Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gekoncici - muzou byt trvale pohromade samicky se sameckem?

Mame gekonciky nocni, 4 holky uz jsou velke (kolem 23cm odhadem), samecek je zatim na samotce. Rad bych ho dal k samickam, ale nevim jak je to u gekonciku - muze byt takovahle skupinka trvale pohromade? Jde mi hlavne o to aby samecek nebyl nejak prilis aktivni - neublizoval samickam a nehnal je prilis casto do snusek.

Zatim mame zkusenosti jen s chovem/ochovem vousatek, a u tech mame samecka trvale ve vlastnim terarku - kvuli vyse uvednemu...

1,4 něma problema. Můžeš ho na zimu oddělit, ale není to nutné, většinou po náběhu na jarní réžim začnou fungovat a holky pak snášejí, co cca 3-5 týdnů po 2 vejcích až do sklonku léta až časného podzimka. Samec je průběžně obšťastňuje, ale někdy ta první a častěji ta poslední vejce nemusí být 100% oplozená. Holkám je třeba dopřávat a taky samo hóóódně vápníku. Na podzim z krátícím se dnem a snižujícíma teplotama většinou sami postupně končí pohlavní a rozmnožovací aktivitu. Je dobré je ještě celkem futrovat a pak zazimovat bez obav o jejich fyzičku, klidně i dost tvrdě.

Diky, jsem rad ze to bude OK, cheme aby meli "plnohodnotny" zivot. Odchov neni az tak podstatny, jen si pro radost zkusime sem tam neco odinkubovat. Pribude pravdepodobne casem do skupiny jeste jedna samicka (terarko je cca. 100x40x50), draha polovina hrozne chce bilou - "blizzar" ci "snow", ted ji jeste nekde sehnat... :-[

Ad. "vapnik" - doufam ze staci kdyz maji v terariu misku se smesi sepiovka-robran H a zobnou si kdyz chteji. Obalovat krmeni moc nejde neb maji proste v terarku porad nejake ty svaby ktere si samy v noci chytaj. Kdyz jich ubyva pustim tam dalsi + nejake to krmeni pro ne.

Tak v tom případě křížení nezabráníš, ale nevím, jak je to z dědičností těchto zbarvení u gekončíků, takže těžko říct, jak to bude. Pokud je to dědičné recesivně, tak budeš mít mláďata hetero a pokud kodominantně, tak bude část mláďat mít zbarvení rodičů. Řekl bych, že high yellow bude spíše kodominantní, takže část mláďat by výraznější žluté zbarvení mít mohlo. Blizzard netuším, ale pokud to vychází z albino, tak je to děděno recesivně a mláďata by byla všechna hetero, ale normálně zbarvená (tedy část to high yellow). Ale, jak jsem psal neznám mutace gekončíků, takže jsou to jen mé nepodložené doměnky.

může se lehko stát,že blizzard potáhne áleu a vše bude albino(možná)

to by ovsem dalsi stejnou alelu musel tahnou i HY. Jinak by z toho zadne albino nelezlo.
Blizzardi jsou recesivni, s albinismem nemaji nic spolecneho. Pokud je blizard zaroven albin, jsou to tzv. blazzing blizardi.
Takze pokud zadavatel da k sobe HY a blizzarda, polezou z toho takrka obyc. mladata (mozna zdibec zlutejsi), ovsem hetera na blizzardy.
Kamarad ma jednoho zrovna na prodej
Nabidka.html

ahoj jabulo,jasně že by muselo táhnout stejnou alelu,máš velmi dobré info stran blazzing b.;-)ale víš co je průser? Tvůj kamarád nabízí?no já ti nevím?ale jednu věc vím celkem bezpečně::) nabízená 0,1 SHTCTB to uřčo není-vysvětlení má černou na nohách,na hlavě.Asi špatné foto????no nic jedem dál,tuto byl jen názor.

ale jednu věc vím celkem bezpečně nabízená 0,1 SHTCTB to uřčo není-vysvětlení má černou na nohách,na hlavě.Asi špatné foto????no nic jedem dál,tuto byl jen názor.

stejne bezpecne jiste vis i to, ze mladata se s vekem vybarvuji a cerne tecky u baldy zvirat na hlave mizi a to tak ze docela dost. Vzhledem k veku mladat, kdy maji na prebarvovani jeste dost casu a ke zkusenostem dotycneho chovatele si troufam rict, ze z nabizenych mladat baldy skutecne vyrostou. Tvoje pripominka by byla relevantni pouze v pripade, ze by slo o zvirata mnohem starsi ;-)

taky je!neboj jsou z chovné skupiny.jsou tam 2ks

nebo,že by se se dochovné skupiny zařadili letošní Nz?o.k. beru ale asi by vypadali jinak nemyslíš???

tak vzhledem k tomu, ze se tu bavime o nabidce mladat (na ktera jsem dala odkaz)a ne o chovnych zviratech, ktera v nabidce nejsou (snad jsem po dnesnim nabitem dni neco neprehledla), tak tam problem nevidim ani v nejmensim. Pravda, jedna chovna samicka ma par flicku na spodni celisti, je otazka, jestli se i toto neda povazovat za baldy(u nekterych mutaci je stanovena ruzna "tolerance"). Vzhledem k exterierove kvalite samce bych vsak nemela pochyby o tom, ze i ve spojeni se samici, o ktere jsi zacal budou mladata baldy ve vysoke kvalite.
To uz jsme se ale od blizzardu dostali hodne daleko...

Tak jsem se pokousel s tim prokousat, ale stejne jsem z toho docela vysoká spárkatá. Dumam co nam vyleze z tohohle -

Holky:
[http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ gekos.jpg]

SHTCT, ta co je zady APTOR (?), za ni klasicka (čoko)albino. Jeste tam chybi "klasicka" co mame - ale tam je mi jasne ze bude dominantni vuci vetsine ostatnich vloh...

Kluk, tady jeste mensi - jak povyrostl tak tahne jeste vic k oranzove (hlavne na ocase se jeste vybarvil) = tangerine Tremper albino?
[http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ samecek-.jpg]

Chapu ze s tim cokoalbinem nebudou albina - kazdy ma jiny gen pro "albino". Nevim co gen pro barvu - mel by byt co-dominant = se projevi castecne? Predpokladam ze s tim "APTOR" by mel byt vysledek - hod minci - bud jako tata nebo mama, oba by snad meli mit stejny gen pro albino i barvu (?), s tim SHTC - asi taky "tangerine" superhypa? S klasickou predpokladam klasicky, jen castecne zlutejsi neb codominantni pro barvu ale recesivni pro albino...