Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva nežere...

Zdravím,
za prvé bych vás chtěla poprosit o určení druhu želvy. Myslela jsem si, že jde o želvu mississipskou, ale teď jsem zase na vážkách. Proustudovala jsem několik odborných knih, ale nemůžu ji určit. viz přiložené fotografie
A za druhé. Nedávno jsem řešila problém s očima, neviděla. To jsem ale vyřešila teplou vodou, vyplachování heřmánkem a kapkami do vody. Teď už zase vidí perfektně. Ale poslední týden se chová divně. Je pořád jenom zalezlá pod hladinou v nejtmavším místě, nežere, na souš a světlo vůbec nevylézá. Vodu má kolem 23 - 27°C. Když jí vyndám ven, tak je docela čilá, utíká se schovat někam do tmy. Zkusila jsem ji dát do akvárka žížalu, ale jediná reakcí bylo, že se jí bála. Od Vánoc vyrostla zhruba o 1 cm na šířku i délku a byla docela dravá. Nevím si rady... Poradíte, prosím?
Děkuji Tereza

Pokud se ale kříží, jak píše, tak je asi jedno o jaký poddruh jde. Stejně už to bez znalosti zdroje nikdo zpětně neurčí.

Tak myslím, že tohle už trochu odbočuje.To že se tyhle poddruhy kříží je sice pravada, ale ne zas tolik jako třeba u hadu, nebo jako u pavouků.Tím pádem si teda nemůže bejt jistej nikdo co má,to by se ani nemuselo řešit,protože když se podívam třeba na hroznýše, kde je už kvůli lidím, kteří na nich chtěli vidělat plno různých forem.I To že si někdo myslí, že má klasickou guttatu a je tím přesvědčenej na 100%, tak to že třeba vznikla z klasiky a Miami phase, už mu není známo a takový mladata jsou v podstatě k nerozeznání,Ale to není k tematu sorry, akorát když už tady padlo slovo o křížení, tak mě napadlo dost věcí kolem toho.:-)A navíc tyhel želvy byvají vetšinou dovezený a u volně žijících želv bude určitě menší pravděpodobnost křížení, než v zajetí kde už vzniklo mnoho různých forem.Ono je v podstatě jedno co máš,jestli scripta,elegans,nebo stroosti nebo uplně nějakou jinou.Je to skoro uplně stejný, až na pár vnější znaků.A vše se dá označit jako želva nádherná.:-)

pro weyn: vždycky to není stejný - třeba želva kalifornská je v dospělosti až o 20cm větší, než nádherná a má trochu jiné nároky na stravu a teplotu, ale želva o níž je diskuze podle mě má skutečně stejné nároky, jako ta nádherná (a jestli je to troosti, tak by neměla tolik vyrůst)

malý želvata co se prodávají jsou většinou z faremních odchovů v cizině a k nám prý jdou přes německo, faremní odchov vzniká tak, že se chytně pár želv z přírody a čeká se na vejce - jestli se ale v chovu mísí jednotlivé podruhy, těžko říct, ale asi spíš ne, když dospělce chytají ve stejné lokalitě

Promiň, ale zatím všechny tvá domněnky jsou silně mystifikující. Faremní odchov Trachemysek rozhodně nevzniká pochytáním želv v jedné lokalitě. To se děje např. (pravděpodobně) u P. regius v Africe, ale rozhodně ne u Trachemys spp.

Pro zadavatele: z dostupných údajů nelze bez věštecké koule bohužel určit původ potíží a důvod proč želva nežere a jen člověk nerozumný a nezodpovědný by si troufl dělat nějaké závěry. Každopádně mohu odpovědně říci, že teplotou to nebude. Je jen velmi málo druhů želv které vyžadují teploty pod 25 °C.

,,Promiň, ale zatím všechny tvá domněnky jsou silně mystifikující"

A jak to tedy je? Já mám své domněnky z obrázkové literatury (tj. tenké želví knížky tipu jak na to), osobně jsem na žádné farmě nebyla. V této literatuře je spoustu blábolů, ale občas i nějaká užitečná info, takže bývá těžké, odddělit zrno od plev.

,,Faremní odchov Trachemysek rozhodně nevzniká pochytáním želv v jedné lokalitě."

Takže vyjíždějí do víc lokalit kvůli lepším odchovům? je to možné, i když méně pohodlné. Odkud tuto info máš?

,,Pro zadavatele: z dostupných údajů nelze bez věštecké koule bohužel určit původ potíží a důvod proč želva nežere a jen člověk nerozumný a nezodpovědný by si troufl dělat nějaké závěry."

Hm, to by mě teda zajímalo, jak jinak určit původ potíží - pitvou? :-)

Nerous- malý želvata co se prodávají jsou většinou z faremních odchovů v cizině a k nám prý jdou přes německo, faremní odchov vzniká tak, že se chytně pár želv z přírody a čeká se na vejce - jestli se ale v chovu mísí jednotlivé podruhy, těžko říct, ale asi spíš ne, když dospělce chytají ve stejné lokalitě

To mi přijde jako poněkud nedomyšlená úvaha. Mladých Trachemysek se exportuje ročně několik milionů, to opravdu nejde dělat tak, že se chytne pár želv v přírodě a čeká se na vejce. Tak to možná začalo v padesátých letech kdy ty farmy vznikaly, ale dnes jsou to normálně zavedené chovy, kdy vejce sbírají od svých chovných jedinců.

mrkni třeba sem: www.turtlefarms.com Tahle farma produkuje 20 000 mladých ročně, to by se odchytem a následně sběrem vajec dělat nedalo.

Otázkou je jestli ty farmy drží čisté chovy a mají želvy důsledně oddělené. Dost bych o tom pochyboval, neb jde o u nich pouze o obchod a tam pokud získají nějakou zajímavou barevnou odchylku můžou jít s cenou dost nahoru. Klidně bych věřil, že je zkoušejí křížit mezi sebou a pokud z toho není nic zajímavého, klidně to prodají dál. Stejně to nikdo nepozná. To jsou jen mé úvahy, ale když vidím za kolik se prodávají různí albíni a jiný barevný mutanti, tak bych předpokládal, že se tímto směrem určitě snaží jít.

Další zajímavé info k problematice je třeba tady: http://www.nobanis.org/files/factsheets/Trachemys_ scripta.pdf

Promiň, ale zatím všechny tvá domněnky jsou silně mystifikující. Faremní odchov Trachemysek rozhodně nevzniká pochytáním želv v jedné lokalitě

A kdo říkal, že jo??Tady jde o to, jestli je kříží nebo ne.A je logicky, že asi uplně umyslně je křížit nebudou, ikdyž určitě k tomu někdy může dojít.To když někdo řekne, že by chtěl určity množství Trachemys scripta trooti, tak tí myslí T.s.t a ne křížence elegans s trooti!A nebo něco uplně jinýho..Třeba na těch farmách o kterych mluvíš to tak je, ale mohl by si mi dát na ni stránku, abych se podíval, že tam opravdu neberou ohledy z jakých oblastí jsou a co přesně je?
Zjistival jsem na netu různy info o farmách.A dozvěděl jsem se to, že kladou důraz na to, aby nevznikaly žádní kříženci.To že se to stává, to už je jiná věc, každopádně na většině farmách se snaží nedávat k sobě černý s bílým.

dobry denscripta scripta, mam dotaz mam ze zverimexu dve male zelvicky nazev je scripta scripta,a nechteji mi zrat dala jsem jim hovezi maso aji kureci ani jedno se nedotkli a kdyz jim tam dam cervika nebo franuli tak taky nic mame je od 20.9.a porad nezerou uz nevime co snima ale jinak jsou zdravi dekuji za odpoved