Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada co do teraria?prosim...

Ahoj prosim vas chtela bych od vas poradit...mam volne terarium 50x20x30 (d x s x v)...a chtela bych do nej nejaky par hadu...jenze se mi to zda male...takze se chci zeptat jestli je realne aby v tomto terariu prosperoval nejaky par hadu? a dockala bych se odchovu...premyslela jsem o uzovkach nebo koralovkach ale zda se mi to male... predem dekuji moc budu moc vdecna

Nejprve jsem toto vlakno jen z povzdali sledoval s tim, ze se tu nedeje nic tak spatneho, ale neda mi to, abych nezasahl a neuvedl par detailu na pravou miru. Napriklad pro par E.guttata se uvadi velikost teraria 50x50x50 pro par, namatkove Lampropeltis getulus 60 az 80x40x50 pro par a tak dale....Proto mi rozmer 120x45x40 prijde znacne zavadejici...
PS: chtel bych jen poprosti, nez zacnete davat nejake rady, budto si budte jisty tim, co rikate, nebo radeji mlcte.
Dekuji

pro par E.guttata se uvadi velikost teraria 50x50x50 pro par

to ale taky není moc košér rozměr, možná pro pár metrových mladých jedinců, ale samec to snadno vytáhne na 150+ cm a samice okolo 130 cm a více. Pro pár těchto dospělých normálně vzrostlých jedinců bych doporučoval alespoň 70-80x50x40(v) cm. Pro jednotlivce stačí i menší rozměry, ale pod 60 x 50 bych nešel.
Pro korálovky je to ošemetné, některé dorůstají okolo půl metru, jiné i více než 1,5 m. Minimum pro běžně chované druhy (většina okolo 1-1,2 m) považuji 40-50x40x35(v) cm pro kus, pro pár 60x40-50x40 cm pro menší druhy (mexicana, alterna, t. campbelli, pyromelana...) a pro větší (t. hondurensis, getulus californiae) 80x40-50x40 cm.

Bohuzel v dnesni dobe uz jsou dle mne takoveto guttky spise zazrakem. V chovech se vyskytuji prevazne zakrslici, zaprdlici...nerikam, ze takto velci hadi nejsou, ale dle meho nazoru jsou spise vyjimkou.
Kazdopadne terarium 50x50x50 bych take nepouzil, choval jsem leta letouci v terarku 60X50x50 par a dokonce se tam, svete div se, mnozil!