Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kočka ve zverimexu???

Dobrý den ,
nevím jestli to tu budě vůbec někdo vědět.Případně se omlouvám za OT.
mám dotaz zda-li může být prodáváno kotě ve zwerimexu v kleci o rozměrech delka60xvyska30xHloubka35...zda se mi absurdní aby vubec byla kocka ve zwerimexu v kleci nabízena.Předem díky za info..
Změna předmětu, původně: Kočka ve zwerimexu??? (halapremek)

tak už to asi dorazilo i k nám ,vloni jsem byl v zaragoze,paříži,barceloně a kotata a štěnata byla ve zverimexech normálně nabízena ,taky jsem nato koukal jak zjara ale prý jetonormální ,jo a v rusku v moskvě na ptačím rnku taktéž,akorát když jsem vytahl foták tak mě vyhnaly odevšat

A co je ještě horší, dokonce tam byli lidi, co prodávali plazy a hmyz v zavřených plastových krabičkách jen s pár dírkama, občas tak prodávají i savce, úplně mi zaráží lidi, co prodávaj ryby a daj ti je jen do igelitovýho pytlíku s trochou vody, tihle amatéři už do dotahli tak daleko, že už ani do toho pytlíku ty dírky na dýchání neudělají, to je teprva týrání ;-):-)

úplně mi zaráží lidi, co prodávaj ryby a daj ti je jen do igelitovýho pytlíku s trochou vody, tihle amatéři už do dotahli tak daleko, že už ani do toho pytlíku ty dírky na dýchání neudělají, to je teprva týrání

Tak zrovna v tomto případě v tom žádné týrání nevidím. Přeprava živých ryb je dnes už celkem zvládnutá a vychytaná, v žádném případě se nejedná o žádný amatérismus - davidkilli.blog.cz.

Už je dokonce vypracovaná metoda, kdy se ryby na velké vzdálenosti převážejí tzv. "na sucho". Je to vůbec možné? Kupodivu je. Není divu, že firmy, které platí (nebo platily) mnohamilionové částky za leteckou přepravu, využívají metody, jak se tomuto nákladu vyhnout. Vždyť přepravované ryby, váží jen zlomek toho, co skutečný náklad, pokud se ryby přepravují i s vodou. Je to zkrátka proto, že je voda těžká. Jen pro představu - 1 kg letecky přepravovaného nákladu stojí přibližně 100 - 120 Kč. V jednom sáčku bývá přibližně 0,5 - 1,5 l vody. A kolik může vážit takových sto neonek? Počítám, že jen pár deka, možná ani to ne....

Bez vody se tak zkouší přepravovat především některé odolnější druhy ryb, jako např. závojnatky. Nejprve se ošetří uklidňujícím prostředkem, pak se zabalí do jakési speciálně vyvinuté gelové hmoty (ta nedovolí, aby rybí sliz či žábry oschly). Ještě před nedávnem byl velkým problémem kyslíkový deficit, který způsoboval odumírání buněk, ale to se už také vyřešilo. Dnes už je tahle metoda přepravy čím dál víc rozšířenější. Jen bych chtěl připomenout, že se u tohoto systému přepravy ryb celkem důsledně kontroluje dodržování všech zákonů proti týrání zvířat. Ovšem jestli je to porušováno, či jinak obcházeno, to už je samozřejmě jiná kapitola...

To zas trošku přeháníš. Je kapánek rozdíl prodávat v krabičce šváby a hodit na stůl štěňata v bedně, ve který je s velmi velkou pravděpodobností za ten půlden mimo jiné nachcáno atd. Překvapuje mě, že je neprodávali na kila. Upřímně, občas když vidím co jsou lidi schopný na tý burze nabízet a jakou formou, nedivím se, že jsou státy, kde to skončilo nařízením, že každá prodejní ubykace musí mít nějaký rozměr, substrát atd.

Jo, chvíli jsem si myslela, že jsou na zkrmení...ale pak jsem si všimla, že jsou velký a ta cena by asi na krmení nebyla...
Nicméně je rozdíl vzít štěnata na burzu v krabici (není to ideál, ale večer zase budou doma) a prodávat je ve zverimexu. To samý koťata.

Nevim no, mozna jsem mimo ale pro me je pes citlive vnimave zvire, ktere si proste nezaslouzi byt nahnacane v krabici od bot. Kdyz budu mit stenata, tak je klasicky prodam z domova na inzerat, ci tak jak to u nas chodi. Nejsme v Cine. Ani jako krmeni ne. Nechci tu rozpoutavat debatu, pac muze dojit na morcatka atd. Ale pes je pritel cloveka ne ?

Jo, taky mi to není úplně po chuti - pak nemaj být plný útulky. Ale zase lepší to, než prodávat nesocializovaný kotě/štěně ve zveráči. Byla jsem kdysi na pohovoru v PetCentru - měli tam koťata v kleci - nejen, že krom krmení, si jich nikdo nevšímal, ale nějaká zákonem stanovená doba u matky je taky nezajímala - koťata byla sotva dvouměsíční. Tak si to pak někdo přinese domů a zjistí, že neurotická číča čůrá do postele a šup s ní do útulku...

kraken1: k tomu krmení - já je nezkoumala a ani nemám moc odhad, nic ve velikosti co by je zmáklo jsem nikdy nechovala a krmit pobíhajícím štěnětem by asi nebylo nic, co bych musela zažít