Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gekoncici - muzou byt trvale pohromade samicky se sameckem?

Mame gekonciky nocni, 4 holky uz jsou velke (kolem 23cm odhadem), samecek je zatim na samotce. Rad bych ho dal k samickam, ale nevim jak je to u gekonciku - muze byt takovahle skupinka trvale pohromade? Jde mi hlavne o to aby samecek nebyl nejak prilis aktivni - neublizoval samickam a nehnal je prilis casto do snusek.

Zatim mame zkusenosti jen s chovem/ochovem vousatek, a u tech mame samecka trvale ve vlastnim terarku - kvuli vyse uvednemu...

Tak v tom případě křížení nezabráníš, ale nevím, jak je to z dědičností těchto zbarvení u gekončíků, takže těžko říct, jak to bude. Pokud je to dědičné recesivně, tak budeš mít mláďata hetero a pokud kodominantně, tak bude část mláďat mít zbarvení rodičů. Řekl bych, že high yellow bude spíše kodominantní, takže část mláďat by výraznější žluté zbarvení mít mohlo. Blizzard netuším, ale pokud to vychází z albino, tak je to děděno recesivně a mláďata by byla všechna hetero, ale normálně zbarvená (tedy část to high yellow). Ale, jak jsem psal neznám mutace gekončíků, takže jsou to jen mé nepodložené doměnky.

Tak jsem se pokousel s tim prokousat, ale stejne jsem z toho docela vysoká spárkatá. Dumam co nam vyleze z tohohle -

Holky:
[http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ gekos.jpg]

SHTCT, ta co je zady APTOR (?), za ni klasicka (čoko)albino. Jeste tam chybi "klasicka" co mame - ale tam je mi jasne ze bude dominantni vuci vetsine ostatnich vloh...

Kluk, tady jeste mensi - jak povyrostl tak tahne jeste vic k oranzove (hlavne na ocase se jeste vybarvil) = tangerine Tremper albino?
[http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ samecek-.jpg]

Chapu ze s tim cokoalbinem nebudou albina - kazdy ma jiny gen pro "albino". Nevim co gen pro barvu - mel by byt co-dominant = se projevi castecne? Predpokladam ze s tim "APTOR" by mel byt vysledek - hod minci - bud jako tata nebo mama, oba by snad meli mit stejny gen pro albino i barvu (?), s tim SHTC - asi taky "tangerine" superhypa? S klasickou predpokladam klasicky, jen castecne zlutejsi neb codominantni pro barvu ale recesivni pro albino...