posle hroznyse se mi moc nezda...dobry chovatel by to nidky neudelal...rikam za sebe je to muj pocit...osobne jsem proti posilani vetsich zvirat zaujatej :)

No s tym absolutne suhlasim. S tym posielanim by som si dal pozor. To ho musis dobre poznat ked si nechas poslat tri dospele hady za 6000 len tak bez toho aby si ich predtym nazivo videl , drzal , obzrel si ich atd. To by si skor mal ist tam , na buse alebo nejak tak ... pozrel si ich , porozpraval sa s tym clovekom a potom siel domov , a nechal si ich poslat. Ale nebudem ti do toho kecat ... rob jak uznas za vhodne.

Bez urazky, ale zde se uz bavime spise o ochrane kupujiciho, nez ochrane prodavaneho, ci kupovaneho zvirete

tak to jsem rad :) jinak teplota 25.5 mimo zdroj je vcelku dobra na to ze ty terka nejsou nejak extremne velky kdyby si mel terko 2m a 1m vysoke tak to jde...ale takhle nemuzes cekat nejakej extremni teplotni gradient. jinak ja mam v terku od 23-35 a muzu te ujistit ze v tech 23 jsem ji videl jednou kdyz jsem ji prinesl a vsechno "ocichavala" od te doby uz tam nebyla :) takze podle me dobry...jak jsou velci?

zarovku mam v tera o neco vetsim take jednu a vytopi to s prehledem spotka 40w...
teplta v mistnosti v noci 21 a pres den 22,5 v tera u krajtule mam teploty od 34vyhrev 26 normalne 24,5 minimum...zdrzuje se ve 26...Boa ma od 35 vyhrev 27 normalne po 25 na dne... zdzuje se bud kolem 27-28 nebon 26

BoaPepe:ahoj v jinym tema sme se bavili o nasich krajtach jestli vzpominas...mas ji zhruba stejne starou jako ja ale delsi.no chtel sem se zeptat jestliji uz davas potkany...ja si nejak nemuzu pomoct ale nedokazu odhadnout jestli by ho uz zvladla.jinak:stara je 10mesicu,dlouha cca 65cm ( mozna vic ) vaha cca 255g a ted ji krmim jednou mysi za tyden ( spis podle toho jak si vezme )