Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doba ledová

Zdravím

Jestli se vám tento příspěvěk líbit nebude tak ho smažte.Napadlo mně když už se tu řešil Soudný den 2012 tak se zde může ojevit doba ledová ,dnes jsem četl tento článek http://www.novinky.cz/veda-skoly/185760-mala-doba- ledova-muze-nastat-behem-par-mesicu-a-trvat-pres-t isic-let.html tak by mě zajímalo co si o tom myslíte.
[mod]Nechápu co to má společného s teraristikou.Možná to můžeš vložit do zpráviček. (Melda) (Melda)[/mod]:-)

Každopádně tání ledovců tu bez pochyby je

Ovšem důvod tání??? Jste si jisti, že bez přispění člověka by se to nedělo? Docela mě baví, jak "vědci" pracují z daty za cca 150 let a předkládají nám scénář o budoucnosti klimatu. Připadá mi to, jako by doktor změřil ženské ve 2 ráno vaginální teplotu a předpovídal jí doživotní (pardon do klimakterní)neplodnost...

Melda: Tak otázky klimatu (i když spíš mikroklimatu) jistě chovatele např. želv ve venkovních výbězích mohou zajímat. Ne teda, že by jim ty "pseudovědecké" žvásty nějak pomohly.:-)

Meldo, promin, ale tema jsem odemkl ja, resili se tu uz vetsi nesmysly a tohle mi prejde navic docela zajimave. Jak pise Krkodyl, je to dost pochybne a to cele. Oteplovani je, to bylo uz mockrat prokazano a i zvirata se mu prizpusobuji (taznym takum se prodluzuji kridla, protoze letaji dal...). To otepleni je naprosto prirozeny jev. Vetsi pruser je, ze se dost vyvraci energeticka rovnavaha a ze se budou objevovat cim dal castejsi klimaticky extremy. Ja si ntroufnu rici, ze je to vse jen diky cloveku, spis si myslim, ze urychlil prirozenny proces... VH

Jestli činnost člověka nějak přispěla k rychlejším změnám se nikdy nedovíme a je to podle mě už od počátku jen spekulace - nikdo tady nebyl když k podobným věcem došlo dříve. Atˇ si říká kdo chce co chce, jde tu o prachy. Zapomenˇte na to, že se něco změní když se omezí produkce CO2. Bývalo tu podstatně tepleji a život bujel jako blázen. Klima se na planetě mění odjakživa - někdy asi i skokově ( mamuti s kusem žvance v tlamě ap.).
Změny se dějí v tak obrovském rozsahu, že člověk s tím nic nenadělá natož aby to v celém rozsahu pochopil - ještě jsme se s tím v moderní době nesetkali a matematické modely evidentně selhávají.