Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto VIP forum

Zdravim,
verim, ze zakladatelum fora se to asi nebude libit, proto bych se ani nedivil, kdyby tohle vlakno dostalo lock.
To jen na uvod.
Vsichni vime jakou uroven mela spousta diskuzi a jak se cela vec ubira. Je jasne, ze je to zpusobeno prilivem novych lidi, zacatecniku a podobne. Tato vec je u verejnych for asi nezmenitelna. Sam se momentalne teraristice aktivne nevenuji, ale dostal jsem navrh vytvorit jiste diskuzni forum, kde by byl vstup pouze pres pozvanky.
Uvedomuji si, ze toto reseni neni uplne koser,ale jine reseni pro kvalitni diskuzi uz nevidim.
Cela diskuze by tedy fungovala na pricipu jakychsi pozvanek, ktere by dostali pouze lide s odpovidajicima znalostma, kteri jsou trochu na urovni, maji sve zkusenosti...
Cele forum by bezelo zrejme na platforme PHPBB, coz je fungujici sablona pro podobne fora. Jeji moznosti a vzhled je mozno shlednout i na mem webu http://www.reptilweb.xf.cz/modules.php?name=Forums
Forum by samozrejme bylo na samostatnem hostingu, s mymi strankami by nebylo propojeno zadnym zpusobem. Jde jen o ukazku jeho funkcionality a moznosti.
Verim, ze pri soustredeni lidi se stejnym zajmem, by se dalo diskutovat jeste pomerne na urovni a nestavalo by se, ze kvalitni a zkuseni chovatele se uzavrou do sebe pro nespokojenost s denim na foru.
Kvantum prispevku by jiste nebylo tak velke jako tady, ale kvuli cteni tun textu sem jiste nechodi nikdo z nas. Proto se cte beletrie. Pokud by jste radi patrili do skupiny lidi, kteri skutecne maji na teraristice a herpetologii zajem, napiste svuj nazor.
Par lidi, ktere respektuji a jsou dle mne kvalitnimi chovateli by dostali pozvanky automaticky, pak by se pozvanky rozesilaly na jejich doporuceni.
Vim, je to trochu zoufale tvorit takto selektovanou spolecnost, ale jine vychodisko uz nevidim.
K tomuto napadu jsem byl priveden kolegou, se kterym se nam to zda jako dobry napad, ale nerad bych se zhostil ukolu vytvorit forum, ktere by nemelo sve (ackoliv nikoliv pocetne) stale publikum.
Budu rad, kdyz se k tomuto vyjadri Ti, kteri maji s teraristikou sve zkusenosti a maji co nabidnout.
Dekuji za Vas cas a treba na novem miste jednou nashledanou

EDIT: Jen predesilam, pokud by nekdo mel konkretne problem s mou osobou, verte, ze si nenarokuji byt moderatorem ani dohlizitelem teto VIP diskuze. Byl bych jen a pouze osobou, ktera by zajistila chod po technicke strance,nic vic, nic min.

loading...

Víš, asi jsem zcela nepochopil princip tvého příspěvku. Jaké si budou tví rádoby VIP chovatelé předávat zkušenosti, když všechno budou vědět? Prohlídka tvého webu mne o tvých zkušenostech také nepřesvědčila, nebo si myslíš, že každý, kdo rozmnožil gutky a udržel naživu pár zvířat je zkušený chovatel? Navíc se v kontaktu webu představuješ jako redsnake (tvoje věc), ale to je jméno nebo příjmení? Prostě nic ve zlém , jenom přeji "VIP" diskuzi co nejvíce podobně zkušených chovatelů.:-)
PS: je třeba poradit těm, kdo to potřebují..., tímto pravidlem se řídili i velikáni české teraristiky, kteří si nevybírali kamarády podle toho jestli měli doma jednoho Boaedona, nebo hejno mamb. Radili všem, co jejich radu potřebovali, dle svého nejlepšího vědomí a svědomí (jako příklad uvádím třeba Petra Voženílka, Jirku Vergnera, Bohouše Krále a další).

Víš, asi jsem zcela nepochopil princip tvého příspěvku. Jaké si budou tví rádoby VIP chovatelé předávat zkušenosti, když všechno budou vědět? Prohlídka tvého webu mne o tvých zkušenostech také nepřesvědčila, nebo si myslíš, že každý, kdo rozmnožil gutky a udržel naživu pár zvířat je zkušený chovatel? Navíc se v kontaktu webu představuješ jako redsnake (tvoje věc), ale to je jméno nebo příjmení? Prostě nic ve zlém , jenom přeji "VIP" diskuzi co nejvíce podobně zkušených chovatelů.

Precti si muj prispevek viz nize.

PS: je třeba poradit těm, kdo to potřebují..., tímto pravidlem se řídili i velikáni české teraristiky, kteří si nevybírali kamarády podle toho jestli měli doma jednoho Boaedona, nebo hejno mamb. Radili všem, co jejich radu potřebovali, dle svého nejlepšího vědomí a svědomí (jako příklad uvádím třeba Petra Voženílka, Jirku Vergnera, Bohouše Krále a další).

tehdy si mozna zacatecnici rad vazili. I zkuseni teraristi si maji co sdelit, nikdo nezna vse. Zde jde o navrh diskuze bez stale se opakujicich vlaken a podobneho balastu.

Ale jak rikam, byl to jen navrh. Kazdy kdo sleduje toto forum delsi dobu vi, ze ho navstevovala rada kvalitnich chovatelu, kteri meli sve zkusenosti a mohli neco predat. Kde jsou ted? Odesli,protoze je to zde "unavovalo".

PS: nejsem uz v teraristice aktivni, pouze mam zkusenosti se zprovoznenim fora. Dostal jsem tento navrh a proto se ptam, zda by o to byl zajem. Nic jineho v tom neni.

tí noví ludia a začiatočníci sem prídu práve kvôli tomu,že je to tu poradňa,pokial by sa vytvorilo vip forum len pre pozvaných "odborníkov",tak sa celá poradňa môže rovno zrušiť,súkromne sa môžte baviť aj bez existencie poradne,kontakty na seba si môžte vybrať zo súkromných správ a verejne dostupnú poradňu ako takú kompletne zrušiť....

Sorry, ale povazuji to tak trochu za OT. Mezi nama, opravdu potrebujes forum? Teda, kdyz jsem nedavno hledal nejaky info o Gondach, tak jsem koukl na vlakno o gondach a selektivne jsems i vybral to, co potrebuji a ver, ze i hloupe odpovedi byly prinosem... Taky sjem mod a nevidím žádný důvod na mazání tohohle příspěvku - pokud někdo moc chce, tak ať si VIP poradnu udělá, já nemám tuhle potřebu a podle reakcí zůčastněných myslím, že se sraz docela povedl, nebo ne? :-)

VH

Pokud by tebou navrhovane forum melo za nasledek, ze by sem prestali psat zkuseni chovatele (meli by sve vlastni), tak sem silne proti... Na poradnu chodim kazdy den nekolikrat, nijak moc neprispivam ani se netazi, protoze veskere info, ktere potrebuji, uz tu nekde je... je to jen o tom najit si chvili casu, hledat a cist... ti co ti lezi v zaludku jsou vetsinou jen "kolemjdouci" nebo ti co jsou lini si neco najit a precist. Pro ten zbytek, pro které je tato poradna něco jako velkou encyklopedii teraristiky a maji zajem se neco dozvedet, by byla jiste velka skoda, pokud by zkusení chovatelé z tohoto webu odesli...

Ahoj
asi Ti mmožná rozumim, že Tě nebaví číst dotazy začátečníků a chtěl by ses bavit jenom s lidma, kteří danému tématu rozumí. Ale já jsem třeba úplnej začátečník, založil jsem jedno vlákno a pokaždý, když jsem se v něm na něco zeptal, dostal jsem dvě tři odpovědi. Tohle Ti možná nepřijde nějak zásadní, ale mě to pomůže strašně moc a asi bych se bál toho, že když Ti "V.I.P." budou mít svoje fórum, přestanou chodit sem a potom bude radit kdo? Nevim, třeba se pletu.
H.

Vidim, ze muj prispevek malokdo cetl poradne. Nechci byt na tom foru zadnym clenem, ani se aktivne podilet na jeho fungovani. Jen jsem v diskuzi s kolegou dostal navrh takove forum vytvorit a ptam se,jestli by byl zajem.
Nesnazim se sam sebe prezentovat jako zkuseneho chovatele, ani me stranky nejsou profi, nicmene kdyby jste poradne cetli, prisli by jste na to:)

J četla tvůj příspěvek pečlivě a radši dvakrát. Řekni mi jednu věc. O čem se tam chcete bavit. Většina věcí se řeší, že někdo, většinou začátečník dá téma a budto se zamkne, protože se opakuje , nebo se mu odpoví, a že se někdy debata zvrhne mimo, je věc druhá a je jen na moderátorech, jestli ji ukončí, nebo tomu nechají volný průběh. Navíc, si myslím, že sem chodí lidé, kteří nejsou registrovaní a přitom to můžou být odborníci, a ted mi řekni, kdo tu tedy bude určovat, kdo vlastně na to VIP forum je dost kvalifikovaný. A nedejbože, že někoho opomenešDDDPřijde mi to spíš jak provokace proti lidem co s tera začínají, a píší sem:-)) J čtu každé vlkno, protože se tím dozvím spoustu věcí, a taky si občas řeknu, jééé to se tu řašilo asi tisíckrt, ale sem vděčná lidem co tu dozblba opakují své znalosti a dělí s s námi o své poznatky a doufám, že tu zůstanou :_)

Mozna je to z casti provokace, mozna se jen nebojim na rozdil od ostatnich rict, co mi zde vadi. Rad bych proste umoznil komunite lidi, kteri jsou na urovni mit misto, kde muzou diskutovat na nejake inteligentni urovni.Ne ze by se to zde nedalo, ale dostavaji se ke mne informace, ze sem uz rada lidi ani radsi nechodi, protoze to tu je takove, jake je.
VIP kvalifikaci by si zrejme rozvrhli prvni clenove, ktery by dostali pozvanky. Toto je vec reseni, navrhum se nebranim.

Popravde receno, mozna to forum spacham, rozeslu par pozvanek, treba se to uchyti a v sirsim podvedomi lidi se ani nic nebude vedet:)

DD tím si měl asi začít, rozeslat to jako dotaz soukromě , než to dávat semDD ale obdivuju tvou odvahu,a vím že hodně radíš ve forech:-)jen bych volila jiná slovní spojení. jako být na úrovni a tak- to asi popudí pár dalších lidí a ted ty co si mysleli že na tý urovni sou a tu pozvámku nedostanou koupí woodo panenku terarista a zapíchnou pár špendlíků

DD tím si měl asi začít, rozeslat to jako dotaz soukromě

Davam lidem sanci se pripojit, navic nabizim svuj nazor a pohled na vec, ze zrejme neni neco v poradku s diskuznimi fory v teto zemi.

jen bych volila jiná slovní spojení. jako být na úrovni

Nejsem z tech lidi, co by myslenky zaobalili do jinych, libivych slov, aby myslenka zustala stejna, jen trochu libivejsi. To bych mohl jit delat politiku.

koupí woodo panenku terarista a zapíchnou pár špendlíků

Uz ted jsem rade lidi trnem v pate, tohle mne nevytrhne:-)

Já myslela, že toto forum s názvem "poradna" je to od toho, aby méně zkušení lidé dostali radu od těch zkušenějších. Ale z Tvého příspěvku mám spíše dojem, že tě obtěžuje někomu radit. Jasně je tu spousta lidí, kteří nic neprohledají a hned se ptají nebo pokládají hloupé dotazy, ale holt lidi už jsou takový a asi je nikdo nezmění, ale proto se nad nimi snad nemusí lámat hůl a utíkat někam, kde mě takový nebudou obtěžovat ne?

Vis, kdyby jsi poradne cetla, zjistis, ze to neni muj problem, nekomu radit. Projdi si nejake starsi dotazy, zjistis, ze i ja odpovidam na stale stejne, opakujici se dotazy a snazim se zajistit aspon nejake dobro pro zvirata v rukou zacatecniku. Sam jsem kdysi zacinal.
BTW. muj prispevek a navrh nema s poradnou jako takovou nic spolecneho. Spis me zajimal zajem zkusenejsich lidi utvorit soukrome diskuzni forum. Tusim, ze podobne forum fungovalo i na tema jedaci. Take se tam nedostal kde kdo. Mozna jeste funguje, nevim.

zdar:-D redsnaku...no soudruzi by měli zájem,ale říkám za sebe ani náhodou.nikdy jsem VIP společnost moc nemusel,taky nejsem nikde moc organizován,pokud nemusím...
a problémi co se tam budou v té společnosti řešit....tak na to mám telefon a ne poradnu;-)hlavně těm lidem co budu volat nechodí na poradnu a podobné spřátelené server.
Za sebe si myslím,že tuto bude kontraproduktivní a vymaže to ideový cíl poradny,sorry ale já tak vidím;-)

no soudruzi by měli zájem,ale říkám za sebe ani náhodou

Uvidime, uvidime :-)

VIP společnost moc nemusel,taky nejsem nikde moc organizován,pokud nemusím...

Ja VIP spolecnost taky nemusim, jsem jen prosty flaajboj, co by nahodil forum na net, nikoliv adept na VIP clena:-)

a problémi co se tam budou v té společnosti řešit

I zkuseni chovatele maji problemy v chovu, potrebuji se poradit. Diskutovat o chovu.Na urovni.

tak na to mám telefon a ne poradnuhlavně těm lidem co budu volat nechodí na poradnu a podobné spřátelené server.

Par lidi i znam, co by diskutovali, jenze se jim nechce vystupovat uplne verejne. Treba z toho duvodu, ze nepotrebuji uplne verejne prezentovat sve chovy, popr se jim nechce cist "balast" ohledne jejich problemu a diskuze zvrhajici se k jinym problemum, nez je jejich v prvnim prispevku diskuze.

Za sebe si myslím,že tuto bude kontraproduktivní a vymaže to ideový cíl poradny,sorry ale já tak vidím

Ideovy cil poradny je krasna vec, myslim, ze "tuto" vzniklo jedninecne dilo, nicmene ignorace a lenost nekterych lidi zahlusuje vyse zminene krasne idealy a vznika tu neco na zpusob serveru vtipky.cz

Chovatelia sa aj tak medzi sebou bavia,niektore veci aj tak sa neprezradzaju,funguju tu SS,maily... mne sa nikdy ešte nestalo,ked som napisal podla teba Vip skusenym, aby mi niektory z nich neodpisal.Aj ked dajme tomu,že ma v dakom prispevku pokarhali,alebo mali iny nazor.Ja ako začiatočník som tu tiež našiel kopec rad,a tiež nemam rad lenivcov.;-)

I četl jsem to podrobně, neboj :)

S tímhle:

zdar:-D redsnaku...no soudruzi by měli zájem,ale říkám za sebe ani náhodou.nikdy jsem VIP společnost moc nemusel,taky nejsem nikde moc organizován,pokud nemusím...
a problémi co se tam budou v té společnosti řešit....tak na to mám telefon a ne poradnu;-)hlavně těm lidem co budu volat nechodí na poradnu a podobné spřátelené server.
Za sebe si myslím,že tuto bude kontraproduktivní a vymaže to ideový cíl poradny,sorry ale já tak vidím;-)

naprosto souhlasím :)

Já si myslim že je potřeba důsledně hlídat úroveň poradny a ne zakladat VIP. Pouze stačí nekompromisně mazat dotazy tipu Krajtička terezka málo leze či hroznýšek pepíček už týden nekakal.(dotaz tipu "Roční samec Boa constrictor se už dlouhou dobu nevyprázdnil je to už cca 14dní, mam za tim hledat problém nebo je to ještě v normě?" naprosto beru je to sice dotaz laika, ale od toho je to tady poradna)

O pacientech jako je vošišák ani nemluvim.... Já osobně si myslim že do profi poradny nepatří ani fotky hadů v posteli na počítači a podobně, protože si myslim že člověk který je opravdový profík sahá na hady pouze pokud je to nutné např. z důvodu ošetření čištění či nějakého transportu a pokud se u toho s hadem vyfotí nemam s tim problém...

a td. a td....

Dle mého názoru kdyby se 15% dotazů rovnou mazalo bylo by to pouze ku prospěchu poradny...

Jo a vrchol všeho je: Kamarádovi se stalo to a to... (obvykle něco chcíplo) ještě jsem neviděl dotaz kamarádovi se narodilo spousta zdravých mláďat!!!! Tak ať se pro boha zeptá sám kamarád!!!! Tohle schovávání za kamarády je jak v páté třídě. Tak prostě napíšu jsem blb chcípnul mi had tak a tak!!!!! a né kamarád se ptá proč mu chcípnul had!!!!

Naprosto souhlasím.
Já jsem sice ve skrytu duše kliďas, ale občas umím být děsnej nervák a jakožto několikaletý návštěvník Teraporadny jsem už opravdu znechucenej. Nejhorší je, že se na to už skoro všichni modi vyprdli nebo jsou to halt moc velký liberálové, takže už asi není ani co zachraňovat.
Já už svými stupidním přispěvky otravovat teraporadnu nehodlám, možná to tu bude někdy lepší - uvidíme.

redsnake: podľa mňa je zbitočne vytvoriť vip forum len kvôli tomu že tu niekto napíše že sem prestane chodiť lebo to tu nemá úroveň.Podľa mňa nemá úroveň opustiť kamarátov a ľudí čo ťa potrebujú.Ja osobne to tu pokladám za jednu rodinu a v každej rodine dôjde k hádkam.Trebars aj také veci ako sa diali včera vo vosisiakovom vlákne a mrazeni myší majú svoj význam aspoň si človek urobí nefalšovaný obraz o niektorých ľuďoch.Aj vosisiak môže byť užitočný pre skúsených chovateľov napr. tým že sem vloží užitočný odkaz.Tým keď vytvoríš vip forum tak to tam nebude možné.

Ja říkám ano, proč ne. Nikdo nikoho nenutí být na jednom nebo na druhém, na obou nebo na žádném. Různých teraristických fór je na netu kvanta a jen budoucnost ukáže jestli to bude forum uspěšné nebo nikoliv. Konkurence mezi fory bych se neobával. Já bych tomu šanci dal.

Nevím přesně jak to tehdá bylo, ale před TP tady byla ifauna, před forem jedáci tady taky byla ifauna a fauna je tady pořád. Někteří co se zúčastňovali ifauny najdete zde a některé už raději nikde. Tenkrát se také myslím tvrdilo, že TP nemá moc šancí a koukněte dnes.
Teraporadna strčila ifaunu s přehledem do zadku.
A ruku na srdce, nevznikala TP něco jako VIP? Ono i dnes to na mě dělá trochu dojem já na bráchu brácha na mě.
Já sem na TP chodím moooooooooc dlouho, jen jsem se nikdy do ničeho nezapojoval až jednou pod vlivem alkoholu jsem to nevydržel.
Myslím, že o něčem podobném tady byla i řeč před nedávnem.

Konec konců DROBEK napsal to jak to je.

VIP server pouze pro zvané? Bez "odpadu" - (začátečníci a jelita)? hmm .... zajímavá myšlenka. Nevím proč, ale připomíná mi to prvotní myšlenku A. Hitlera o státu "nadlidí", kde plevel musí z kola ven...
Nekritizuji ti to. Je to tvoje věc a možná i vyjde.
Já osobně si myslím, že nějaké to OT a hádky k diskuzním fórům prostě patří. Člověk se i u "zbytečných" vláken může i vlivem OT dost dozvědět, nehledě na to, že mnohdy probírání OT je mnohdy příjemným zpestřením, kde má každý jedinec možnost se sám za sebe vyjádřit.
Navíc VIP fórum asi moc příspěvků a sledovamosti nedosáhne. Každý zkušený chovatel se tam několikrát podívá, zjistí, že ostatní zkušení teraristé nic probrat nepotřebují, a už se tam nepodívá...
Ale jak už jsem ti napsal: Tvůj projekt nehaním a přeji mu úspěch. Třeba to vyjde. ;-)

Je fakt,že se tu najdou lidé,kteří teraristiku nemají,jako srdcovou záležitost,ale jako věc,aby mohli ,, machrovat´´ a zvýšili si tak své sebevědomí:.(.Bohužel,je to tak a takových lidí i pár znám.Jen nevím,jestli jsou zde registrovaní!

Vím,ale,že když jsem začínal a poradil mi kamarád,který se teraristice věnoval v té době 20let,tak jsem měl pocit,že jako začátečník nejsem tomuto zkušenému člověku lhostejný.Tím více jsem ho bral jako vzor a ten pocit mě hnal vpřed.
Teraristice se věnuji 13tý rok a dost chovanců jsem rozmnožil a odchoval,ale za odborníka se nepovažuji ani náhodou.
Beru se,jako zkušenější chovatel,mám své nedostatky a pořád se učím a snažím se v tomto krásném...,,poslání´´ zdokonalovat a vím,že je stále co vylepšovat,zkoušet a zkoumat!I tomu nejzkušenějšímu by nestačilo několik životů,aby věděl všechno.Já se také raději zeptám,než by jsem něco pokazil a zavinil tak zbytečný úhyn zvířete.Naopak mě potěší,když mám na mailu dotaz od malého teraristy nebo teraristky,kteří začínají a mohu jim poradit a předat tím zkušenosti další generaci.No a kdo má doma děti,tak ví,že trpělivost růže přináší !!!Proto do svých dětí pozvolna vkládám své vědomosti a postřehy z chovu!
Asi to bude znít blbě,ale bohužel je tomu tak!!! Nikdo z nás tu nebude věčně a pokud nebudeme radit svým nástupcům,tak kdo to nejvíc odnese? Ano... chovanci v teráriích!No a rozhodně si nechci sebou vzít své postřehy a zkušenosti do hrobu!
Je mi 36let,ale kdo z nás ví,že zrovna dnes nebo zítra není naposledy.;-)

Asi to myslíš dobře,ale můj názor je ten,že by to mělo hrozné následky!:-)

Lidi co maj dostatek zkušeností dle mého názoru nepotřebují žádné fórum, protože si na svůj dotaz dokážou informace vyhledat samostatně a doplňující odborné dotazy adresují osobně,nikoli veřejně(znám přece lidi který znaj jiný lidi a kontakt na odborníka si dokážu sehnat).

Ahoj, já teda potom nechápu, na co by tady měla poradna být. Poradna slouží snad k tomu, aby se poradilo lidem, kteří mají nějaký problém. Ale ty jsi asi velký terarista a chceš se bavit jen se zkušenými teraristy. Ty jsi asi nikdy nebyl žádný začátečník a nechtěl jsi nikdy poradit. Ty jsi všechno věděl hned od začátku!!!! Já teda nechápu, proč se taková poradna zakládá, když potom některým vadí, že se musí někomu radit

Krasa, kolik emoci:)
Predne bych chtel rici, ze mi neslo o to jakkoliv napadat poradnu:)Ani snizovat jeji vyznam, ci prinos:)

Jak uz tady zaznelo, nejen z mych ust, ne vsichni jsou spokojeni s tim jak soucasna diskuze funguje, to by mohlo byt prinosne pro moderatory.

Za dalsi bych rad podekoval dvema kolegum, jednom za srovnani s nacistickyma metodama, druhemu za prirovnani ske komunistickym metodam:) Velmi mile:)

Myslim, ze svuj ucel vlakno splnilo a ukazalo se, ze neco shnileho je ve state danskem a ne uplne vsichni jsou spokojeni se soucasnym stavem, i kdyz to malokdo na plnou pusu rekne. Zde meli tito lide v podstate moznost a vyjadrili se tak.

Prosim o minutu ticha za starou TP a hodne stesti do budoucna:)
Co poprat zaverem? Snad jen spoustu rozmazanych fotek ve vlaknech typu "pochlubte se vase zizalka Julinka":)
Hezky vecer vsem:)

Rasismus zavládl i na teraporadně:) Řekla bych, že na tom VIP foru si moc nepopovídaj... Za prvé jich tam bude mááálo a za druhé nevim o čem by se měli zkušení teraristé bavit. Stejně se časem ty pozvánky rozšíří víceméně mezi všechny, kteří sem aspoň občas zavítají, takže mi to přijde zbytečné...

Rasismus zavládl i na teraporadně

Co je tohle za blblou poznámku?::)

Řekla bych, že na tom VIP foru si moc nepopovídaj

Podle mě mají všichni teraristi problémy,tak jako všichni lidi.Je jen rozdíl v tom,že jsou lidi co problém chtěji řešit a pídí se po informacích.Pročítají knížky a staré časopisy, prohlížejí si staré výstřižky z novin.Potom mají uspokojivý pocit,že na věc vyzráli a problém vyřešili.Neradi z jednoduchými věcmi otravuji druhé,protože chápou,že ostatní lidi mají plno důležité práce,jako on.Takže se ptají jen na opravdu zásadní věci.:-)

S tím rasismem jsem si dělala opravdu srandu. Rozhodně mi to přijde milejší přirovnání, než k Hitlerovi. A když se podívám na vlákna založená těmi opravdovými zkušenými chovateli, tak těch je tu pomálu. To jsem myslela jako poklonu né jako provokaci. Jinak chodím sem každý den a každý den tu najdu zajímavé diskuse do kterých se vkládáš (vkládáte) třeba ty (vy - abych neurazila). A dost by mě mrzelo, kdybych tu takovéhle diskuse nenacházela, protože stupidní otázky by zůstali nezodpovězeny nebo zodpovězeni opět stupidně a vy kteří dokážete rozvést dotaz do vyšší úrovně byste byli schovaní na VIPčku, nám né tolik zkušeným, nepřístupném.

Jinak si stále stojím za názorem, že časem, by tam získali vstup téměř všichni, takže mi to připadá zbytečné...

VIP ve smyslu jen pro zvane. Siroka verejnost by pozvanky nedostavala, bylo by na hlasovani stavajiciho osazenstva fora kdo by prisel, coz defacto znamena ze by tam opravdu, ale opravdu nedostali casem pristup temer vsichni:)
EDIT: je to sice v podstate passe, jen jsem chtel dovysvetlit myslenku, ktera jak se zda, ackoliv nikoliv prekvapive, nebyla radnou vetsinou diskutujicich v tomto vlakne pochopena.)

Já jsem to pochopila a velice dobře. Jen se mi nechce věřit tomu, že budete opravdu při každém novém žádajícím o pozvánku hlasovat všichni najednou. A podle čeho by se hlasovalo? Napíšu co chovám, co jsem odchovala, odpřísáhnu, že se nebudu ptát na kraviny a budu tam? Nebo to bude skutečně jen a pouze pro ty kteří tu už roky radí a jsou vlastně prověření teraporadnou? Jinak je mi jedno jestli se to založí nebo ne. Zkušenosti nějaké mám a když něco nevím nebo mi to dělá starosti, tak vím kam zavolat. Sem si chodím prakticky jen počíst, prohlídnout foto a tak. Jen jsem vyjádřila názor na veřejné (zatím) diskuzi.

Tak jsem zas po čase došel a vidím co vidím:-)
Tak tedy za mě:

- už byly navrhovány hvězdičky, ranky, hodnosti a kdovíco ještě. Neustálá touha rozlišovat ty co znají a ty lamy...Za sebe mohu zodpovědně říct, že jsem Lama. To velký L je tam správně. A je úplně jedno jak dlouho tera dělám či nedělám. Poradna IMHO má sloužit k šíření osvěty, předávání informací a to primárně začátečníkům. A tenhle účel splňuje.
Že je tu balast? Jo, je. A bude vždycky, zvlášť v zimě a přes prázdniny;-) A nechám si useknout na co si vzpomenete, pokud mi někdo dokáže, že by na VIP fóru balast nebyl. Byl. Protože člověk s velkým množstvím znalostí a informací by:

a) rychle vyčerpal zdroje diskuzí
b) poté přestal fórum navštěvovat nebo
c) začal spamovat o jiných věcech

Ještě pár názorů ke stavu poradny, jak jsem to pochytil z tvých příspěvků, Rede:

- prý je tlak na VIP forum ze strany zkušených chovatelů, kteří sem nechtějí chodit protože:
a) je to tady furt dokola
b) je to tu samá Lama
c) nechtějí odtajňovat svůj chov
d) chtějí zůstat "skryti"

Tak k tomu bych řekl tohle:
a) je a bude to tu dokola - pro mě je to důkaz toho, že TP funguje a přicházejí stále noví lidé. Cílem stránek není donekonečna ukájet touhu po vědění a kvalifikované (s posměšným podtónem) diskuzi pár VIP, ale donekonečna řešit problémy v teraristice. Na všech úrovních (úroveň určuje zadavatel a odpovídající).
b) ano, a já se k nim hrdě hlásím, ikdyž sem tam taky něco poradím. A ikdyž jsem tu položil netradiční a řekněme, pokročilý dotaz, vždy jsem se dočkal odpovědi, protože zkušení lidé tu jsou a budou (dokud budou chtít);-)
c) tak ať si ho nechají pro sebe. Tajnůstkáře až za hrob jsem vždycky nesnášel. sám sem taky nesypu úplně všechno, co doma mám, ale když na to přijde řeč...pokud dělají něco natolik výjimečného, že to nesnese umístění na veřejných stránkách, pochybuji, že by to vychrlili na "VIP" stránkách
d) pokud chtějí zůstat skryti, ať zůstanou. Mají možnost sem psát neregistrovaní, nevím co si slibují od uzavřené společnosti Gentlemans clubu:-) To se odtajní jenom před pár vyvolenými? Tak to ať radši zůstanou navždy skryti, říkám já:-)

Závěr:

pro mě za mě si VIP forum udělejte a choďte tam kdo uznáte za vhodné (vím, vím, ty děláš jen technickou stránku věci), jenom nechápu, proč se na zájem ptáš tady, kde je to samá Lama a je to tu špatné;-)
Já to považuju za dlouhodobě nefunkční záležitost, pokud chci něco konzultovat na vysoké úrovni a nechci aby si to četl každý, tak já osobně teda vím na koho s eobrátit a řeší to buď mail nebo telefon...

Redsnake to zajisté myslel úplně jinak, než někteří chápou a nebo si to prostě nechtějí připustit.
Já to chápu takto : pokud si budu chtít pokecat s přítelem, kamarádem, kolegou teraristou a to i několikrát za den, proč používat imejl, telefon atd. když na to mohu mít neveřejnou diskusi.
Proč neveřejnou? Jednoduché – jsou zajisté u každého z Vás věci které nemusí číst kdejaký Franta Omáčka z Koprové ulice.
Někteří tvrdíte, že by se na takovém fóru moc příspěvků nenašlo, ano to máte pravdu. Ono kdyby se na TP smázlo 90% příspěvků, tak by se taky nic nestalo, protože jsou o ničem a nepatří někam co má název TERAPORADNA.
Stejně tak si myslím, že Redsnake neměl a nemá v úmyslu přetáhnout lidi z Teraporadny a nechat tady …jak někdo píše….kdejakou Lamu ať se babrá s druhou Lamou.

Teď mi snad jmenovaní prominou nemyslím to nikterak zle.
Když půjde Melda, Krokouš, Hala Přemek, Pošuk a Drobek na pivko…….tak zavolají Vosisákovi ať přijde taky?
Ještě jednou se za toto omlouvám nechtěl jsem se nikoho z Vás dotknout

Lumo, ja s ti co rikas (ale nejen ty), ne zcela souhlasim. Jak pise treba Arutha, tak poradna je poradna od slova radit. Co se stalo s modama je jasne, vetsinu z ans to otravilo, nemame na to uz sily, protoze, taky se rad kouknu na prispevek, co me zajima. Kdyby se objevilo forum ciste pro VIP a mel bych moznost tam lezt (coz neni samozrejmost, pac jsem lama - bohuzel jen s malym, Arutho velká zavist!), tak polezu jen tam... Bohuzel, casu je pomalu a je ho jen min. Mozna by nebylo od veci rozsirit MODovskej kolektiv, jenze o koho? Resil jsem to s par kolegy tady s TP a budto maji velmi radikalni nazor a nebo naopak benevolentni (je to velmi subjektivni). Kdyz jsme byl drsnej, tak jsem byl inzultovan :) Viper snad uplne prestal takove veci resit a to by mohl mit privlastek bananovy Viper, GG jsem tu delsi cas nevidel cokoliv psat a tak bych mohl pokracovat dal a dal. Je to IMHO pochopitelne.

Co s tim? Nemyslim si, ze je cestou VIP - chapu, ze tahle potreba tu u nekterych lidi je, nezavrhuji. Takze se budu snazit byt kritictejsi, uvidime, co to prinese... Treba dostanu banana :)

VH

VH : máš u mě jedničku s hvězdičkou. Samozřejmě počítej s tím, že pokud budeš kritičtější tak také nějakou tu kritiku schytáš. To je asi samozřejmost.
Na druhou stranu si myslím, že v tomto za Tebou bude spousta lidí stát.
A pokud Redsnakovo vlákno ať už VIP nebo ne, napomohlo tomu k čemu si se právě rozhodl, tak mu za to jen a jen díky

Luma: já vím jak to Red myslel, idea IMHo v jádru dobrá, ale já se snažím odhadnout, v co by se vyvinula - a jak jsem psal, nemá to podle mě dlouhé budoucnosti...navíc si myslím, že by to dost radikálně ovlivnilo poradnu - jak psal Vláďa, času je málo a proč chodit na tP, když už lezu na VIP...
Já jsem tu poslední dobou taky méně často, ale je to způsobeno tím co dělám, ne tím, že by mě TP nebavila. A nejspíš je to zas a opět tím co dělám, že vím, že tohle je normální vývoj a vždycky to bude dokola a dokola a dokola...jako ta kolesa kamenná justičního mlýnu:-) Někoho to časem unaví, někdo se vzteká, jinej to chápe...ale dělats e s tím určo něco dá - například více modů, jak níže navrhoval VH je imho jedna z cest.

Jednoduché – jsou zajisté u každého z Vás věci které nemusí číst kdejaký Franta Omáčka z Koprové ulice.

Jo, jsou, ale ty nemusí číst ani Karel Polívka z VIP fora...takový věci řeším s konkrétníma lidma stranou od světa:-)

Ono kdyby se na TP smázlo 90% příspěvků, tak by se taky nic nestalo, protože jsou o ničem a nepatří někam co má název TERAPORADNA.

Nejspíš ano, ale je to little bit kontroverzní - já tvrdím a dal bych za to ruku kamkoliv, že spam je koření diskuze a je jen a pouze na modech kam až ho nechají zajít...Dovedeš si představit suché, informační fórum, kde se všechno probírá věcně? Já ne, a to jsem byl nedávno nařčen z bezbřehé fantazie:-) Od věcných diskuzí jsou porady v práci. BTW: vzpomeň na vlastní vlákno o acanthuruskách;-)

Stejně tak si myslím, že Redsnake neměl a nemá v úmyslu přetáhnout lidi z Teraporadny a nechat tady …jak někdo píše….kdejakou Lamu ať se babrá s druhou Lamou

Jasně, že to tak nemyslel, ale imho je to logický, byť třeba dlouhodobý vývoj situace...

VH: za mě buď klidně tvrdý! A asi i za víc lidí. Proč mít na jedné stránce pět vláken s názvem "nemocný chamík" a variace???

Arutha :
Víš proč si myslím, že moje vlákno o Varanus acanthurus dopadlo tak jak dopadlo?
Moje otázka zněla, zda zde někdo chová a odchovává tyto varany.
1) myslím si, že ne všichni co tam psali je chovají a odchovávají
2) jelikož jsem tady za nováčka, tak si někdo automaticky myslel, že nějaký moula si pořídil Varanus acanthurus s nickem Luma, který nepozná oplozené vejce od neoplozeného a už po dvou měsících do nich ze zvědavosti leze.
Takže po těchto reakcích sem hold reagoval tak jak jsem reagoval, jelikož mi bylo více jak jasné, že to nikam nevede.
Zaplať pánbůh, je zde osoba které to nebylo lhostejné a prostřednictvím SZ jsem se nakonec dověděl co jsem potřeboval.
Tolik na vysvětlenou k danému vláknu

Redsnake:

Verim, ze pri soustredeni lidi se stejnym zajmem, by se dalo diskutovat jeste pomerne na urovni a nestavalo by se, ze kvalitni a zkuseni chovatele se uzavrou do sebe pro nespokojenost s denim na foru.
Kvantum prispevku by jiste nebylo tak velke jako tady, ale kvuli cteni tun textu sem jiste nechodi nikdo z nas. Proto se cte beletrie.

Vim, je to trochu zoufale tvorit takto selektovanou spolecnost, ale jine vychodisko uz nevidim.

Pokud máš opravdový zájem o VIP forum, budiž ti to přáno, ale myslím si, že si měl nejdřív forum vytvořit a pak teprve zvát lidi a nesrovnávat to tady s TP.

Jak již psali mnozí přede mnou teraPORADNA je zde od toho, aby se radilo, i když je to kolikrát pořád dokola a dokola. Opakování je matka moudrosti a to si vem co chudáci učitelé.
Sice je tady hodně začátečníků a mezi nimi mnozí, kteří si zvíře nejdříve pořídí a pak shání informace, bohužel hodně lidí je líných cokoliv hledat. Já to vidím na terakroužku, když tam s dětmi něco rozebírám, před přednesem o nějakém zvířeti které máme na kroužku, je požádám, aby si zapamatovali výskyt, potravu kteru se živí v domovině apod....
Zeptáš se jich na potravu a odpovědi: "Jídlo", "Potravu" a občas ti vtipnější "Paštiku" - ještě jednou podotýkám že to je odpověď na otázku: "Čím se stravují v domovině?".
Nebo ti kolikrát řeknou, že je nebaví přemýšlet. Kolegyně mi řekla, že mě to brzy přestane bavit, že to je furt dokola, nic si nepamatují a děti se na kroužku rok co rok střídají, ale mě neodradí, protože je vidět, že i mezi hejnem se najde pár jedinců, kteří se o to zajímají a ty jež se nezajímají, tak si stejně něco pamatují, jelikož jim je hloupé když každý si něco pamatuje, tak aby oni si nepamatovali nic. Nebo jsem blázen?

Pokud se ti tedy forum rozjede, přeji ti hodně štěstí a ať ti to přinese to, co od toho očekáváš. ;-)

Zdravím, nerad se této diskuze zůčastňuji, ale nebylo by lepší se zamyslet nad tím jak to udělat lepší nováčkům? Proč neudělat na hlavní straně např. sekci NOVÁČCI "čtěte" vložit tam pár základních informací o chovu, krmení, terária, nemoci ...blablablabla a ne zbytečně popudit půl poradny. Já se třeba za to že jsem nováček nestydím rád si přečtu rady zkušenějších abych se co nejvíce vyvaroval chyb. Třeba by ty stupidní vlákna trochu vymizela. Jen jim to trochu ulehčit vytáhnout to nej ať zbytečně nemusí číst někdy příliš dlouhá vlákna kde je 50 příspěvků a z toho 5 je k tématu. Nevím jak je to tedy technicky možné, ale myslím že by to mohlo být ku prospěchu věci.

Proč neudělat na hlavní straně např. sekci NOVÁČCI "čtěte" vložit tam pár základních informací o chovu, krmení, terária, nemoci ...blablablabla a ne zbytečně popudit půl poradny.

Kdo to udělá?Moderátoři:-D

Naprosto zbytečná věc.Jsou věci(říká se jim knihy),které by každy terarista měl mít.Stačila by jedna,ve které si tyto základní informace najde.:-D

Proč neudělat na hlavní straně např. sekci NOVÁČCI "čtěte" vložit tam pár základních informací o chovu, krmení, terária, nemoci ...blablablabla a ne zbytečně popudit půl poradny.

Zakladali ste nekdy vlakno na PC poradne? Pokud ne, tak to zkuste...tam to maji docela pekne vyresene. Alespon na me to pusobi

Zdravím,
už dlouhou dobu nepřispívám, jen si tak prohlížím zajímavé vlákna. Můj názor je takový, že poradna se stala už moc osobní záležitostí. Dřív se lidi věnovali každý svým chovancům a když byl nějaký problém, nebo naopak něco, s čím se šlo pochlubit, tak se to tady na vysoké úrovni probralo a byl klid. Teď se tady většina lidí "zná" a pak se tady řeší zbytečnosti. Poradna je taková rodina a čím větší rodina, tím více problémů. Je tady hodně začátečníků, kteří mají potřebu zakládat nová a nová témata jen aby se zapojili a byli vidět, nebo jsou líní hledat. Kdyby se tady neřešily blbosti typu VIP forům, jaká je vlastně kvalita poradny, jak ji zlepšit, apod., ale jenom jako na začátku problémy, o kterých lze debatovat, bylo by to myslím rozumnější.

Ps: berte to prosím tak, že je to jen můj názor

Ps2: kdyby mi někdo měl potřebu napsat, že nenabízím řešení, jen plkám jako stará bába, nemusí se obtěžovat. Vím to.

Myslím že než dělat nějaké VIP ,tak bychom měli zvednout opět ůrověn TP jak tomu bylo na začátku ... Vše se tu již psalo,tak že se pouze opakuji ... Je to hodně na moderátorech jak k tomu přistoupí,zda budou zbytečná vlákna mazat a podobně ... Já jsem na TP od jejího začátku (to jsem s teraristikou začínal)a je pravda že od té doby ta ůrověn poměrně klesla,ale dle mého je TP pořád jedno z nejlepších for ba dokonce nejlepší co znám ...

Četl jste pravidla poradny?

Provozovatel si vyhrazuje právo mazat/upravit příspěvky:

* vulgární, rasistické nebo jinak urážlivé
* sexuálně orientované
* týkající se nelegálního software nebo jiných nezákonných aktivit
* reklamního charakteru
* odlišné od zaměření fóra

Můžete mi říct,kolik příspěvků na úvodní straně je takto zaměřeno?Můžete mi říct,podle čeho postupovat,při mazání příspěvků?Podle odbornosti? A kdo to jako určí!

Já sám se snažím přepisovat po lidech co se dá,opravovat a upravovat.Kdybych to měl dělat podle svých vědomostí,smazal bych z fleku každý příspěvek.Většina jsou trivialní hovadiny,které se dají najít v každé knížce.Jenže potom tady poradna opravdu nenusí být:-(

Přesně tak Meldo.
Pánové celý je to jen o tom, jak se k tomu postavíme - MY VŠICHNI! Pokud nebudou zkušenější ochotni odpovídat i na naprosto začátečnické dotazy, ať raději neodpovídají vůbec, pokud nedostane zadavatel žádnou odpověď, zamyslí se. Pokud na něj všichni vystartujete, jak je strašně blbej, úroveň diskuse snižujete především vy sami(chtěl jsem napsat snižujeme především my sami, sám nejsem andělíček). Za úroveň jakékoliv diskuse odpovídají jen a pouze sami diskutující. A je jedno, jestli je to moderátor, první návštěvník nebo slon Bimbo.

Haloooooo MadMike halooooo vstáváme už je ráno halo.
Zdál se Vám krásný leč neuskutečnitelný sen že? Zkuste napsat na titulní stranu, že zde už není jediný moderátor ani administrátor a vyčkejte pár dní až se lidé otrkají a uvidíte tu odpovědnost v diskusi.
Člověk nad sebou prostě pořád potřebuje drába. :-D
Jinak věřím Meldovi, že rozhodování není jednoduché a sám bych to dělat nechtěl.:-)

Tak jasně, nic není jednoznačný, chtěl jsem pouze poukázat na to, že za úroveň diskuse nezodpovídají jen ti, kteří tu mají na věci dohlížet, ale především sami diskutující a to myslím z té větší poloviny.

Od kluků se mi (nejem mi) k mému překvapení dostalo teď velké důvěry a hlavně možnosti pomoci modům při práci. Budete mě nenávidět!, ale halt

Člověk nad sebou prostě pořád potřebuje drába. :-D

Naopak,podle mě má Mik skvělou vizi a naprostou pravdu.Většina debat se zvrhne v dokazováni nepravdy všech ostatních přispevovatelů.Místo,aby si řekl každý svoje.Mělo by se radit a lidem pomáhat.Sám se nechávám často unést vášnivou debatou,dokud nevystřílim všechny náboje a pak odcházim spat strašně nasranej.:-[

Meldo : pravda to je, to uzná každý rozumný člověk, ale nesplnitelný sen bohužel taky. Vy odcházíte spát nasranej, někdo naopak spokojenej protože mu tyto vášnivé debaty vyhovují (není nuda).
To, že se někdo dohaduje kdo má větší pravdu bych ještě bral. Nestranný čtenář si z toho vybere zlatou střední cestu.
Jde spíše o to jak tady psal Dobek : moje žížalka Jůlinka už dva dny nekakala a nebo před týdnem jsem si koupil chamika a on se nějak špatně hejbe co mu mám dávat žrát.

Pardon, ale těmto lidem chcete radit? Asi jsem jinej, ale místo rady bych jim dal patřičně najevo, že jim zvíře nepatří do pracek. Tento člověk to nemá ani z lásky ani pro zájem

Luma souhlas. Luboši, já sám si pamatuji na diskuze JaBuly a, ted nevím s kym, o Coralech a bylo to sice napjate, ale dle meho hodne prinosne. Obcas se tu mihne vasniva diskuze na nejake tema (casto se jich i zucastnim), ale na strane druhe se tu objevuji temata, kde je hanen Vosisak a vetsinou se to zvrhne na nadavky a konstatovani niceho...

A propos, Vosisaku, dej si zase vic bacha na zobak, zase vystrkujes ruzky a vis jake jsem ti dal varovani :)

VH

Filipe, to byla spis sranda, ale...Ono to proste neni prca delat MOD, vzdycky nekomu slapneme na kuri oko a navic to delame jaksi navic. A vsem nam jednou dojde dech, tomu ver. Hledame vzdycky kompromis mezi tim, co je banalni dotaz slusne a neslusne polozenej - sam se nad tim zamysly, jak je to asi slozite...

Já sem psal že je to hooodně o moderátorech né z důvodu že mají zamykat dotazy začátečníků. Já rád odpovim 10000X za sebou na otázku "Mam nového hada jak mu mam zařídit terarium", ale dle mého názoru by se měli mazat úlety jako už tu kolega psal "Hroznýšek Pepíček už dlouho nekakal" a podobně. Jsme snad dospělý ne? Pro mě neni "malá agamka", ale mládě Agamy vousaté. (pokud ještě možno tak vědeckým názvem, ale budiž alespoň česky)

Další úlet pro mě je "kamarádovi chcípnul had tak se ptá proč"???!!!!!! Podle mě vždy píše ten dotyčný a vydává se za imaginárního kamaráda. Tak pokud jsme dospělý na to aby jsme chovali tera zvířata jsme i dospělý na to psát to jak to je. Pokud ne MAZAT!!!!!

Naprosto mi ale nejde o dotazy začátečníků, ikdyž by jsi mohli nejdříve něco přečíst.... i tak ale rád poradim pokud budu vědět jak.

Další masakr je že někdo položí dotaz "stalo se mi to a to u guttaty, stalo se to i někomu z vás?" a na to odpoví pacient "Já sice chovám jen pejska,ale je to podle mě nějaký divný... Proboha když nevim neodpovídám!!!! Já se taky nemontuju do krokodýlů, gekonů, leguánů a podobně, protože o tom vim kulový...

Mohl bych takto pokračovat....

Abych nevypadal jako nějakej naprosto nespokojenej rejpal mam i spoustu pozitivního proto sem chodim, ale teď řešíme co je potřeba zlepšit...

Jojo, ja bych ale byl radeji, kdyby to bylo trosicku na vysi, takze zacatecniky budu odkazovat na drive napsane (at pouziji to, co nosi na krku) - kdyz je dotaz polozenej slusne a trosku rozumne, rad jej zodpovim.

Vetsina z nas tady neni dospela...

A dobroucka oprava - odborne nazvy zvirat, rostlin a dod. se pisi vzdy s malym pismenem na zacatku :) Sorry, deformace... Takze agama, ne Agama :)

VH

odborne nazvy zvirat, rostlin a dod. se pisi vzdy s malym pismenem na zacatku :) Sorry, deformace... Takze agama, ne Agama :)

Upřesnil bych - v češtině (aj v slovenčině).;-)
A upřesnil bych ještě, že existuje několik případů, kdy i v češtině lze psát počáteční písmeno u odborného názvu velké - na počátku věty a pokud je název zároveň nadpis.:-) Sorry ještě větší deformace.