Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon Jemenský -neroste a neroste

Ahoj lidičky, chtěla jsem se zeptat mám chamíka je mu asi 8 měsíců, krmím ho 3-4 cvrčkama denně, pije mi z lžičky, dostáva zeleninu i ovoce, vitamíny ale pořád neroste a neroste, má tělíčko asi 10-12 cm, když jsme ho koupily, musel jít na operaci, měl protrhaný střeva, doktorka mu nedávala naději, ale už je tu asi 3 měsíce, a je hodnej a spokojenej, myslím že má všechno co potřebuje ale prostě neroste,Dnes je v pořádku ale nevím jestly mu fakt něco nechybí děkuji za rady Jitka

to že žerou myši to jsem slyšela, ale nás je malý, a jaký jsou ty myšky, to jsou čerstvě narozený žejo? Já bych se bála že se udusí, a hlavně jak jí vykaká, já mu tam nasypu více cvrčku ale fakt víc jak 4 nesní, zbydou mu tam do druhého dne, a pak už nejsou bílí, myslím posypaný vitamínama. Ted zkouším ho nakrmit ručně, prostě mu to vnutit, je to asi tím že je už nemocný, že má menší střva a nevejdou se mu tam pa

Pokud žere aspoň něco tak mu je násilím nenuť.Můj sameček žere už půl roku obden tak 4 cvrčky a je v pohodě.Víc nechce.Je rok a půl starej.A jak se dokáže se samičkou rozparádit,to pak nemá na jídlo pomyšlení třeba 4 dny. Jak dospívají tak jí míň a jestli je malej tak mu to stačí.Teď už poroste pomaličku,ale neboj vůbec to nevadí,bude prostě menší.Lidi jsou taky větší a menší.

Jak dospívají tak jí m

Dovolil bych si oponovat - dospívající zdravý chameleon se v apetitu nijak nekrotí (sám o sobě), to že by se dospělí neměli krmit až tak často, tudíž překrmovat, je věc úplně jiná.

ale neboj vůbec to nevadí,bude prostě menší.Lidi jsou taky větší a menší.

Při chovu jednoho chamíka to nemusí být až takový problém, pokud je podražený, ale rozhodně bych nic takového nepouštěl do chovu. To už by nebylo o zdravém chovu...argument, že lidé jsou taky větší a menší nemám moc chuť komentovat:-/ Nebavíme se o drobném rozdílu ve velikosti, který je normální v rámci druhu, ale o tom, že se chamík zasekl jako prcek, jelikož je podraženej (což může být třebas chyba původního chovatele). Je to jako říct, to nevadí, že ta vaše doga má 40cm v kohoutku, lidi jsou taky větší a menší...

Bajunka - nic si z toho nedělej, že je malá, možná to ještě dožene. Schválně jsem se podívala do svých záznamů, a to moje vousatka měla v půl roce taky jenom 20 cm - to bylo 13.12.2008 a 8.3.2009 už měřila 35 cm. No a dnes má 40 cm. Ještě jsem se podívala co se píše v knize "Agama vousatá" a tam stojí: "velikost v jednom roce bývá 20-25 cm, ale někteří jedinci se přiblíží i 30 cm". Takže Lucifer má asi nějaké giganty.