Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon Jemenský -neroste a neroste

Ahoj lidičky, chtěla jsem se zeptat mám chamíka je mu asi 8 měsíců, krmím ho 3-4 cvrčkama denně, pije mi z lžičky, dostáva zeleninu i ovoce, vitamíny ale pořád neroste a neroste, má tělíčko asi 10-12 cm, když jsme ho koupily, musel jít na operaci, měl protrhaný střeva, doktorka mu nedávala naději, ale už je tu asi 3 měsíce, a je hodnej a spokojenej, myslím že má všechno co potřebuje ale prostě neroste,Dnes je v pořádku ale nevím jestly mu fakt něco nechybí děkuji za rady Jitka

Mám agamu co také neroste.
Dokonce jsem ji musel jako mládě uměle dokrmovt.
Dnes je naproto zdravá ale ve veliksti zaostává o 60%..
Roste opravdu pomalu a je_li tvůj problém podobný tak doporučuji měřit ...
Vídáš ho každý den . možná pomalí růst nezaznamenáš.

Bože to je dvojsmysl ::)

Zdravim,
prekvapuje mne, ze jemenaka nekdo operoval, i kdyz je to teoreticky mozne, cuju za tim nejakou habaduru, no nic..verme tomu, ze k operaci atp skutecne doslo.
Nicmene k Vasemu problemu. U jemenu je zname, ze podtrzena zvirata (rozumej - v mladi malo zivena, ci nedostavali dostatek zivin) coz diky operaci muze byt Vas pripad, pomalu rostou, popr uplne zakrni ve svem rustu... Chamici obecne maji tu strategii, ze veskerou nemoc, ci jine neduhy nedavaji svetu na odiv, aby nebyli tolik zranitelni...
No nic, drzim pesti.
Chovu zdar

Ahoj, to že byl operovaný, tomu věřím, měl venku střeva a protrhaný, myslely jsme že je to penis, ale byli to ty střeva bylo to fakt hnusný, nejedl, byl černý a po té operaci jsme mu musely dávat 3 dni injekce, a fakt po těch tří dnů začal jíst, měl krásnou barvu a byl jak vyměněnej. Dnes je miloučkej jde na ruku, krmím z ruky, i pije když ho hladím tak přivírá očka, je fakt skvělej ale prostě neroste
Jinak děkuji že jste odpovědel, Jitka

to že žerou myši to jsem slyšela, ale nás je malý, a jaký jsou ty myšky, to jsou čerstvě narozený žejo? Já bych se bála že se udusí, a hlavně jak jí vykaká, já mu tam nasypu více cvrčku ale fakt víc jak 4 nesní, zbydou mu tam do druhého dne, a pak už nejsou bílí, myslím posypaný vitamínama. Ted zkouším ho nakrmit ručně, prostě mu to vnutit, je to asi tím že je už nemocný, že má menší střva a nevejdou se mu tam pa

Pokud žere aspoň něco tak mu je násilím nenuť.Můj sameček žere už půl roku obden tak 4 cvrčky a je v pohodě.Víc nechce.Je rok a půl starej.A jak se dokáže se samičkou rozparádit,to pak nemá na jídlo pomyšlení třeba 4 dny. Jak dospívají tak jí míň a jestli je malej tak mu to stačí.Teď už poroste pomaličku,ale neboj vůbec to nevadí,bude prostě menší.Lidi jsou taky větší a menší.

Jak dospívají tak jí m

Dovolil bych si oponovat - dospívající zdravý chameleon se v apetitu nijak nekrotí (sám o sobě), to že by se dospělí neměli krmit až tak často, tudíž překrmovat, je věc úplně jiná.

ale neboj vůbec to nevadí,bude prostě menší.Lidi jsou taky větší a menší.

Při chovu jednoho chamíka to nemusí být až takový problém, pokud je podražený, ale rozhodně bych nic takového nepouštěl do chovu. To už by nebylo o zdravém chovu...argument, že lidé jsou taky větší a menší nemám moc chuť komentovat:-/ Nebavíme se o drobném rozdílu ve velikosti, který je normální v rámci druhu, ale o tom, že se chamík zasekl jako prcek, jelikož je podraženej (což může být třebas chyba původního chovatele). Je to jako říct, to nevadí, že ta vaše doga má 40cm v kohoutku, lidi jsou taky větší a menší...

Bajunka - nic si z toho nedělej, že je malá, možná to ještě dožene. Schválně jsem se podívala do svých záznamů, a to moje vousatka měla v půl roce taky jenom 20 cm - to bylo 13.12.2008 a 8.3.2009 už měřila 35 cm. No a dnes má 40 cm. Ještě jsem se podívala co se píše v knize "Agama vousatá" a tam stojí: "velikost v jednom roce bývá 20-25 cm, ale někteří jedinci se přiblíží i 30 cm". Takže Lucifer má asi nějaké giganty.