Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vaše vánoce 2009

Zdravím všehny vánocomily:-).Napadlo mě se podělitř o to co si přejeme a co dostaneme na vánoce teraristického.Jestli se vám zdá toto vlákno dětinské tak ho klidně smažte,zlobit se nebudu;-)

Já např.chci terárko pro felzumky .

....dostal vyzkoušel a zabalil spátky do krabičky.Ted se jem moc těším.

No tak to nezapomen, az ho rozbalis pod vanocnim stomeckem, straaaaaasne hykat, hekat atd. ....proste treba vyuzit vsech moznych citoslovesnych projevu emoci uzasu a prekvapeni, at to ma riz ;-) Jinak darek vypada dobre :-)

Uz mam secko. Novu samicku hroznysa domaciho k memu samcovi, aby mu nebylo smutno. A parecek hortulanu "garden phase" k me stejnezbarvene hortulance, toz bude chovne trio. Este fcil chcu zbastlit nove velke dvojterarko do noveho (no, ted uz trimesicniho) bytu, abych si pred to o Vanocach s drahu sednul a az do Silvestra sa kochal. BTW, puvodni hortulanka byla tez vanocni darecek, aj ked tehdy jsem na nu mosel cekat az do jara.

Hele POKY to bude asi omyl, já byl celej rok moc hodnej, na tatínka, na dětičky i na tu paní co mě trpí v baráku a představ si, že mi od Ježíška přišla včera SMSka.
Psal: půjčil jsem si milion, měl jsem dárků kamion, neplatil jsem splátky, zvali si to zpátky, neplatil jsem daně, vzali mi i saně, nevim si už rady, sob mi chcípnul hlady, v lese mám teď pelíšek , se.u na vás Ježíšek.
Tak na Budějckým náměstí se nebouchl, ale jak tohle myslel teda netuším :-D

Já si přeji bud: :-D
Nové akvaterárium pro želvy 160x60x60cm sice ještě tak velký nepotřebujou, ale aspon jim to už vydrží napořád :-D

nebo: Iguana Iguana mládě

Potom jestli bude jedno z toho ,tak do těch terárek náký kvalitní uvb žárovky typu Megaray apod...

To bude mít Ježíšek radost :-D

Ajaj. Mrázák je špatně, to už je polovina (spíš většina) věcí běžně nezjistitelná. Mrtvolky patří do lednice a pak, co nejčerstvější na pitvu. Proč myslíte, že je na pitevně chlad a ne mráz... Mám obavu, že už z ní na pitvě moc nevykoukají. Ale stejně to zkus. Třeba se něco poštěstí najít...

Ja by som chcel na vianoce hodne priestorou na terarka,potom kopec terariek, aby som mal co davt do toho priestoru, 0,1, alebo aspon 1,1 Ahaetulla prasina, , nejaky ten curtus by tiez nebol zly, po pripade Morelia bredlli...A aby som nebol svina, tak pre jeziska este velke sane aby to vsetko mal ako dopravit ku mne domou...:-D:-D

Tak u kleští na hady jsem na Ježíška nespoléhal. Jako správný český kutil jsem zvolil amatérskou výrobu: funkčnost - 100%, náklady - téměř nula nula nic... ;-)

[kleste - pohled.jpg]

Jinak po Novém roce mám objednaný páreček zhruba ročních heterodonů, takže to by měl být letos můj opožděný Ježíšek.

U nas uz Jezisek nechal DVD od D.Attenborougha - Life in cold Blood :puff: takze budu do Silvestra oslintavat monitor na pocitaci 8-) No a kazdym dnem jeste cekam SantaClause (nee toho z hradu ale echtovnyho z USA) kterej by mel prinist jednu knizku o termalni biologii zivocichu :-) nejen informacemi z netu je mozek ziv :i:

To víš že jsou, jen bych jich koupil hned víc, ať se s jedním nenudíš, zas tak drazí nejsou neboj;-)
Už vidím tu reportáž na nově o urvaných prstech nebo prokouslé ruce a následné opatření proti chovatelům takových bestií. V tom lepším případě to budou ty prsty, v tom horším to zkončí příliš brzo mrtvým kajmanem.

nesmis vsemu verit co Ti kdo nakeca, ale uprime myslim ze kdyz nevis do jakyho radu patrej Kajmani, tak myslim ze je celkem zbytecny je chovat ne? :) a jsou tu jeste jiny aspekty ktery radej zminovat nebudu, nebo bych musel pouzit vulgarity a dockam se akorat vymazani reakce 3-[ takze radim k vanocum krecka s chovatelskou priruckou ;) a zakladnima potrebama, a navic Te to vyjde i levneji ;-)

heled kamo, videl bych to fakt spis na toho krecka, jinak za 1) s prostorem bych to videl celkem podobne, jelikoz varani jsou dost aktivni zviratka :) stepaci jsou obzvlast mazlici a nejsou vubec nebezpecny :) delas si srandu .... stepak dovede s prehledem uplne to samy co paleosuchus kdyz na to prijde, dalsi vec je ta ze asi plnoletej nejsi co? tak nevim proc vubec uvazujes o chovu takovych zvirat, u kterych si nejsi vedom nebezpecnosti a zakladnimi potreby zvirete ....

to vosisak , nemusíš odpovídat, ale mohl bys prozradit věk a co děláš?? Bylo by super dát na rady zkušenějších a dát si pauzu, naprosto rozumím této nákupní horečce, ale fakt si dej např. půl roku pauzu, nic NEPOŘIZUJ a jen STUDUJ. Pokud tě to i pak bude bavit a zájem potrvá pokus se dopárovat a nějaký ODCHOV. Pak teprve hledej něco dalšího.

varanus exanthematicus,Paleosuchus sp., B.c.imperator, Acrantophis dumerili,Epicrates c. cenchria, Chlamydosaurus kingii, Python c. breitensteini, Eunectes notaeus, Basiliscus plumifrons, Corallus hortulanus, Corallus ruschenbergerii, Eryx sp., Morelia s. variegata, Hydrosaurus weberi, Philodryas baroni, Od 1.10.2009 ;) to vis nuda tak jsem si dal tu praci :)

Některy ty poznámky na vosisaka byly fakt dobry, jako např.:

takze radim k vanocum krecka s chovatelskou priruckou ;) a zakladnima potrebama, a navic Te to vyjde i levneji

nebo foto toho plyšáka. To si vosisak opravdu pořizuje všechny zvířátka o kterých tu píše, nebo vás jen tahá za čenichy?? Spíš to druhy. Díky bohu to vypadá, že hadi mu unikli.
Problém je, že mu všichni radíte špatně, špatně, špatně a ješte jednou !! ŠPATNĚ !!. Doporučím mu jiné zvířátko: je velmi agresivní a náročné na chov, ale jen v oblasti, kterou zřejmě vosisak má (prachy). Pokud tomuto zvířátku nezajistí vyhovující podmínky bude zadupán do země. Taky se s tímto zvířátkem příliš nepomazlí a hrábne mu z něj tak, že hodí mašlu a vítězem se stává . . . ŽENSKÁ, ta už ho naučí.

Vosiak je fakt za moc, opravdu mě nezájíma, že dostane tři pr...e dárku.Měl by dostat alespoň podmínku ať se chová jak člověk, kromě chlubení co všechno si koupi, sem normáolní příspšvek nečetl.Doufam že si to nekoupí páč to bude pro zvířata to nejlepší :-)

Ne že bych nelitovala viridisky, ale spíš se bojím o sebe, protože představa, že ho potkám na silnici se mi vůbec nelíbí. Na motku musí mít člověk trošku víc rozumu a zodpovědného přístupu než na jakéhokoli hada, s tím zabije max. sebe (tedy pokud jedáka nevytahuje před nastoupenou školkou. Neberu v potaz že zabije hada, to už je tu naznačeno mnohokrát). Sorry, za reakci, ale jako motorkářka se fakt děsím ::)
A k tématu, dnes jsem si zamluvila naprosto nádherný, ale fakt nádherný dárek, nic hezčího (krom viridisky, po které stále toužím) jsem ještě neviděla. Jestli vše proběhne jak má, tak se koncem týdne pochlubím;-)

Taky jezdím na motorce a to dokonce jako prase 8-) ,ale tvůj příspěvek je naprosto zcestný, zbytečný a úplně mimo mísu ... Navíc tohle je Teraporadna. Hrůzu z jednotlivých motorkářů raději prezentuj pro TV Nova. Tam tě zajisté vyslyší a třeba udělají pěknou reportáž na téma "vrah motorkář chová zabijácké slizké hady" ty motorkářko. Sorry za OT, ale tehle plk se nedal jen tak přejít.

A já mám Vánoce za sebou :-( Ale jsem šťastná :)) Od včera mám doma tyhle dvě krásky
samička ANERY L.t. hondurensis
[http://img707.imageshack.us/img707/7871/anerylthon durensis.jpg]
sameček je zakalený, tak ho nechávám v klidu. Nikdy bych neřekla, že budu mít doma korálovku, ale tihle, to je láska 8-)
A na štědrý den, budu mít alespoň čas sledovat, jakou mají ostatní radost z dárků

Mé Vánoce by měly být v duchu kladení a líhnutí, samice obě nabouchané, inkubátor plný vajíček a ty se každým dnem otevřeou...budu muset těm Physignáthům nazdobit stromeček...i když samci bude stačit i čínské zelí, blázen se dal na zelenou stranu, koukal závistivě, co chystám želvám a te%d bez toho nemlže být :D Hezké Vánoce přeju....;)