Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybírám hada

Dřív jsem měl krajtu královskou.Od malinka.Po 6 letech onemocněla a neustála to.5 let jsem bez hada a zase o něm uvažuji.Váhám, zda opět k. královskou nebo korálovku sedlatou nebo užovku červenou. K. královská se mi zamlouvá nejvíc, stejně jako dřív. Ale mám s ní špatnou zkušenost. Chci a chtěl jsem klidného, neagresivního hada, nenáročného na jídlo i celkově (mám 4 leté dítě - to hada taky chce). Jenže z toho, co jsem měl, vyrostl zrovna agresivní kousek a obrovský jedlík(což u nich není údajně běžné). Musel jsem krmil každý týden. Klidně dala i 5 myší najednou, 2 křečky či drobnější potkany. Jinak velikostí a zjevem mi vyhovuje. Co myslíte, měl jsem jen smůlu a mám jít do k.královské znovu nebo zkusit korálovku nebo užovku červenou? Díky za názory.

Asi zde budu povolanějšími stejně poopraven ;-).Ono záleží na jedinci,jestli bude agresivní nebo ne.Obecně se ale ve většině případů říká,že jsou regiusky klidní hadi,takže jsi mohl možná mít akorát tak smůlu.Co se týče guttaty tak tam sou agresivní opravdu ale jen opravdu zřídka kdy(jestli vůbec nějaký agresivní jedinec existuje :-D ) a u korálovek to bude určitě obdobné.Takže volba je čistě na tobě.Přeju hodně zdaru při vybírání. ;-)

z mych zkusenosti vypliva jasne procentualne jako vetsi agresor guttata. U nich jsem se casteji setkal se snahou kousnout. U regiusek za celou dobu chovu nikdy. Samozrejme pri dodrzeni zakladnich poucek, ze clovek nesmi pri manipulaci smrdet mysma atp...osobne bych sel do kterehokoliv z tech tri hadu co pises, vse ma svoje. Regiusky jsou z toho co vypisujes asi "nejhadovitejsi".)

Ak si len zaujmovi chovatel ako ja a nechces nejake mnohopocetne skupiny na chov ... tak odporucam Boa Constrictor , ak si ich vychovas odmalicka a naucis ich na ruky tak to budu velmi vdacny chovanci. Odpadnú tak problemy s prijmanim potravy ako u regiusov ale aj gutat a koraloviek. Ja som sa tiez bal agresivity ale pri spravnom zaobchadzani by to nemal byt nejaky vecsi problem.

Stejně jako Stripe jsem ti chtěl doporučit pana krále hodnýška. Myslím, že velikosti se bát nemusíš, hlavně sameček se přes 2 metry bude těžko dostávat. Je to naprosto klidny zviřátko, když nepočítám nehody způsobeny mojí chybou, třeba strčit mu hned po nakrmení pracku před čumák:-) tak je pravděpodobnost, že by mě kousl rozhodně 0%. Královna je sice prcek, ale přeci jen mohutnější had a jistě víš jak vypadá mláďě žofky, nebo korálovky, od žížaly k nerozeznání. Já mám 3 letou korálovku, už něco přes 80 cm, ale co se tloušťky týče s malíčkem si nemá co vyčítat.

Já mám 3 letou korálovku, už něco přes 80 cm, ale co se tloušťky týče s malíčkem si nemá co vyčítat.

Asi máš extrémně velké ruce;-) Dobře rostlá kalifornka nebo hondurenka je spíš jak palec a to ještě na noze...ale to samozřejmě nemá 80 cm...

Ad původní dotaz: agresoři se najdou vždy a všude, nejklidnější se jeví regiuska, ale konečná volba bude stejně na vás...

Ahoj,já bych se taky přiklonila k tomu hroznýši,jsou krásní,nemají problémy s přijetím potravy a dobře "ochočitelní" já mám doma guttky a musím říct že jsou moc pěkné, všechny mají cca 150 cm,ale pořád jsou to jen takové žížalky a regiusky,ta jedna se hrozně bojí a ta druhá mi špatně žere,s agresivitou problémy nemám,ale jestli chceš opravdu "hada" tak tak myslím že z hroznýše nebudeš zklamaný.
Přeju hodně zdaru v chovu:)

Tady zadavatel: Dík za názory a rady. Těším se na další. Klidně pište. Jen doplním, že hroznýš je super, ale přece jenom už je někde malinko jinde než regiuska. Tu jsem si původně vybral právě jako urč. "šidítko" za hroznýše, na kterého nemám podmínky. Navíc i teď mám terárko po první regiusce, tj. velikost a výbava na max. regiusku, kterou považuji "nejmenšího z velkých - pořádných hadů". Asi jsem měl holt smůlu na kus. Na korálovce se mi líbí, že si vystačí s myšima. Regiusku jsem v dospělosti krmil potkanama a křečkama, ale měl jsem několik nepříjemných zkušeností s pokousáním hada hlodavcem. Tak jsem pokud možno sháněl raději velké myši (spořádala jich třeba 5 týdně). Takže hroznýš super, ale momentálně ne.

Já se přikláním k názoru VH ohledně hondurensisek.Jedna z největších korálovek,neagresivní popelnice,akorát pošuk,který se nenechá jen tak chytit.Teda aspoň ty mé.I když já je nemám na chování a mazlení,takže mi jejich plachost vůbec nevadí. Sice nedosahují velikosti regiusky,ale nejsou to žádné tkaničky.

Já mám 8 guttek a všechny jsou pohodové, zvyklé na manipulaci. Jsou však dost temperamentní, jak otevřu terárko, rychle lezou ven. Regiuska se mi zdá co do pohybu klidnější a pokud to berete jako kompromis za hroznýše, je to ideální had. Bývají většinou nekousaví, ale Vy jste tenkrát zřejmě trefil na tu výjimku, která potvrzuje pravidlo.;-)

Tak když už jsem tu byl zmíněn :)

No, reginy jsou obecne hodne klidne, mel jste proste smulu. To krmeni 5 mysma - bud se jednalo o prcky a nebo to byla bezedna poplenice. Kazdopadne musela fest pribrat a to se pak nedivi, ze mela zdravotni potize (mozna byly jineho radu, ale ...). Proste nekteri hadi maji tendenci snist vse a hned a pak vypadaji jako burty :) Myslim, ze z hadic, co jste jmenoval jsou asi nejrozumnejsi - koralovky jsou rapli - ja nevim, nejak mi neprirostli k srdci, lovi, jako by to neumeli a najdou se mezi nimi obcas taky kousavci. Ja mam stesti, ze me sinalojky jsou naprosto ok. Guttky - 4 ze 4 co jsme měl, když se blbě vyspaly, hryzaly :) Myslím, že pro Vás je opravdu nejrozumnější regina, ale bacha na to přežírání. Prostě dvě myši 14 dní ci potkan 3 tydny a hotovo.

VH

lovi, jako by to neumeli

:-Do je dobrý, ale faktem je, že je to kus pravdy. Samice (hondurensis, mexicana, kalifornky - ikdyž už je nemám) lovily vždycky bez problémů a všechno, zatímco samci mají všichni čas od času problém a provozují místo škrcení zalehávání, vláčení, mačkání na sklo atd. Takže to asi fakt neumí:-)

Tady zadavatel: Moje sympatie nejvíc pořád patří krajtičce. Takže to asi risknu a pujdu do ní znova. Jen přemýšlím, že zkusím sehnat už nějaký odrostenější kousek, u kterého bude jasné, jak mu chutná nebo nechutná, popř. jestli si rád kousne i do člověka:-) Myslíte, že je to rozumné? A co rozdíl mezi hady z dovozu (odchytu) a odchovu. Známý jich má teď z odchytu několik - prý rozjezené a přeléčené, ale nějak spíš věřím těm z odchovu - ale kdo mi zaručí, že jde skutečně o odchov. Jaká momentálně taková rozumná cena regiusky - malé a už odrostlejší? Díky.

Já jsem teď koupila samici regiusky za 1 600kč, jsem si jistá, že se jedná o odchov, inzerát byl i tady na tera poradně, pán je z Českého těšína, poslal mi i fotky líhnutí, samici... myslím, že cena je dobrá, pokud se jedná o odchov.. a žere perfektně skákavky, je cca měsíc stará...jsem spokojená:-):puff: z importu bych nebrala:-/

Já mám taky od pána z Českého Těšína pár Krajt královských odchov už z minulého roku má krásný sehraný pár a množí je každý rok nikdy jsem neměla problém s krmením žraly samy hned od začátku.sameček taky byl pár týdnu nevrlý a sem tam po mě vyjel ale pak si zvyknul a teď je v pohodě.Ono je rozdíl dát za import 700-1100kč a potom pár stovek nely tisíc za léčbu a veterinu nebo dát hned za odchov 1600-2000kč a mít klid a zdravé zvíře.

Importu se radši vyhni obloukem. Mě takhle napálil překupník a mam doma krajtu ze který sem tahal parazity, pichal injekce s antibiotiky na zánět dýchacích cest a k tomu se mi rozežrala až teď je pohublá a po 5 měsících se mi eště nesvlíkla...Pro větší klid si kup zdejší odchov.

VH mě trochu nakrknul:

- koralovky jsou rapli - ja nevim, nejak mi neprirostli k srdci, lovi, jako by to neumeli a najdou se mezi nimi obcas taky kousavci.

Můžu souhlasit jen s touto částí:

lovi, jako by to neumeli

Koupil jsem korálku asi jako 3 měs. mládě a to její lovení bylo klování do myši, která s klidem uskakovala, nejdřív to byla sranda, ale pak jsem z toho byl smutnej a přemýšlel jak takovej had může v přírodě přežít. Teď jak je starší je to už jen sranda, když se ji několikrát podaří myš chytit za ocas a začne se kutálet, aby ji omotala a úspešnost lovu už je vysoká, navíc narozdíl od hrozňy, nebo krajty jde o aktivního lovce.
Rapli to teda nejsou, do mě klovala jen první týden protože se bála, pak si ale zvykla a byla v pohodě.
Ta moje je hnědočernej fešák se žlutym bříškem, žlutym proužkem na hřbetě a roztimilou žlutou tlamičkou s černými spárami:-D. Jako nevýhodu vidím nepřiměřeně časty kálení.

Jj je to pravda,taky mám 3 korálovky,jen jedna z nich umí pořádně lovit a to mexická, nedá se to srovnat s užovkou nebo krajtou, ale i když jsou takoví ,,nelovci" líbí se mi a nikdy mě nekousli..Naopak pořídila jsem si krajtu, a 2krát na mě už vyjela při rošení, ale beru to, protože si zvyká a nějaká ruka ji tam mihá v terárku:)) Snad si ale zvykne, zatím to nějak neřeším, ale docela mě to překvapilo, protože jsou zřídka agresivní, proto jsem si pořídila krajtu a ne hroznýše (ale to i z důvodu velikosti), ale to se spraví:puff:

Co v tom případě je Bc, kterej vždy čeká, až mu ta myš vleze sama skoro až do tlamy

Jenže ono to je u hroznýše o jiné taktice, hrozňa by nic nedohonil, tak číhá, ale pak už se většinou nemýlí a samotná akce je většinou slovení na jedničku. Korálovka se zbrkle honí za myší a klidně se stane, že jí několikrát mine. Takže ve srovnání - počet zahájené akce : úspěšné ulovení je hroznýš proti většině korálovek mistr nad mistry. Když k tomu ještě přidám to korálovčí neumětelské škrcení (spíš utlačování), tak je výraz "nelovec" celkem na místě, i když já bych řekl spíš takový "nimrod" - hrozně ji to baví, ale výsledky nic moc.:-)

Ano přesně tak korálovka usmrcuje způsobem ,,mezi tělem a sklem", jakoby ji nenapadlo, že má po myši,,skočit", prostě to neumí...Mé krajtě taky přijde myš přímo pod čumák a pak chňap, stočí myš mezi tělo a je to, v tom případě je to lovec tak nevím proč by Bc v tomto případě nebyl lovec:?::-/

Jsem tu nový a toto je můj první příspěvek. Je mi 32 let, jsem z moravy a radit tady můžu ohledně leguána zeleného. Dnes je to přesně 2 roky co mám doma samičku leguána zeleného. Má 1.80kg a asi 120cm. Asi v srpnu si chci pořídit hada jen uvažuju jakého. Mám krásné terárko 13ox50x40cm (dxvxš)obložené v buku a chtěl bych ho využít. Uvažuju mezi Krajtou královskou nebo Hroznýšem královským. Láká mne ten hrozňa ... musel bych sice v budoucnu dělat větší terko ale i tak. Nastudováno už mám hodně ale i tak budu rád za nějaké info.

No přesně tvůj had se mi líbí nejvíc ;-) je to krasavec .. . Já tu koupi budu řešit tak za 2 měsíce (až budu mít hotové jjisté soukromé věci a terko). Taky chci přímo od chovatele. Ale tady v místním zverimexu teď mají nádherného hada .. Krásný světlý albino samec Krajtá královská za 1800kč (klasika za 1600kč). Já jsem osobně ještě "světlou" regiusku nikde neviděl a myslím si že to je tmavka.. . Když jsem to řekl majiteli obchodu, tak jsem byl málem vynesen :-D Je to prý královská.. Tak co?