Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocná krajta

Zdravím,dnes jsem se vrátil z dovolené a koukám,mojí Krajtě ( P.reguis) nesvítí v terárku žárovka (hada nemam doma,mam je v bunce,kde se netopí,spoléhám na žárovky) babi slíbila,že to bude kontrolovat,ale kdeže,když sem přišel,krajta byla uplně studená na dotyk a skoro vubec se nehíbala,honem sem jí přenesl domů a dal sem jí tu pod žárovku ( 75 W ) ted už je to dobrý,hýbe se,všechno,ale pořád nějak divně hýbe ocasem,ze strany na staranu a hlavu převrací naruby,ted dokonce sebou i mrskala,jakoby se chtěla hlavou dotknout ocasu,nevim,pořád dává hlavu a ocas k lampě.
Poslednímch 10 minut uz normalne leze OK,ale co myslíte,čím by to mrskání ocasem a převracení hlavy mohlo být ? Můžu jí ještě nějak pomoci ?
Ps. Vet. má už zavřeno.
Změna předmětu, původně: Nemocná Krajta (halapremek)

Já myslím, že sis zadělal na docela vážný problém. To podchlazení může v konečném důsledku u tropického hada vést k akutnímu zápalu plic, což bez nasazení antibiotik může vést až k úmrtí hada. Obávám se, že bez návštěvy veterináře (pokud možno hned zítra), o hada můžeš i přijít...

hada nemam doma,mam je v bunce,kde se netopí,spoléhám na žárovky

A kolik v té buňce je stupňů proboha? Jak dlouho mohla být bez výhřevu? Jak to je vyřešené s noční teplotou? Chov regiusek v nevytápěné buňce. Já už asi ničemu nerozumím. Jak píše Ritchi, pokud byla v tak nízkých teplotách, jak si představím, že v nevytápěné buňce mohou být, tak to bude nejspíš pěkný základ pro vážný problém. Chtělo by to pořešit vytápění celého prostoru a nespoléhat se jen na výhřev terária žárovkou, do nevytápěné buňky dát místo krajt maximálně potkany.

Chtělo by to pořešit vytápění celého prostoru a nespoléhat se jen na výhřev terária žárovkou

I když mi žárovka vyhřívá spíše pravý bok terka,tak had tráví většinu času nalevo ve studeném rohu terária.Sám si pod žárovku nevleze,aby se mohl vyhřívat.Když si třeba hada na chvilku vytáhnu ven,pak ho vrátím a dám ho na vyhříváné místo,pak tam leží klidně 3 hodiny,ale sám si tam nevleze...to sem však trošku odbočil od dotazu když je třeba teplota v terku 31 stupňů a mám vyhřívat celý prostor.Jak to mám udělat,aniž by se zvýšila teplota ? ... Jako větrání mám díru nahoře terka o rozměrech cca 25cm dlouhá a 10cm vysoká,a jako mřížku mám pletivo.A jiné větrání do skla už asi neudělám...tak se ptám,jak vyhřívat celý prostor aniž by se zvýšila teplota ;-)

Tak ted už je Krajta uplne v pohode.Ale k vetovi s ní samozřejmě zajdu.
Jinak v bunce mam jen reguisku a curtusku ,ostatni mam doma,stehovali jsme je na zimu domů,dnes odstehuju domu i zbyvajici,jinak všichni sou OK,v bunce je nakych 13 stupnu , v terarkach asu 23 (pod zarovkou 32).
No ale kdyz ta zarovka praskla a ja byl pryc,tak se toto stalo no,ale jak říkám,jinak je vše v pořádku.
Jinak šváby opravdu nemám pod potelí a sarančata sem chovat přestal ;)

v bunce mam jen reguisku a curtusku ,ostatni mam doma,stehovali jsme je na zimu domů

Tak zrovna tihle měli být mezi prvními, i když upřímně moc nechápu způsob chovu - v létě buňka, v zimě doma. Nějak mi uniká smysl a výhody...

v bunce je nakych 13 stupnu , v terarkach asu 23 (pod zarovkou 32).

Tak předpokládám, že když v noci zhasnou, tak se curtuska poměje... na to, že by potřebovala v celém prostoru terária okolo 26 st., v noci jen o několik stupňů méně (cca 24).
Jinak vytápěním celého prostoru zřejmě kolega myslel vytápění celé buňky na nějakou optimální minimální teplotu (např. 20 st.).

Stále nechápu proč když tam je přímotop se netopí neustále na nějakou rozumnou teplotu a přes den se jen nedohřívají terária žárovkami.

Vysvětlím ti to,když je večer,tak se vypnou žárovky a zapne přímotop a když je ráno,vypne se přímotop a zapnou se žárovky.
Ale když tam nikdo nedojde (což se mi stalo poprvé za rok předevčírem) tak svítí jen žárovky,ale když ta jedna žárovka (v terárku se regiuskou) praskne,tak v to terárko se ničím nevyhřálo,achjo,zrovna když byl ten nej. mráz.

Tak on ten přímotop v sobě má termostat a podle stupně nastavení se temperuje prostor (pokud by bylo přes den tepleji, tak by se sám vypnul, pokud by tam bylo příliš chladno, tak by hřál ve dne i v noci), takže v tvém případě by jediné logické řešení bylo používat ho celých 24 hodin. Připadá mi nesmyslné zapínat přímotop na noc (takže tam udělá třeba 20 st.) a ve dne ho vypnout a v místnosti může být teplota třeba jen těch 13 st. a spoléháš na žárovky (které zásadně praskají v nevhodnou chvíli). V podstatě jim obracíš teplotní réžim naruby. Logické by bylo temperovat pomocí přímotopu celý den a noc a přes den jen pomocí žárovek přitopit o pár stupínků navíc. Nic by se v takovém případě nestalo (pokud by na delší dobu nevypadl proud).

Stále nechápu proč když tam je přímotop se netopí neustále na nějakou rozumnou teplotu a přes den se jen nedohřívají terária žárovkami

Připadá mi nesmyslné zapínat přímotop na noc (takže tam udělá třeba 20 st.) a ve dne ho vypnout a v místnosti může být teplota třeba jen těch 13 st. a spoléháš na žárovky (které zásadně praskají v nevhodnou chvíli).

krokodýl - opět si měl víc síly rozvinout to nepochopení. :-) Mám ale pocit, že opět a zas zbytečně ťukáme do kláves.