Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vitamíny pro pralesničky

Dobrý den
Mohl by mi někdo porad a doporučit, jaké a kde sehnat vitamíny pro obojživelníky, zvláště pro pralesničky? na internetu jsou pouze pro plazy, a dendrocare jsem nikde nevidel... dekuji

chystám se do své tera rodinky adoptovat nové potvůrky.:-p
Docela jsem se nadchl pro pralesničky "šípové žabky"
Konkrétně batikové (omlouvám se že si nepamatuji odborný nýzev).

Naštudoval jsem co se dalo ale potřeboval bych doplnit mezery .. abych nemusel experimentovbat sám.

1)Osvětlení ... prý stačí klasická 15w žárovka.
Ale to se mi nechce věřit.Rostliny ji nesnáší a nebude žabkám scházet UVB-A?.
Chtělo by to vybalancovat tak,aby UVB nepálila kytky ale žabky nestrádaly.
+ bude li žárovka blýzko můžou se spálit?? a nebo jsou šikovné?

2)Chováte si octomilky nebo jiné krmivo samy?
docela se děsím toho jak jsou malinké.Cvrček nebo šváb je pro ně už moc .. ale já nic jiného v zimě neseženu.
Bez pošty na dobírku.

3)kolik je pravdy na tomto článku??
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pralesni%C4%8Dka_bati kov%C3%A1
1500 lidí? ja slyšel že jejich jed je neškodný..

Děkuji.............

1) Trubicové zářivky se používají, klidně 15W. Záření UVB není potřeba, vitamin D3 se podává ve spec. vitamínech (např. Dendrocare). Žárovky vevnitř v terárku jsou nebezpečné. http://tera.poradna.net/q/view/102568-zarovka-sola r-glo-125w?page=r102659#r102659

2) Je dobré mít víc násad octomilek, snadno se množí. Auratky jsou v dospělosti docela velké a cvrčky do 1cm určitě zvládnou.

3) O jedu pralesniček chovaných v zajetí se toho dá najít spoustu.;-)

Zdravím, chtěla bych se zeptat: stačí pralesničkám dávat Dendrocare, nebo je nutné ho ještě doplňovat vápníkem nebo jiným přípravkem? Nikde jsem nenašla nic o vápníku a všude čtu o tom, jak je důležitý pro plazy (ano, vím, že žabky jsou obojživelníci a ne plazi, ale koneckonců jsou to taky obratlovci, že:-)