Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční - sukulenty, rostliny, dekorace

ahojte myslite ze by som mohol dat gekoncikovy nocnemu sukulenty,kaktus.?
Změna předmětu, původně: poradte (halapremek)
Změna kategorie, původně: Ještěři (halapremek)

http://tera.poradna.net/a/view/64317-jak-se-spravn e-zeptat Jonaško přečti si tohle. Příště Ti takové vlákno zamknu. Špatná kategorie, nadpis opravdu originální. (halapremek)

gekoncikovi to bude sumak..
Terarko udelej tak aby se v nem citil dobre a to nemyslim jeho esteticke citeni ale podminky v terarku (teplota ukryty vyhrevny mista a pod...).
To jestli tam das trs travy nebo vetev je jen na tobe, ale nedavaj tam toho moc a hlavne to tam dej tak aby se zviratum nic nestalo - spadnul z vetve pri pokusu na ni vylezt (gekoncik totiz zije na zemi, takze po stromech moc lezt neumi - to neznamena ze to nebude skouset a tak je na nehodu zadelano), zavalil ho nestabilni sutr a pod...

Musel bys ho natřít nějakým "lakem" ovšem nezávadným nebo nějakým jiným nátěrem, který by zabránil prosáknutí vody. Není jednodušší použít mističku? Ideální a přirozeně vypadající by byl i nějaký kámen s prohlubní. Kokosáky se moc v pouštích blízkého a středního východu nenacházejí, stejně tak gekončíci na kokosových plážích v Karibiku.:-)

Tak pokud to říkali u vás v akvaristice, tak to jistě bude pravda:-). Jen bych dodal, že vyspělý samec tohoto druhu může dosáhnout délky přes 25 cm, ale pokud mu 5 cm za ocasem podle tebe stačí, tak jo. Unás zase operujeme s min. rozměrem plochy terária pro gekončíka 50 x 40 cm, výška není tak podstatná (stačí okolo 30 cm).

proto se dava dostatecne velke terarko - tak jak rikal krokodyl - proste kdyz prevlhcis 1X nic svetaborneho se nestane - zvire si poodleze jinam, jde o to aby tam nebylo permanenti vlhko a velke vedro protoze pak je z toho tropicke a ne poustni terarium... Vlhkost by mela byt pod 30% a kdyz se bude chtit svlekat tak ji zvednes na 40%... Ale to staci tim porosenim...

maldata jsou nachylnejsi na chyby v chovu - nedostatek tepla, chladu, spatne krmeni, vytaminy, atd - proste je toho vic... Pokud ale mas dost casu a sebekazne a si ochoten se o to mlade adekvatne postarat tak neni duvod stresovat - navod je na tech strankach co sem ti poslal... Jsou tam kompletni inforamce - pokud se jich budes drzet a koupis kvalitni mlade (ne takove co vypada ze neprezije ani cestu domu)...
Spis bych ti doporucil najit si chovatele a vzit od nej nez z obchodu...

hmm no jo - kdyz myslis ze je to vyhodna koupe - ja nabizel uz odrostlejsi mladata za 350czk... Ale uvedom si ze v obchode vseobecne k cene zvirete pripocitaji 19% DPH + marzi obchodu + zisk za prodej... Navic v nekterych jsou zvirata v zalostnem stavu - netvrdim ze zrovna v tom vasem jelikoz ho neznam...
Kazdopadne od chovatele si muzes nechat poradit, vybrat konkretni zvire a jeste navic uvidis jak to doma ma... V obchode jsou terarka univerzalni - to znamena ze kdyz si vezmes gekoncika tak misto nej tam soupnou na druhej den krajtu...

caute gekoncik je uz domka v celo zariadenom terarku ale zda sa my cudni, myslite ze si musi zviknut na nove obidlie ja som v tom ze ho nebudem 2tyzdne pustat na ruky iba menit vodu + krmenie a necham ho tak rad budem ked poradite :)

kazde zvire je individualni osobnost - to ze hned radostne nevrti ocaskem je normalni - je v novem prostredi a preprava taky neni idealni zazitek... Takze si bude muset zvykat... Jak dlouho to zelezi na vas obou - muzou stacit 2 tydny ale taky 2 mesice...
Ted je dulezite aby si zvykl na nove terarko a zacal v pohode zrat... Pak muzes zacit s uvykanim na manipulaci...