Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem snuska

Zdravim,
ráda bych se zeptala, jaký substrát je vhodný pro agamí snůšku. A je normálně k sehnání ve zverimexech? A jak udržujete správnou teplotu pro snůšku?

Je blbý, když samice vidí, že ji berete snůžku? A po jaké době se má přendat do nějakého inkubátoru?

Na snůšku stačí navlhčený písek (hloubka alespoň 15 cm), po vykladení se přendají vejce na mírně navlhčený vermiculit (k dostání i ve zverimexech) a do inkubátoru - tepl. 26-30 st.C. Samice to psychicky zvládne, protože její péče o vajíčka končí jejich zahrabáním a dále se o ně nestará.:-)

Aktualne u nas - samice se parila pred 3 tydny, a vcera snesla 20 vajec, takze staci i kolem tech 20 dnu. Samice nekolik dni pred snuskou nezere a je "nervozni" - prohledava terarium a hleda vhodne misto. Vetsinou nekolik dni pred snuskou prohrabavaji terarium, nase Koule je trochu vyjimka - hrabe az pri samotne snusce.

Ad. odebirani vajec - co mame tak nejak vyzkousene, tak je dobre na chvilku dat samici pryc hned jak skonci se snasenim - nenechat ji to zahrabat, odebrat vajicka na inkubaci, nejake tam nechat a vratit ji zpatky. Zahrabe si je, a je spokojena. Pokud jsme nenechali samici dokoncit to cele = vcetne poctiveho zahrabani a udusani par vajicek, tak nasledne byly problemy ze treba jeste tyden hrabala v terariu a byla neklidna.

Dal jsem si tentokrat tu praci a natocil si snusku - takze tady :

watch

:-)

Diky za info! :-) A jak dlouho trva inkubace vajec? Mesic az dva uvadi nektere zdroje. A jeste jednou se, asi trochu hloupe, pozeptam. S tou tepelnou regulaci u vajicek. Nejak porad nechapu, jak to mam udelat s tim zdrojem- co konkretne pouzit. Krokodyl mi tu hezky radil, ale nevim jak bych to udelala, pokud bych pouzila treba topny kabel, jak to vlastne udelam?

idealni teplota je dle mne 27 - 28°C, pri teto teplote trva inkubace 75 - 90 dnu. Pri vyssi teplote je inkubace kratsi, ale mladata jsou drobnejsi a min zivotaschopne.

Inkubator = proste rozumne uzaviratelny vetsi plastovy box, steny i dno oblozit penovym polystyrenem, a do vika pripevnit vyhrivani - treba topy kabel (cim slabsi tim lip, staci bohate 15W). Topny kabel bude spinany termostatem ( pouzivame ATC 300 http://www.top-termostat.cz/karta-produktu.php?pro dukt=1_ATC-300 ), cidlo od termostatu visi v boxu cca. ve vysce vajicek

Vajicka davame do plastovych krabicek s vlhkym vermikulitem, v krabickach mame z boku i ve vicku vetraci otvory (propaluju to normalni mikropajkou :-[ )

Pokud je inkubator dobre uzavreny tak se voda vyparuje minimalne = staci jednou za par tydnu doplnit trochu prevarene injekcni strikackou do vermikulitu.

Zdravím , nemáte nějaký videa kladení vajec u guttaty??(zeptám se tady, zbytečně nezkládám nové vlákno) , totiž pravděbodoně by moje guttata měla být gravidní , uběhlo 3týdny od páření a zdá se mi že trošku přibrala , jinak si vzlala bez problému potravu a ještě něco , na jedných stránkách bylo že od doby páření by měla samice snášet vejce v rozmezí 30-45 dnů a taky ještě že mu samice snesla vajíčka po 35dnech , ale jinde je zase napsáno že snese v rozmezí 30-65 dnů tak jsem z toho jelen tak bych vás prosil aby jste mi odpověděli na všecky dotazy.Díky(lajcké otázky co?) :-D