Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odchyt cvrcku z odchovny

Muzete mi nekdo prozradit jak odchytavate cvrcky z odchovu pro krmeni? Kdyz je cas tak dam chovnou bednu na chvili do lednice, ale kdyz neni cas tak mi casto nejaky vyskoci. Nemate na ne nejaky figl krome lednice? Uz me to honeni cvrkalistu po byte nebavi... :-)

no vana dobry, jen nemam jeste hotove patro a tak vana neni jaksi k dispozici :-)

to vyklepavani do krabicek/terarek z plata je prave na pendrek jelikoz se mi snad nikdy nepodarilo uprchliky zadupat jelikoz tam kde mam terarka mam podlahu z fosen a jsou mezery mezi fosnama, takze zmizi driv nez stihnu vubec zjistit ze utek a dostat je z te podlahy bez chemie fakt nejde a cvrkaj a cvrkaj...

jeste nejaky tip pro chudaky bez vany?

Místo vany si můžeš pořídit přiměřeně velký a hlavně vysoký plastový box, resp. přímo v takovém vysokém boxu (boxech) cvrčky chovat a vždy jen přímo do boxu strčíš menší krabičku (např. od salátu a v ní už trochu minerálií a vitamínů) a do ní to sklepneš, zavíčkuješ, protřepeš a můžeš odsypávat z malé do terárka (terárek).

jak dí lucifer -vana je lepší než lednice cvrkúm to saunování moc neprospívá, ja sám mam cvrky v barelech od primalexu/40 kg/ a vetšinou celej barel dam k terárku a vytahnu prokladek od vajíček a lehce klepnu přímo do terárka když něco vyskočí ven tak to raději zašlápnu než poslouchat -co to tady zase leze-pokud se lehce trefíš tak je cvrk ještě použitelný-atrikolisky jak vidí manipulaci s barelem tak běhaj po terárku jak honící psi a nikdo nevěří že jeto 2 měsíce starej import téměř dospělích zvířat která ti vlezou do kyblíku který držím v ruce a perou se o cvrky až někdy vlezou na ruku pak sito občas uvědomí a odskočí pryč ale jen do okamžiku kdy uvidí dalšího cvrka

tak to pozor ani venku to není tak jednoduchý-v zimě snad ale zase to cvrkúm nedělá dobře /saunování/ kdysi jsem měl bimakuláty, měl jsem je v přístavku za domem v ledničkách vytápěnejch žárovkou ,sem tam nějakej při manipulaci utekl a nikdy do domu vždycky vylezli ven a máti měla okno právě na tu stranu do zahrady -víš jak řve vnoci v létě smečka bimakulátů -hrozně, tose aji motorová pila stydí asi sousedi koukali jak ponocích na zahradě běhám s baterkou lovím - no spíš popravuji cvrky/ měli vyhrabaný nory a ztěch je nešlo nijak dostat tak jsem je tyčkou zamáčkl vnoře/ několikrát jsem to musel opakovat než byl klid ,v zimě nezlobily ale leto bylo sakra nahlas

brož.pavel:
Tak chovatel ve velkém neřeší, když mu uskočí pár cvrčků, prostě vezme velkou plastovou bednu a sklepne proložky z několika (desítek) beden určených pro prodej a pak to normálně z toho kvanta nabere odměrkou nebo přesypává např. do litrového kyblíčku a tím do krabic připravených na expedici (ty hned zavře a přelepí). Jenže chovatel ve velkém na to má buď vymezený prostor (klidně to může sesypávat ve velké vaně) nebo nemusí pár cvrčků mimo řešit (samostatná provozovna apod.), většinou obojí. Kolega zadavatel řešil právě únik v malochovu, resp. jen při přendavání z bedýnky do terária při krmení v bytě.