Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov Australských hadů čeledi Elapidae

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, hlavně chovatelů jedáků, jestli se vůbec v Evropském chovu vyskytují aspoň nějací Australští hadi z čeledi Elapidae?

Zajímalo by mě jakto že když v chovech jsou Australské druhy krajt a ještěrů, jakto že u elapidů je to zrovna naopak?

Jinak Goniatit má v nabídce importů z Indonésie
Pseudechis australis (Rozšíření: Australie, Indonesie, Nová Guinea)
Pseudonaja textilis, na stránkách ji má pod Pseudechis (Rozšíření: Australie, Nová Guinea)
Demansia atra (ted už D. vestigiata), (Rozšíření: Australie, Nová Guinea)
Acanthophis antarcticus (Rozšíření: Australie, Nová Guinea)
Má tam ale jen vypsané druhy a jinak nic k nim, u ostatních druhů má i ceny, takže nevim co to znamená, jestli je to na objednávku nebo jak.....?
Jinak je mi jasne že se jedna o importy z Indonesie a Guineie, to jen tak pro pořadek :-).

Ale ví, akorát tu moc lidí není a ty co je maj sem nechoděj... U nás to nikdy nebyli nějak extrémně oblíbený hadi, ovšem je to celkem dost lidí co maj různý tajpany. Tyto hadi se sem dovážejí, ale dříve to hlavně končilo u němců, ale ty jsou teď s chovem jedáků vyřízený. Sem tam se i najde nějakej ten náhodnej odchov.

Tak v evropských chovech samozřejmě australaští jedáci zastoupení mají, zrovna nyní v Hammu jsem slintal nad překrásnou Psudechis colletti. Z dalších druhů chovaných v Evropě jsem zaznamenal - Acantophis pyrrhus, Oxyuranus microlepidotus, scutellatus scutellatus, Pseudechis porphyriacus, Pseudechis rossignolii + ty druhy, co se vyskytují i mimo Austrálii.

Jasne, ze se vyskytuji v chovech, ale jen nektere druhy a ne moc casto. Nejrozsirenejsi v chovech jsou Acanthophisaci (zejmena laevis a rugosus, kteri nejsoi tak drazi, ale sehnat se daj i opstatni druhy, jen jsou o drazsi no...antarcticus, kteryho si psal nebyva taky problem sehnat) a taipani hlavne poddruh canni (N.Guinea), nominatni scutelaci se temer nechovaj a zbyvaj jeste microlepidaci, kteri se daj sehnat taky v poho. Co se tyce pakober, tak tam to je horsi... moc se nechovaj. Z nich jsou nejrozsirenejsi v chovech v evrope asi australisky, nuchalisky / gutaty (ted nevim, dost se mi pletou:D) Obcas se objevi colletky. Je to skoda, ze se moc nechovaj, ale cena byva opravdu dost vysoka a i se blbe mnozej, ale at me doplni jini:)

Jinak k tomu Goniatit, skoda, ze tam nema ceny, celkem by me to zajimalo:) Ta Demansia by nemusela byt spatna na zkousku:) K te australisce a textilisce, jsou to hodne rychli a nervozni hadi navic, kteri dorustaj do ne zrovna malych rozmeru a jed maj srovnatelnej s O.scutelatus, ale zase nemaji moc velke zuby, alw co sem slysel, tak jsou neprijemnejsi na manipulaci nez ti taipani

Ty jo lidi, tak to jste mě mile potěšili.

anakonda: tak to je super že i v Hammu se objevují tito hadi a zrovna collettku, ty jo no, asi bych taky slintal :-). Jinak psal si P. rossignolii, měla by se ale furt označovat jako australis ne?? Bo na reptiles database ji maji furt jako australis.
Jinak dik za info, aspoň vim že se snad něco sehnat dá.

Lachesis: jo těch Acanthophisaku je celkem dost, i jsem je viděl na burze v Ostravě, sice už nevim jake druhy, ale to neva. No sehnat microlepidaky to by bylo tež skvěle. A u těch Pseudechisek.. no snad se něco objevovat bude, o te ceně vim, jednou jsem viděl nabidku na australisku na nějakych strankach ktere už asik nefakči, cena byla v dolarech a v přepočtu to vyšlo na 20000,- kus. Na jine pseudechisky jsem ale nikdy žadne nabidky neviděl.
Jinak o te jedovatosti, velikosti, agresivitě samozřejmě vím, holt bohužel já jsem prostě člověk, který potřebuje něco extra a hady které vidím prostě furt a dokola, mě už prostě nezajímají, za druhe jsem ten co chce ty zviřata ktere nejsou tak časte a nechova je každy. Navic mě celkově úplně učarovali hadi Austrálie.
No a s těma zubama, myslim že u těhle hadů je jedno jestli ma dlouhe nebo kratke zuby, jak jednou kousne, tak se mužem akorat v rychlosti rozloučit a :x:.

Bo na reptiles database ji maji furt jako australis.

Je třeba si uvědomit, že TIGR je značně konzervativní a změny se na ní objevují se zpožděním anebo vůbec.

Vzhledem k různorodosti jedinců druhů Pseudonaja a Pseudechis, bylo jasné, že je potřeba revize, protože se jedná o více druhů či poddruhů. Historie Pseudechis rossignolii je poněkud složitá. V roce 1998 popsal Raymond Hoser druh Pailsus pailsei, jedná se o trpasličí formu oddělenou od Pseudechis australis, anglicky nazývanou Pygmy Mulga či Pygmy King Brown, o dva roky později ještě oddělil papuánskou populaci - Pailsus rossignolii (Papuan Pygmy Mulga Snake). Rod Pailsus byl později synonymizován s rodem Pseudechis. Další výzkumy (Wuster 2005) potvrdily značnou odlišnost těchto dvou druhů, stejně jako dříve popsaného a poté zrušeného druhu Pseudechis weigeli.

Jo jinak, neznate nějake stranky kde by byl seznam Australských druhů plazů (hlavně hadů teda) s fotkami a třebas i nějakym popisem????? Já znám jen tyto stránky oz a nic jineho jsem nenašel.

Jinak pro ty co se taky zajímají o Australské elapidy, tady je jedno Australské fórum, dají se tam najít užitečné informace a skvělé fotografie forums