Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěr x had

Zdravím mám v pokoji místo akorát pro terárium o rozměrech 80x40x40 ..Když jsem se domlouval s tetou která má již jisté zkušenosti s teraristikou řekla mi že jako začátečník bych měl spíše začít s chovem hadů protože jsou jednak snažší na chov a jednak je to prý levnější...no jo ale mně k srdci přirostli ještěři tak se chci zeptat jaký druh ještěra a v jakém počtu bych mohl chovat v teráriu tomto rozměrů krom gekončíka nočního? např nějakého anolise ...děkuji moc

Dobrý den,

tato otázka se zde řešila xmilionkrát, nezlobte se, ale nebylo by třeba lepší se nejdřív zamyslet nad tím, co by se Vám líbilo a zjistit si potřebné informace k danému druhu? Na internetu je už ke všem běžně chovaným druhům xčlánků o chovu a jsou tam i uvedeny rozměry ubikacíh, potom si sám můžete říct zda rozměry 80x4x0x40 jsou vhodné či ne.

Ano ale já neznám tolik druhů ještěrů nenám jejich podmíny to mám hledat názvy ještěrů a potom hledat v jak velkém teráriu je lze chovat?nebylo by snažší kdybyste mi napsali kterému druhy tyto rozmněry vhovují já si o nic vyhledal info a podle toho se rozhodl?

Jenomže jak víme, že se trefíme do tvého vkusu, ještěrů a gekonů je celá řada, možná by nebylo do věci si zajít třeba na burzu a tam to projít a podle toho se třeba rozhodnout.

Těžko radit, když s ekaždému líbí něco jiného.