Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chovatelské projekty pro rok 2010

Blizi se konec roku 2009, .......nekdo si dava zavazky, predsevzeti atd. Je spousta chovatelu, kdo ve svem chovu ma takrikajic urcite tera-projekty, chovatelske projekty a jine plany/projekty/projektiky planovaneho pareni,nasledneho odchovu urciteho druhu, krizeni atd. Podelte se vsichni tady o vase plany/chovatelske projeky/jine tera projekty ve vasem chovu.
Upravena velikost písmen. (Kurt)

Tak snad se tomu dá říci "projekt" ... Rozhodně dodělat terária do stojanu pro B.c. + udělat další stěnu na samce ... Vše by mělo být hotovo do léta ... A samozřejmně dokoupit další kusy B.c. do chovu ... První kousek v roce 2010 očekávám na přelomu ledna/ůnora ... Tod můj plán pro rok 2010 ..:-)

tak já pokud to vyjde tak si pořídím samce PMB a potřebuji nové terárka pro spilotu a pardála a až se prodá ještěrkovec tak e.c.c popřípadně candoii nebo eryxe

Běhěm roku 2010 plánuju: napářit novej pár snow guttat, albino striped californie, boaedony, constrictory možná zkusit eryxy, albino striped guttaty a maurusy, standartně pogony a pořídit jednu raritku co u nás zatím není - co vím :-). No, a snad zase klapnou tiliqui - doufám že trochu uspěšnej :puff:. + Ještě uvažuju nad jedákama ]:).

Přeju každému, ať se každýmu zdaří svůj sen. Jako každý rok počítám, že se mi zdaří X počet kusů od X druhů korálovek (popř. u ostatních chovatelů - X druhů zvířat), abych si vyplnil svůj sen.
Možná teď budu vypadat jako guma, ale seru na všechno, mám v sobě dva litry portského, a jsou vánoce.
Hlavně ať se daří odchovy všem dle představ.

Tak ja mam prioritne v planu dodelat zahradní vybeh pro Testuda o plose 3x4m. A pak planuju pořidit si take konecne nejake ty Terrapenky a kdyz je nesezenu tady v republice, tak se pro ne vydam na podzim do Hammu. A vic jaksi uz neplanuju:)

ja plánuji spářit guttky na nový rok a pořídit si korálovky (1,1) asi kambelky a nechat korálovky taky do budoucna spářit :-) pak udělat několik terárek z OSB dřeva a tedkom do dvou týdnů budu dělat terárko ze starý skřínky(cca 100x80x80) tak doufám že se vše povede :-)

Kvůli přechodu na stromáky stavba stěny s terárky na výšku. Pak nějaký odchov od guttek, snad se povedou i hondurensisky, maurusáky zatím nemůžu nějak vyprovokovat, ale třeba se ještě zadaří. A mám vyhlídlé nějaké stromové žofky, jako třeba Rhadinophis frenatum, Rhadinophis Prasinum, Rhynchophis boulengeri nebo taky Phylodryas barony. Tak snad aspoň jedním druhem si tu radost udělám a splním své plány a sny. Taky dopárovat hortulána a to by stačilo:))

SNBáku už jsem ti psal, a souhlasim s ostatníma prasiny i boulegnerky už jsou cenově dost vpohodě, ale frenaty:D to je jinný kafe a to nemluvim nai o tom jak se dobře daj sehnat:D...
Ale abych taky něco přidal tak snad se podařej konečně už ty Boigy, pak třeba připustim radiaty a možná pokud budou už velikostně na tom dobře tak zkusim připustit na podzim laticincty a jinak bych chtěl poříd to co SNBák, akorát bez boulengerek a ještě ktomu O.p.pulchra, ale jelikoš jsem student tak budu rád za 2 druhy ztoho.

Zdar,terarka spominat nebudem,tie robim uz tak nejak permanentne.Takze porade(radene podla dolezitosti):1,-odchovat A.mexicanus 2,-doparovat samca B.nasicornis(Ghana) 3,-dalsie N.n.polyocellata 4,-ziskat do chovu D.russelli NZ alebo T.trigonocephalus.No jak tak pozeram ked mi vidu prve dva ciele tak budem rad.Tak nech nam to vsetkym vide.

Ja jsem nenarocnej :) Rozmnozit co mam, aby vkliduprezilo co mam a neni dospely, poridt si bairdovky a snad i ty zpropadene flavolineaty (stema mam smulu :() a rozšířit si malinko chov v práci (tak 10 terárek by bylo ok :-D) A pak se uvidí, co se namane :) Ale určitě ne mutantíci :)

VH

Já osobně bych byl šťastnej kdybych rozmnožil zvířata co doma mam (ty dospělé)

Pro představu:

Python reticulatus
Python molurus b. albino a normal
Trnorepy
Lampropeltis tr. hondur.
Lampropeltis tr. campbeli
Boa con. imperator (Tarahumara, Chiapas, Costarica, Veracruz)
Boa con. REVERSE STRIPED
Boa con. MIX
Boa con. occidentalis

Zatim to vypadá ale tak na polovinu možná ani ne.

Nic nového nemam v plánu pořizovat....

Tak já bych letos rád rozmnožil B.C.I. Nicaragua a pokud se zadaří a také zadaří se je neprodat příliš pod cenou tak bych si pořídil ještě jedno menší terko a mám zase problém co do něj :-) zda koupit 1/1 P.Reticulatus Superdwarf a nebo nějaké menší hroznýše např.
Crawl Cay či pod.....
Jo a rád bych zkusil na podzim připustit B.C.C. Peru....

Ja dúfam že v marci porodí samica Boa.c.salmon mladé sunset a planujem pripustit ešte jeden pár Boa.c.red salmon + Hog islan boa. Ako každý rok sa budeme snažit aj o mladé Chameleony jemenské. Kupovat asi nebudeme nič nové, ale u nás sa to asi tažko splní ;-) možno nieakú samičku Boa.c.sunglow ak bude dost financií.

Vzhledem k tomu jak mám kulatou Mařenku, tak doufám, že bez problémů naklade vajíčka a podaří se mi odchovat zdravé Jemeňáky a že se mi spáří Rhampíci. A jinak doufám, že ve zdraví porostou mladé Regiusky a Korálovky a že se mi povede koupit nějakého bicolora L.T. Hondurensis :puff:

Ja očakávam tieto odchovy:
Marec-Boa constrictor:
mix,hypomelanistic,greensquaretail,albino,surinam, pastell a marron

Apríl-Python m.b.:
normal,albino,green patternless,albinogreen,granit,albinogranit a stripedy.

Pred týždňom som si rozšíril chov o Python reticulatus a v 2010 si ešte chcem zohnať Chondropython viridis,Coralus caninus a poprípade nejakého krokouša.[http://tera.poradna.net/file/view/4793-dsc02346-jp g]