Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s výbojkou T-Rex

Používám u želv 100W lampu T-Rex a už podruhé se mi spálila objímka. Mám ji zavěšenou v květináči v porcelánové objímce. O prázdninách přestala svítit a zjistili jsme, že objímka je uvnitř zrezivělá a spálená. Všechno jsme tedy vyměnili, jenže teď (po asi 3 měsících) opět přestala svítit. Objímka je tentokrát v pořádku, ale závit výbojky je spálený. Čím to může být? Dřív se mi to nikdy nestalo.

Tyhle výbojky musí dýchat, dát ji do květináče je to nejhorší, co můžete udělat. Divím se, že vydržela tak dlouho. Buď kupte refl. na infralampy nebo něco "thermo" nebo nechte výbojku zavěšenou jen v objímce. I tak je dobré závit v objímce i na lampě čas od času vyčistit.

Asi tam opravdu nechám je tu porcelánovou objímku

Je to nejjednodušší a asi nejúčinnější. On by s tím stejně Tomáš teď už asi těžko něco jiného dělal, max. sundat květináč, nandat "drátěnku", ale po 3 letech jaksi není nárok, takže by to stejně bylo ve Vaší režii.

Ono je to těžký (třeba z pozice pana M.), protože kdo ty výbojky sám nepoužívá nebo se vyloženě nevyzná v problematice výbojek jako takových, nemusí tohle vědět - ani výrobce (k Trexkám není v bedně žádnej návod), ani dovozce a naprostá většina prodejců Vám tyhle info neposkytne, zvlášť před nějakými 3 roky. Na druhou stranu veškeré info se dá na najít na netu, málokdo má ale asi chuť se v tom babrat.

On je velikej rozdíl v tom, jestli lampa visí nad výběhem volně v místnosti nebo je v tom krytu uvnitř nevětraného terária :-). Nicméně i takhle je to otřes! (bez urážky) :-) Proč to lidi pořád do těch keramických "krytů" strkáte? - ta lampa má tak krásný linie "těla" a najednou buch - květináč :-D

Dobrý deň :-) No preto to tam trebárs ja strkám, lebo to vyzerá lepšie ako holá výbojka :-p samozrejme to je vec názoru, osobného vkusu a aj umiestnenia terária - u mňa je v obývačke. Samozrejme uznávam, že v nejakom kryte, je jedno či v kvetináči alebo niečom inom, sa musí lampa prehrievať viac ako voľne zavesená. Moje terko je zhora otvorené.