Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem může se had spálit?

Může se had spálit o žárovku?...mam udělané osvětlení - květináč a žárovka, bohužel mi přijde že květináč je hodně teplý.. a proto ta otázka. dekuji

Záleží na síle žárovky ... já mám v květináči 40w žárovku a květináč mám natřený betonem a na něm je písek,takže to tak moc nehřeje,ale když sem tu žárovku měl v obyč. květináči tak to pálilo jako blázen...tudíž může ;-)

Já měl u krajt odjakživa 40-60w žárovku v obyčejném květináči a nikdy se mi o to žádný had nespálil.
Ale spálit se může a dost ošklivě, mě se to stalo u samice kobercovky, kdy jsem u ní měl hodně silný topný kámen a jelikož jsou hadi méně citliví na bolest, vubec ji to nevadilo a klidně si na něm ležela. Měla spálenou celou spodní stranu těla a po čase se pod, jakoby svlekem, začal tvořit hnis a na každé šupině měla velké "půchýře". Samozřejmě po svlečení se to stratilo, jen šupiny byly jakoby zvrásněné (zjizvené), ale po více svlékáních se to stratilo úplně.

Já mám žárovky 40w normálně v květináči. Hadi do něj nelezou, když poznají, že pálí. Maximálně se přes něj proplazí a nikdy nebyl problém. V noci jak je zhasnuto, tak se občas některý z hadů v ní obtočí, ale jakmile se ráno zapnou, tak už valí pryč:-D S tím bych si nedělala velkou hlavu.

Já se obávám, že Mates vůbec nepřehání. Žárovka se po zapnutí rozpálí téměř okamžitě, takže had prostě nemá šanci opustit jí tak rychle, aniž by se nepopálil :x: Není lepší preventivně udělat okolo žárovky nějaký kryt (například z pletiva), než spoléhat na to, že zrovna tomu mému hadovi se tohle nemůže stát?

to je me jasny ze ne hned okolo lampy:) ale kdyz to tak rozehreje ten kvetinac tak to prece rozehreje i pletivo...
pardon ze se tak moc a blbe ptam ... ale taky muj had ma oblibu v zamotavani na kvetinac....proto vzdy musim koukat nez ju zapnu jestli tam neni...

Květináč to rozehřeje protože:
1.) - keramika ale i pálená hlína dlouho drží teplo. Chvíli to sice trvá než se pořádně ohřeje, ale zase i po vypnutí žárovky trvá poměrně dlouho, než vychladne.

2.) - Teplý vzduch jak známo stoupá nahoru, tudíž se drží v uzavřeném květináči a o to víc ho ohřívá. V drátěné kleci se teplo nedrží, teplo z žárovky lehce uniká do prostoru a tudíž se drátěná klec nikdy neohřeje tak, jako uzavřený květináč. Když bude pletivo od zdroje tepla dostatečně daleko (alespoň 5 - 6 cm), popálení hada určitě nehrozí :puff:

Takže to neřeším a nebudu řešit.

Však tě taky nikdo nenutí. Jen aby jsi pak časem nezakládala vlákno "prosím pomoc, mám spáleného hada"...

Nic k zasmání, alespoň podle mě:-/

Podle toho co píšeš (podle toho smajla) "ale jakmile se ráno zapnou, tak už valí pryč:-D" to asi je zábava.
... a to nejsmutnější nedej Bože teprve možná přijde.

Zase tolik práce to není vystřihnout z děrovaného plechu kolečko, které vsadíš zespodu do květináče. :i:
... ale to neřeš

Tak se mi to had naučil taky, omotat se kolem žárovky... chtěla jsem to vyřešit pletivem ale má moc velký dírky, užovce je půl roku takže v klidu proleze skrz... a kolečko do květináče z děrovaného plechu taky nejde protože ta žárovka přečnívá ven... Ještě nějaký nápad? :-|

Tohe vlákno se hodí pro můj dotaz, tak ho znásilním. Používal jsem v terátku pro korálovku (L. get. californiae) bodovky 25W jenže praskaly jak na běžícím pásu. Teď používám speciál. bodovku pro plazy a ta se v klidu drží, jenže nejslabší co jsem našel byla 50W. V terárku svítí jen proto, že v něm s korálovkou bydlí ještě jeden had !!dočasně!! (neřeknu jakej, ještě by mě někdo nadával) a ten chce víc tepla. Hlavní část mojeho dotazu je, že si začínám myslet, že u korálovky je nějakej zdroj tepla zbytečnej, poněvadž: od konce října až někdy do konce března zimuje (není aktiv., moc nežere atp.) a četl jsem, že v tomto období můžou mít s klidem teplotu i pod 15 st. (teplota v pokoji kde je neklesá pod 20 st.) no a po zimování do toho pokoje orientovaného na jih díky slunku dosáhnu až cca 23 st. což už stačí (pravda, že v tomto státě svítí slunce jen velmi vzácně, čemuž se nedivím, když to tady vidí začíná sluneční zvracení!!). Taky desku umístěnou pod žárovkou kde je řekněme od 28 do 35 st. nevyužívá. Chtěl bych tedy slyšet reakce na tohle moje mínění.

Abych to nějak shrnul. LGC stejně jako většina temperátních hadů pravda část roku je méně aktivní, ale ve zbytku roku ráda především po nakrmení ráda využije nějaký ten stupínek navíc. Lze je chovat podobně jako v racku v jednotné teplotě v teráriu, ale rozhodně by ta teplota měla pak být okolo 24 st. (mluvím o celém prostoru), pokud bude mít dlouhodobě méně (18-20 a méně), tak bude zbytečně pozdržen její růst a navíc by mohla mít problém při trávení velkého sousta, pokud bude mít dlouhodobě víc (28-30) může nastat také problém s trávením. To je jediný problém racku - vychytat tu akurátní teplotu (lépe řečeno ten rozsah teplot) pro ten či onen druh, tak aby daný druh dobře prosperoval. V teráriu u spousty hadů žárovka slouží právě jen pro možnou regulaci optimální teploty, usnadňuje to chov, protože pokud had má výběr řekněme 20-32, tak si prostě vybere. Osobně často mláďata užovek chovám jen v plastových boxech (bez zdroje tepla) na místě, kde vím, že je tam denním teplota 22-26, výjimečně krátkodobě až 28 a v noci 18-24. A samozřejmě to funguje, ale je třeba najít to správné místo, aby had nestrádal ať nízkými nebo naopak vysokými teplotami.