Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Váš názor?

Vědšinou se o jiné nestarám, ať si každý prodá co chce, ale buď jsem pitomec, nebo je to solidní povod.....Reginy chovám nějaký ten pátek a dvouletá samice,8 vajec? A ten roční samec ji kryl jako měsíční?Máte někdo zkušenost z odchovem u Reginy ve dvou letech? 8 vajec jsem měl až u 10 leté samice.Vkládám inzerát,který mě zaujal.Dík za reakce. Prodam nebo vymenim chovny par python regius Prodam chovny par python regius, samec 1 rok 95cm 100% hetero caramell, samice 3 roky 110cm perfetkni kondice mohunta, loni 8 vajec, dodrzovani stridani obdobi, bez vypadku zrani...cena dohodou pri rychlem jednani sleva...pripraveni k pareni...CENA 4500 pri koupi do Nedele! SPECHA! koncim s chovem regiusek..
> Odpovědět< | E-mail: pepetera@gmail.com
Jinak zde na poradně je to pravděpodobně BoaPepe.Štve mě,že ani zde nejednají lidé čestně,nebo jsem opravdu pitomec a ten inzerát je košer

BoaPepových inzerátů jsem si všiml už dávno. Spíše než chovatel-milovník je to překupník-podvodník. Netřeba to dále řešit. Lidem, co sem pravidelně chodí to docvakne taky, i bez tohoto vlákna.
A pokud tě takto trápí inzeráty, tak co říkáš na inzeráty tipu:
prodám odchov XY, možno sestavit i páry :!::?:
Těch je taky všude jak nakadíno a nikdo to nikde neřeší. Tak proč řešit toto...?

Asi takto, není to dlouho, co tady BoaPepe začínal s dotazy ohledně chovu, pak najednou, že by chtěl teda zkusit něco odchovat a začal shánět adultní zvířata a pak začaly inzeráty. Vlastní odchov není ani jedno z toho, jen s eobjevil další vyčůránek.
Ať si každý udělá obrázek sám, já už ho mám a proto mu taky neradím na dotazy typu "jak rozkrmit gutáty". Když vidím tohle jednání, říkám si, každého soutěž.

Je to tak přátelé.Mě psal několikrát do SZ se zájmem o barevné formy boaedonu a jak to chce rozjet a zaměřit se na tento druh a pak koukám,jak všude prodává,dokonce napářenou samici.Opravdu to není tak dlouho,co se tu objevil a začal se ptát na základní věci a ejhle,dnes už má vlastní odchovy.Ale to je jeho boj.Myslím,že ho tu prokouklo už dost lidí.

a dvouletá samice,8 vajec?

Nebude zde rozebírat inzerci, tomu se doma při čtení pouze zasměju. Ale osm vajec od dvouleté samice na fotce jsem viděl. Už si nevzpomenu na kterém to bylo fóru, ale taky jsem na to čuměl jak tele na vrata. Samozřejmě to bylo v zemi neomezených možností a bylo to ze spojení Bumble Bee * Pastel, ze všech se vylíhla zdravá mláďata. Trochu už delší dobu pátrám, po tom, jak to amíci dělaj a tady je pár výsledků, které to mohou ozřejmit.
1. amíci rychle zjistili, že některé regíny z importů dorůstají velkých rozměrů, údajně až 180cm (myslím, že šlo sever Ghany) a tak rychle tyto obry zařadily do chovu barevných forem. Tyto velké samice mívají i 12 vajec.
2. překrmování - jakmile se mláďata rozežerou, tak je krmí každé tři dny a co nejdříve je cpou potkanama, pokud se jedná o žravce a dosáhnou správné váhy, tak i samice dávají v druhém roce napářit a pokud se to povede tak cca ve dvou letech mají mláďata:-/

údajně až 180cm (myslím, že šlo sever Ghany)

máš pravdu, v knize od Stefan Broghammera se píše: V holandském herpetologickém sborníku Wouter Kok je zpráva o zvířatech
z pohoří Krobo v Ghaně prohlašující, že zvířata z této oblasti dosahují
neobyčejných velikostí (71 in./ 180cm)

Tyto velké samice mívají i 12 vajec.

dále je tam pěkná tabulka, čísla pocházejí ze studie vypracované v roce 1977 pro sekretariát CITES. Jsou tam údaje o jedné, z 206 v přírodě odchycených samic: samice 185,9cm/73,2in. 3,60kg 15vajec

EDIT: dívám se na satelitní mapu, tak pohoří Krobo sice není na severu Ghany, ale to je jedno

když se podíváš na farmy -klimatizované mísnosti, klid v racku,a právě na chov barevných variant je potřeba rychle několik generací aby se daný znak ustálil tak se není čemu divit že je tak ženou ,někde jsem četl že pokud víš že nějaká zvířata jsou hetero na něco a ještě 66 nebo 50 procent a ty vlastně nevíš která a musíš je nechat dospět a pak vyzkoušet které se na něco štěpí tak držet hromadu let hejno regiusek abych zjistil že jich mám púlku nanic tak přiznejme si jeto jen obchod a ten musí něco vynášet

rad bych se vyjadril....
neni to muj vymysl samici jsem koupil od pana z prahy, ktery mi ji s timto prodaval a dolozil fotografii, samec nikoho neparil protoze je to rocni zvire...to je k tomuto vlaknu...urcite kazdy znate obdobi kdy zacinate a naberete si toho spoustu, ale casem zacnete smerovat k necemu co je vam blizke...takze proto ty vymeny..zadne zvirata jsem neprodal snad krome guttek ktere jsem koupil jako nerozkrmena mladata, a byla to spise vypomoc nez nejaky kseft...takze opravdu nejsem vycuranek, a uz vubec ne prekupnik...snad jen clovek ktery se pro neco snadno nadchne...takze to je asi tak vsechno co bych k tomu chtel rict...ono vic ani nejde...
tak se na me nezlobte ale nedelam nic zleho, zadnemu zvireti jsem neublizil, a nikoho jsem nepodvedl..

Tak to se omlouvam, to jsem vazne nevedel...to mi mrzi...to je moje chyba mel jsem si vse zjistit jak to je...i tak bych byval byl rad kdyby mi na to nekdo upozornil, a hned bych udaj opravil...o foto majitely urcite napisu a zaslu ho na Email...jinak vazne nerad aby jste na me nahlizely jako na nejakeho obchodnika...je to zkratka tak jak jsem napsal, i vetsina z vas urcite mela takove to sberatelske obdobi, kdy se vam libilo uplne vsechno a nevedeli jste co bude dal a kterym smerem jit...

TAKZE JESTE JEDNOU SE VSEM KTERYCH SE ME POCINANI DOTKLO OMLOUVAM

Neda mi to - ano, mel jsem "sberatelske" obdobi, ale probihalo uplne jinak. Proste jsem se snazil ta zvirata rozmnozit a fungiovat s nima a postupne jsem dosel k tomu co mohu a co ne... Takhle "rychlodrzne", ci jak to nazvat, jsem to nikdy nedelal...:) Proste zvire neni vec. VH

Hmmm, asi mas pravdu...uz jsem se dostal ke zviratum u jakych zustanu...to ze me tu vetsina lidi zatrati to svym zpusobem i chapu, ale jak rikam nic spatneho jsem neudelal, zadnemu zvireti jsem neublizil, zadne zvire jsem nevymenil do spatnych podminem, a vzdy jsem si pro zvire jel k chovateli a sam si ho vezl domu v aute ve vyhovujicich podminkach...zadne zvire jsem neprodal, pouze vymenil...a myslim ze jsem tim vzdy uspokojil sebe i druhou stranu..nikdy jsem nikoho nepodvedl...jeste zaverem od spousty lidi jako jsi ty(VH, PC3, ARUTA,Anakonda, kraken1) to vezmu v pohode a neco si z toho vezmu, a v budoucnosti se pokusim o opraveni nazoru na me...ale jinak vetsina v tomto vlaknu je skupinka vlezdozadecku jen aby se vam "zavdecili"..coz mi trosku mrzi, ale to je celkem jedno protoze tehlech jsou plny cechy...

to je asi tak cele moje vyjadreni k problemu...na pripradny dotazy klidne odpovim..

Nechtěl jsem reagovat, protože se říká, že potrefená husa se vždy ozve, ale nedalo mi to, protože se musím docela dost smát tomuto tvému výroku

zaverem od spousty lidi jako jsi ty(VH, PC3, ARUTA,Anakonda, kraken1) to vezmu v pohode a neco si z toho vezmu, a v budoucnosti se pokusim o opraveni nazoru na me...ale jinak vetsina v tomto vlaknu je skupinka vlezdozadecku jen aby se vam "zavdecili"..coz mi trosku mrzi, ale to je celkem jedno protoze tehlech jsou plny cechy..

Z toho totiž přímo čpí řitní alpinismus;-)

Já se ani náhodou nerozčiluju a je mi docela šumák, jestli si na mně nebo kohokoliv jiného zapoměl. Jen mne to docela pobavilo. A já nejsem z těch, kdo má v teraristice něco za sebou, považuju se pořád za začátečníka a tím zůstanu asi nadóžo, protože člověk zkouší pořád nové věci;-). Jen s tím rozdílem, že já to obměňuju nebo budu obměňovat až po odchovech. Až zvládnu rozmnožit to, co mám doma, tak začnu měnit za jiná zvířata, ne po 2 nebo 3 měsících. Tenhle přístup je fakt divný. I já mám svůj sen a směr, kterým bych se chtěl ubírat, ale kvůli tomu neskupuji vše, co se mi libí. Toť vše, k tomuhle tématu;-).

nerekl jsem ani slovo o tobe...takze nevim proc si to beres osobne...ano dovoluji si rozdelovat protoze mam oci...neni to preci o tom kdo je jak dlouho na teraporadne, ale kolik casu ztravil se zviraty, rozhovory s dlouholetymi chovateli, ctenim literatury a informaci na internetu...a to je rozdil...
jinak mam pocit ze vsechno co napisu stejne dojde nejake kritiky protoze jsem "padouch" pritom si myslim ze je na tom spousta lidi hur nez ja...jak jen to bylo to heslo? V jednote tkvi sila?...

Pro mě padouch nejseš ... mě je to totiž všechno úplně jedno ... Tato debata je stejně k ho*nu. Nevidim důvod v ní jakkoliv pokračovat. A ty se furt přestaň takhle obhajovat! Je pravda že inzerci máš polnou koupím/prodám/vyměním tak aspoň reaguj "to je moje věc" a nekopej kolem sebe tak, jako to tady teď děláš...

jedine zvirata ktere jsem prodal byl par hroznysu(kazdeho zvlast), a ted mladata guttat...ale nejsem si vedom toho ze by to byl zlocin...navic zvirata byla ve velmi dobrem stavu (zadna pohublost, paraziti atd.)...nikdo mi zadnou stiznost nezaslal, ono ani by nebylo proc v tomhle mam ciste svedomi...takze to co se tu celou dobu resi je to ze jsem uvedl udaj o vejcich u regiusky, o kterem mluvil predchozi majitel a dolozil ho fotografii...uz to snad ani nechci dal resit...faktem je ze jsem se dostal ke krasnym zviratum ktere chci i nadale chovat a myslim si a doufam ze vsichni lide kteri se uzavreli nejakou vymenu ci koupi nebyli okradeni a doufam ze jsou spokojeni...takze porad v tom nevidim problem...ale je to asi o uhlu pohledu...

Dobrý den, ač nerada, ale bohužel se do této diskuze musím přidat. S BoePepem jsem také vymněnila hada. Neshledávám na to nic špatného. Mam dvě děti a každý týden se jim líbí jiné zvířatko. Proto stále hledáme to pravé, u kterého zůstaneme. Takže naprotsto chápu, když někomu delší dobu trvá než opravdu najde to co se mu líbí a co mu nejvíce vyhovuje. Had byl v nejlepším pořádku a dokonce jsem měla možnost vidět, kde BoaPepe hady mam. Ani omylem to nevypadalo jako překupnické doupě!! Proto by mě zajímalo jak PC3 přišel na to, že BoaPepe nejedná čestně? Špinit něčí jméno, to umí každý, ale najít důkazy málo kdo..
PS: Většinou se píše s T a ne s D... :-)

PC3 psal:

Pokud by vše bylo jak uvádíš,nemůžeš Regiusky prodávat jako chovný pár!!!Chovný pár se udává po odchovu,který mají zvířata spolu.Mohu požádat o foto té dvouleté samice na 8 vejcích? Rád bych ji měl v osobním archívu. Díky

BoaPepe uznal, že toto nevěděl (nikdo neví vše) a vyřešeno.

No a mezi námi, mám také dvě děti a rozhodně jim nebudu pořizovat každý týden jiné zvířatko.

Vážená paní,nevím jak dlouho se věnujete teraristice,věřte,že po více jak 20 letech mám maličko přehled a celou dobu mi jde jen o nesmyslný prodej Python regius!!! Jinak asi nemůžete vědět,kolik výměn mi BoaPepe nabízel,jako reakci na můj inzerát.Projděte si ifaunu a podobně a uvidíte množství inzerátu od něj.Potom můžete soudit:-)

Já být Váma PC3, tak si jdu zaplavat. Je léto, venku je krásně, voda Vám udělá dobře. O chovech Boapepe sice nic nevim, ale taky jsem nikde nepřečetla jedinou zmínku, že by prodával špatná zvířata nebo je nějak devastoval. To je pro mě rozhodující. Myslim, že on sám tu píše na slušné úrovni a jestli často mění zvířata nebo bezhlavě nakupoval... myslim, že to neni naše věc. Pokud tedy zvířata netrpí špatnou péčí. Mějte se :puff:

proč radši neřešíte překupníky zvířat co obchodují se zvířaty v takovém množství že jen málo procent z nich přežije, ale řešíte tady tohohle pána?já znám teda horší lidi, kterým jdou zvířata z ruky do ruky.Jak vidíte jsou tu svědci, kteří píši, že se zvířata měla dobře.Tak potom, co řešit.Radši fakt nepodporujte lidi, co maj zvířata jak věci a podle toho ty chudáci taky vypadaj

Taky se trochu přimotám. Když jsem asi před 3 roky začal s hady, první přišlo asi 3 měs. mládě korálovky. Řekl jsem si "no tož co, vyroste", když jsem po roce pořád držel neviditelnou tkaničku tak jsem si usmyslel, že teď už chcu doopravdy hada. Vyhrál hrozňa, ale ani na vteřinu mě nenapadlo, že bych ho směnil za korálovku. Toužím už delší dobu po tmavce, velikost bytu je na ni bohužel zcela nedostačující, ale pokud by se zadařilo tak si ji rozhodně nepořídím tak, že ji směním za ty dva hady co už mám.
Totálně mě namíchlo toto od bredlis:

Mam dvě děti a každý týden se jim líbí jiné zvířatko. Proto stále hledáme to pravé, u kterého zůstaneme.

Jako nezlob se, ale takovy děti bych pořádně . . . (to si radši doplň sama)
Kdybych měl děti a pořizoval jim zvířátko tak to s nima pořádně proberu:"opravdu ho chceš, budeš se o něj starat atd." A kdyby mi do měsíce řekly, nám se nelíbí, už nikdy by ode mě žádny zvíře nedostaly!!
Rozhodně bych zvířata neustále neměnil jak dolary za eura a neptal se "tak co zlatíčko, tohle zvířátko se ti už konečně líbí??"

Tady asi nikdo nechápe, oč tu jde .....
Jde hlavně o to, že nabýzel chovné páry které nikdy nic neodchovali a píše cosi o 8mi vejcích, což je nejspíš nesmysl, takže podvod.. Nevim se co tady BoaPepe zastáváte na nějaký úplně jiný témata o výměnách atd ... - (viz Bredlis, mmannana, Lili atd ...)
Ale jak jsem už jednou psal. Mě je to fuk!

Pokud by vše bylo jak uvádíš,nemůžeš Regiusky prodávat jako chovný pár!!!Chovný pár se udává po odchovu,který mají zvířata spolu.

Hele, ale já jsem opravdu schopná věřit, že tohle někomu nedocvakne. Sice je to zvláštní, ale někteří začínající si myslí, že na chovný pár stačí pojem samec-samice. Přijde mi pak to nespočetný trefování a nařčení do vyčůránků, podvodníků atd. odvážný. Toť vše, co jsem chtěla říct :-)

Jsem tu jen na skok - pokud někdo týden řeší, co si pořídit, nakonec se s velkou slávou rozhodne pro hroznýše (to vlákno tu někde bude), pak si je pořídí a pak už to jede koupím, za týden prodám, vyměním, přijde mi zdůvodnění, že stále hledá to co by mu sedlo, jako pustá výmluva, ale je samozřejmě možné, že se mýlím. Za týden nezjistíš o zvířeti nic, ani za dva, ani za tři. Já hledám to co by mi sedělo nejlíp už cca. pět let a za tu dobu jsem ze svých chovných zvířat neprodal ani ťuk, pouze jsem věnoval skupinu Leptopelisek a Pixicephaluse (po roce), jelikož nám v garsonce moc řvali, a to bylo trošku pod nátlakem odjinud:-). A doteď ti nedokážu říct, co mě zajímá víc, ikdyž už mám trošku jasněji. Ale třeba BoaPepe za tak krátkou dobu vstřebá všechny aspekty chovu a zjistí co potřebuje, já to za tak krátkou dobu neumím. O kvalitě jeho zvířat nevím nic, proto ji neposuzuji, jen bych měl řečnickou otázku - dají se vůbec považovat za jeho zvířata? Když koupíš v dobrém stavu hroznýše a budeš ho mít dva týdny zavřenýho v kuchyňské lince a pak ho prodáš, věř, že jeho stav nebude nijak brutální, tudíž nový majitel houby pozná. Tím nechci napadat a nenapadám BoaPepeho péči, věřím, že se o zvířata staral dle svého nejlepšího svědomí:!: Pouze se snažím říct, že při tak krátké době "zdržení se" vypovídá stav zvířete spíš o péči předchozího majitele.

Závěrem: přijde mi zvláštní tímto způsobem "poznávat chov", ale jak bylo řečeno, je to věc BoaPepeho, a já mu to neberu, ať si dělá co chce, pouze si o tom myslím a budu myslet svoje (prostě tomu nerozumím) a to zase neberte vy mě. O mě si taky hromada lidí myslí kde co, takovej je svět. Komu se nelíbím, ať si trhne kopýtkem nebo to zkusí pochopit. Každýho věc;-)

Tímto končím v této diskuzi, která by se dala nazvat plodnou jen stěží...

No popravdě se mi zdá, že tu řešíte totální kraviny a asi nejsem sám. Každej ať si dělá co chce a když se o zvířata dobře postará tak mu do toho nekecejte. Každej jendou přijde na to co ho baví. Znám lidí co teďka maj doma stovky zvířat všeho druhu´, ale i ty časem dospějou k vítězství, ale chce to čas.

Myslím, že řešíme/te kraviny, každý z nás prošel různými údobími a taky jsem občas něco levně nakoupil a pak se ziskem prodal, je fakt, že jsem to nevydával za nic mého, ale byl to pro mě prostě obchodní artikl a pak jsem si za těch pár korun získaných navíc koupil něco pro svůj chov. Každopádně, kdo trochu má šajn, tak kraviny prokoukne a moula se v tom nešťourá a je rád, že koupil to, co koupil. Nejsem zrovna příznivcem těchto rychlých přesunů, ale je to možná lepší než něco půl roku dachmat a pak to "před smrtí" poslat dál nějakému neznalému nešťastníkovi. Párkrát jsem taky dal za pár korun pěkná zvířata na prodej a člověk, který se tvářil, že nic jiného nikdy nechtěl, je pak za dvojnásobek za týden inzeroval, to mě teda nakrklo a od tý doby prodávám neznámým vše za "normální" ceny, aby se to takovým vychcánkům nevyplatilo a nebo to prodávám už s tím, že to je pro obchodníka (s kterým se předem domluvím) a dál to neřešim. Takže tak. Nemá cenu to tady "faunizovat" nesmyslama.

Pro Heh a ostatní mající chuť se dohadovat.
Myslím, že stačí, že se dohadujete tady. Používejte pro tyto účely zdejší vlákno, v inzerci je to smazáno. Když už jsem nucen reagovat, povím ve stručnosti taky něco. Chovný pár regiusek od boapepe mě taky zvedl ze židle (obrazně samozřejmě a s trochou nadsázky, jelikož vídá člověk takové věci, že sebou už sotva na křesle škubne, místo vyskočení). Každopádně jsme se dopátrali toho, že to bylo nevědomostí a ne úmyslem. Tyto chovné páry jsou vidět nezřídka. Víc mě štvou inzeráty vydávající importy regiusek za odchovy. O jiných směnných aktivitách boapepe nevím zhola nic, proto nebudu nijak soudit. Každopádně se mi líbí, že i pod tlakem napadání se chová stále na slušné úrovni. Pojďme radši řešit něco ku prospěchu. ;-)