Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Hrabanie" Boa constrictor

Zdravim milacikov hadov ... Chcel by som sa spytat ci je normalne ked moj "Junior" hrabe v terariu ? Robi to len na jednom mieste, nepripada mi to ako ze by sa obtieral, ze mu nieco vadi ale skor ako hrabanie, hlavu polozi do podstielky (Lignocel) zatlaci dospodu urobi "S" a posunie to vsetko do niektorej strany ... Toto robi iba na jednom mieste v terariu ... Je to normalne ??? ma niekto s tym podobne skusenosti ? Mam ho druhy mesiac ... na ruky sa doslova pyta neboji sa je zvedavy potravu prijma s chutou ma 75cm.
Změna předmětu, původně: "Hrabanie" Boa Constrictor (halapremek)

Pokud zere a podminky jsou OK tak je to vse v poradku... Mladi hroznysi se zahrabavaji casto - nebo se alespon pokousi - z ruznych duvodu (prilis horko, zvlhceni kuze pred svlekanim kdyz nemaji dostatecne velky bazenek, nebo cihani na korist a pod)... Ale zalezi to od daneho jedince...
Take jsou vice arborikolni nez dospela zvirata - s vekem a s narustajici hmotnosti se stavaji vice terestricti... Takze podle mne je vse OK...

Dakujem ... Tiez som si myslel, ze je to vsetko v poriadku ale trosku sa bojim aby si nezodrel papulku pretoze sa zapiera o vyhrievaci kamen a tlaci takou silou az ho trase 8-) silu ma asi po mne :-D pri tom sa mu trosku prehne hlava dodola ... Som zaciatocnik mam 20 a konecne som si splnil sen ... Som strasne rad aku ma povahu a tak dalej ale niekedy ma vie ten betar celkom zneistit aj napriek tomu ze som si ho kupil az ked som mal vsetko dostatocne "nacitane" ... Vela veci som nasiel aj tu este raz dakujem za ochotu.

pokud je to jeden z mala plochych predmetu v terarku tak se pod nej muze chtit schovat - moje mladata (nektera) obcas zalezaji i pod misku s vodou, kameny a pod... Navzdory tomu se muze chtit schovat (je to pro mladata normalni) pod neco - pokud je tam jeste teplo - tim lip...
Ale ano - nezeptal sem se na teplotu v terarku - predpokladal sem ze podminky jsou OK - moje chyba...

nemyslim ze by som sa vyjadril az tak zle ... ale moze sa stat kazdemu pisal som ze sa zapiera o vyhrievaci kamen a svojim telom v podstate kope jamu na uplne inom mieste ... chcel som vediet ci je normalne ze to robi ... ci to robia aj niekomu inemu ... teplota v terariu je kolo 24 - 25 stupnov kamen je na 32 stupnov ma primerane velky bazenik s ktoreho casto pije no nikdy sa nekupal ... vlhkost je kolo 70% myslim ze uplne dokonale podmienky som mu vytvoril ... ja osobne si myslim ze to neni nic vazne ale zaskocilo ma to pretoze som to nikdy necital nikde ... skor som sa docital ze sa tlacia hore kde samozrejme tiez casto leze ... ale to hrabanie ma zaskocilo ...

Občas mi rije samice B.c. ,ale to spíše když má hlad ... Jinak tu teplotu myslíš v celém tera (24-25°C)?? nainstaluj mu tam místo kamenu žárovku at se má pod čím ohřát a zárověn ti to zvýšší teplotu v celém tera ...těch 24°C ,bych tak viděl v chladném koutě a né v celém tera ... Kámen ti okolní teplotu nějak zvlášt nezvýší ..70% vlhkosti je zbytečně moc podle mě ,leda tak při svlékání ,,jinak stačí cca kolem 50% ...

těch 24°C ,bych tak viděl v chladném koutě a né v celém tera

To je v pořádku těch 24-25 v prostoru + možnost vyhřátí. Nad ten kámen bych ale ještě cca 15-20 cm vysoko dal polici (bude tam víc než těch 24, počítám tak 26-28, ale nebude muset ležet přímo na kameni, když se bude chtít ohřát). Vznikne tak víc teplotních vrstev, což zlepší možnost výběru a regulace hroznýšovo teploty.