Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bombina orientalis

Chtěl bych si pořídit tuto žábu a zajímalo by mě kolik bych jich mohl mít v teráriu 40cm délka x 30 cm šířka x 40výška ?Musí mít uvb zářivku nebo jen něco na vyhřátí ? Stačilo by takovéhle terárium jak posílám ?
[http://img146.imageshack.us/img146/6097/malesbazen em.jpg]

cauko tak toto terarko postacuje pre skupinu 2 samcov a 3 samiciek
uvb netreba a ani vyhrievat nemusis staci im teplota okolo 23 stupnov
do toho spadu v tom terarku pojde voda??alebo je to spravene len tak?? lebo tieto zabky maju radi vodu a tak by mali mat vecsiu cast dna vyplnenu vodou

Nežerou jenom cvrčky (ostatně ani jiná zvířata ne), můžeš jim dát jakýkoli jiný hmyz vhodné velikosti (dá se nachytat jemnou síťkou na louce) nebo také větší zooplankton, patentky (oboje nachytáš jemnou síťkou v jezírkách, rybníčkách nebo zatopených příkopech a větších loužích), nitěnky (dají se taky nachytat, ale za pár korun se prodávaj už pročištěné ve zverimexech), drobné žížaly (pod kameny a pod drny apod.) atd... Stojí to víc času, ale míň peněz, mám pocit, že prvního máš dost a to druhé se vždycky hodí...:-)

zdar:-D užasná bedna;-);-) to myslím, vážně.tuy žáby jsou super,ale bacha na tu vodu co bude v té mini nádrži:!::!:musí se často měnit aby se sami neotrávily.Jinak mým žábám by se tebe určitě líbilo.Já je mám v kýblu přes zimu a pak je v květnu švíknu do bázenu a ono se to každý rok nějak vystříbří:-D,krokoušovo rada kde nachytat nítěnky je trochu zcestná:-Dcelou neděli jsem v "prsáčích" v potoce lozil a jsem za 30l čistých,ale ne pro žáby.:-D

DOPORUČUJI NEZTRÁCET ČAS S TÍMTO UŽIVATELEM!
PŘED NĚKOLIKA MĚSÍCI OD NÁS CHTĚL HADA. ZAMLUVIL SI HO A MÍSTO TOHO ABY O NĚM NĚCO NASTUDOVAL A ZEPTAL SE CO MU NENÍ JASNÉ, CHTĚL ZÁKLADNÍ INFO (NAPŘ TEPLOTA V TERÁRKU) A DENODENNĚ OTRAVOVAL. MY JSME MU SAMOZŘEJMĚ TRPĚLIVĚ ODPOVÍDALI, PROTOŽE JSME MYSLELI ŽE MÁ O HADA ZÁJEM.

POTÉ CO UŽ NEMĚL NA CO SE PTÁT, ŘEKL, ŽE SI TO ROZMYSLEL A ŽE CHCE JINÉHO HADA A ZAČAL SE PTÁT ZNOVU NA TO SAMÉ, AKORÁT NA JINÉHO HADA. NÁSLEDOVALA OPĚT VÝMĚNA X EMAILŮ O CHOVU. POTOM SI TO EVIDENTNĚ ROZMYSLEL ÚPLNĚ, PROTOŽE SE NEOZVAL.

DÁLE: U NAŠEHO ZNÁMÉHO KTERÝ VYRÁBÍ TERÁRKA SI CCA 3X OBJEDNAL TERÁRIUM, KTERÉ NIKDY NEVYZVEDL...

NEVÍM CO HO K TAKOVÉMU CHOVÁNÍ VEDE.. KAŽDOPÁDNĚ DOPORUČUJI MU VŮBEC NEODPOVÍDAT. EVIDENTNĚ NEMÁ V ÚMYSLU COKOLIV CHOVAT A JEN "CHATUJE"

No jasně já jsem měl o hada zájem,ale vy jste mi podle jiného chovatele radil samé blbosti terárium na výšku pro hroznýše apod... to jste tam zapoměl napsat vidte .... Tohle ste mi napsal vy: "pro krajtu i pro hroznyse staci bohate terarium 50x50x100" to poslední je výška ...
A to s tím teráriem taky lžete já jsem se jan ptal na cenu a nikdy jsem si ho nenechal vyrobit tak nechápu co tady o mě šíříte za pomluvy...

Já se tu s Vámi nechci dohadovat. Dělejte jak umíte.
Jen chci říci: s terárii orientovanými na výšku máme výborné zkušenosti, je to otázka názoru, nic neni "blbost". A pokud si necháte několikrát vypočítat cenu terárka, do detailu to s výrobcem probíráte, "okrádáte ho o čas" a následně si vše rozmyslíte... Nezlobte se, ale prostě se mi nezdá normální, jak se chováte.