Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štěpky X Noviny

Zdravím ... Vím že se tu vedlo hodně diskuzí ohledně substrátů,ale přesto se chci ještě zeptat ... Momentálně chovám B.c. na rašelině,ale z hygieničtějších důvodů bych chtěl zvolit jinný substrát ... Co mě takhle napadá ,tak jak již je napsáno v názvu tak bud štěpky nebo noviny ... O estetiku mi nejde,spíše o "funkčnost" ... Štěpky se mi jeví jako poměrně dobré,že sají i zápach ,ale ta cena .. Nevím jestli bych se časem doplatil .. U novin mám strach z toho ,aby nepoušteli barvivo a také odkud je brat,když ani nevím kde se povalovali ... Abych nepřitáh ještě něco domů společně s novinami ...:-| A také ještě související otázka,jak moc noviny "zapáchají" třeba oproti rašelině,která alespon "nasaje" některé pachy ... Mě osobně by to až ,tak nevadilo,ale někteří to znáte jak je to s rodičmi .. Předem děkuji ...
Filip

Stiepky mi (aj kamaratovi) pri obcasnom vydatnejsom roseni chytali plesen. Ked som mal na nich misku s vodou, pod nou bolo zarucene vlhkejsie a tam chytali plesen velmi rychlo. Predtym som pouzival cipris, teraz mam v terarku len noviny a som spokojny. Jediny problem je ze nedrzia vlhkost a treba castejsie a vydatnejsie rosit.

Pod hroznýše a všeobecně větší hady používám noviny. Dřív jsem používal štěpky a ve srovnání noviny vs štěpky u velkých hadů jednoznačně vyhrávají noviny. Z barvy nemuíš mít strach. A z toho kde se to válelo taky ne, když to neposbíráš u popelnic. Já používm to co přijde do schránky (když to nemaj ostatní vybraný vyberu použitelný letáky i ostatním) + beru noviny od prověřenejch zdrojů. Pach je pořád stejnej - když ti udělá hovno velkej had je to cítit furt stejně. Už jsme se spolu o tom bavili :-P...

Díky za odpovědi .. Ty hobliny nevím no ... Spíš me zajímají ty štěpky + noviny ... S cheertem jsem se bavili (díky),ale chtěl jsem slyšet názor i jiných ... Misky (myslím) mi neprotékají a i kdy by ,tak to ještě jistí linoleum,tak že v tom porblém není ... U štěpek mě nejvíce štve ta cena,pokud by to bylo pro pár hadů (jako,že zatím je) ,tak to není až tak hrozný,ale časem jak hronaci dorostou,tak by to už asi bylo finančně náročnější ... Nejspíše asi zvítězí noviny,ale nevím jak moc budou zapáchat po vykonání potřeby ...::)Přeced jen ta rašelina ty pachy alespon trochu pohltila kdež to u novin se obávám ,že ten efekt asi nebude ... Každopádně potřebuji zajistit co nejlepší hygienu ... :-) všem mockrát děkuji ..;-)

včem to byla katastrofa ??

Malý hrozny mám na ubrouskách a to je pohodička, to mi vyhovuje. Ale většího hroznu mít na novinách? Když si na nich řádně uleví, tak to stojí za to...noviny z té kaluže močoviny absolutně nic nevysajou, všude to zateče, než přijdu z práce se v tom hadi krásně vyválej, no a když mi to ještě navíc hoděj na vyhřívanou část terka, tak to už je úplný žůžo :-)