Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exo burza Přerov - 12.7.

Zdarvím, chtěl bych se zeptat zda někdo jezdíte(jedete) na tuto burzu? Je to prý největší burza v ČR a prodávají se tam teda hlavně exotičtí ptáci, ale i terarijní zvířata.
Nikde jsem nenašel jejich oficiální stránky tak se ptám tady.
Máte s touto burzou nějaké zkušenosti?
Díky za reakce:-)

Takto - když jsem tam byl naposled, tak tam byl jeden importér a prodával vysušený kočinčiny a leguány, to asi tak všechno. Jestli tam chcete jet na tera, tak je to zbytečné.
90% tvoří exotičtí ptáci, 8% králíci a užitková drůbež a 2% všechno možný (psi, terarijní atd.) Samozřejmě nepočítám stánky s pastmi, budkami, krmivem, kořením atd....je to takovej mišmaš a ano, je to největší burza v republice. ale ptačí, s příměsí všeho možnýho;-)

Adresu nevím, ale je to v Přerově na výstavišti, vzhledem k velikosti Přerova není problém se doptat...jinak existují tuším i stránky, tak zkus vyhledávač a ptačí burza přerov. Jo, a začátek je ofiko v šest, tzn už tak o půl šesté to tam chce být, když chce člověk prodávat a něco stihnout, možná ještě dřív. V sedm už je skoro po všem a v osm burza víceméně končí (když normální lidi vstávají:-D)

Manžel tam jezdí skoro pravidelně každý měsíc (chováme i exo.ptactvo, za týden se tam taky chystá), jsou tam hlavně ptáci, nějaký prodavač terarijních zvířat tam taky bývá, jsou tam taky potřeby pro chovatele. Ale zastoupení tera je tam malé.

Jak už tu bylo řečeno burza v Přerově je ptačí, už jsem tam dlouho nebyl, ale býval tam vždycky jen jeden terarista - zlíňák (na jméno si nevzpomenu) a akvarista co prodával pěkné/levné terárka. Ale, dají se tam sehnat hlodavci a krmný hmyz. Jinak ptáci, ptáci a ptáci. Co se týká ptáků tak je to největší ptačí burza v ČR! ;-)

Dnes jsem byla v Přerově, jako obvykle, hlavně ptáci, asi dva prodavači tera, takže zastoupení velmi slabé. Hroznýši, krajty tmavé, leguáni, bazilišci, korálovky, obsolety, nějaký ten pavouk, krmivo pro hady, bedny T2 - T4. Nezahlédla jsem tam guttáty ani boaedony. Asi dva prodavači akvarijních rabiček + potřeby. Byl otevřený pavilon domácího zvířectva, kachňata, kuřata, housata apod.. Co se týká ptáků, výběr velký. Nakoupili jsme vše, co jsme potřebovali, bohužel nic živého. Dojela jsem do Přerova relativně později, jelikož jsem se musela propracovat mnoha objížďkami. Cestou zpátky jsme to vzali s dětmi přes Dinopark, takže spokojenost na všech stranách. :-)
Pokud jste tam někdo byli, doplňte mne.

Dobrý den , prodávají se tam také chovatelské potřeby ? (budka , přenoska, klece ,......)
A jak je to s prodejem jak to tam funguje , každý kdo chce tam prodává svoje ? (př. mohl bych tam prodat papoušky ? )

Zdravím,jelikož jsem z Přerova a na burzu chodím pravidelně každou druhou neděli v měsíci v 5.hodin ráno,pokusím se odpovědět.Za prvé nemyslím si,že by Přerov byl zrovna malý (60.000),ale kde je výstaviště opravdu víme všichni! Zpět k burze.Je to opravdu o exotickém ptactvu,mimochodem ty pštrosy jsem tu už taky viděl!Z teraristiky tu mají své místa prodejci ze Zlína (ten je největší a asi i nejdr),mají tu své místa i chalani ze Slovače,jeden obchodník z Ostravy a teď poslední dvě burzy tam byl pán nevím odkud,ale měl krabičky s modrými kamínky a v nich eublefáři,gutky,regiusky prostě klasika.Je tu na prodej spousta štěnat,někdy i zdarma,koťat,kuřata,morky(pro občany ze západu,krůty),myši,morčata,králíci,holuby atd.Dají se zde koupit z železnou pravidelností kohoutci nosných křepelek,tuším za 20kč kus,cvrčci,červi,plšíci,fretky,ježci s bílounkým bříškem:-),selata a kozy.Všude samé pivo,víno,klobásky,bramboráky,medovina.Stánek tu má i řezník.Akvaristé tu bývají tak dva,prodejci jeseterů,koi atd tak tři.Je tu hodně poláků,slováků,maďarů,někdy je slyšet i germánsky.I když burza oficiálně končí polednem,v 9.00 hod.je po všem!Je tu poměrně vždy dost plno a koupit či prodat můžete opravdu skoro vše.Vstupné je 30 kč.Do areálu výstaviště se dá zajed přímo i autem,ale to nevím kolik to stojí,já tam chodím pěšky na svařáček a popovídat si z přáteli(mimo němců a maďarů,:-)nevím vo co gou).Neberte můj příspěvek jako nějakou reklamu,nemám z lidima co tuto akci již několik let pořádají nic zpolečného a popsal jsem to pouze svým pohledem.Těším se" nazhle",v Přerově.