Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor - křížení

Dobrý den chtěl bych se zeptat na páření Boa constrictor 66% hetero albín mám tři samice a chtěl bych docílit nějake barevne formy ale ne kříženi s dalším hetero albinem prosím každého kdo má stým skušenosti o radu s jakou jinou formou boa křížit nebo nějaky odkaz na stranku kde se otom dozvím ale spíše o radu kdo to kdy skoušel děkuji předem za odpověd.Zdravím všechny chovatele z cele ČR a přeji všechno nejlepší a hodně štěstí v otchovech v tomto roku.S pozdravem TOPO.
Změna předmětu, původně: Dotaz Boa (MadMike)

Předně je třeba říct, že 66% hetero albino může znamenat dvě věci buď je to opravdu hetero nebo ne a je to obyč. klasika. Ale ani pokud by to byl hetero albino, tak žádnou jinou formu než albino nevykouzlíte. V podstatě s jinými než albino nebo heteroalbino budete mít sitruaci takovou, že máte obyč. hroznýše. Pak je možno ho křížit buď s nějakým homozygotem (např. anery) a získáte 100% hetera na tuto formu (ovšem budou to opět normálně zbarvená zvířata) nebo s nějakou kodominantně přenášenou formou zbarvení nebo typem kresby (např. salmon), z tohoto spojení pak získáte část (statisticky polovinu) mláďat normálních a zbytek této formy. Nebudu to komplikovat křížením z homozygotem kodominantně přenášené formy (např.supersalmon), tam by byla všechna mláďata zbarvena podle použité bar. formy (salmon).
Pokud budete hetero albino (je-li to opravdu hetero, to lze zjistit jen spojením ze 100% het. albino nebo albino jedincem a to ještě musí být stejná albino linie) křížit z jinou recesivně přenášenou formou - např. het.albino x het.anery, tak získáte v tomto případě pouze 50% hetera albino/50% het. anery/ 25% doublehetero snow (zároveň het. albino i anery), takže v podstatě téměř bezcenná zvířata (myslím z pohledu křížení a získání barevných forem).
Jako dobrá se mi jeví snad ještě možnost křížit heteroalbino buď se sunglow nebo snow, kde se dají získat -
sunglow x het. albino - část sunglow, část albino, část het. sunglow /salmon zbarvení/, část het. albino. /norm. zbarv./(statisticky vždy po 25%)
snow x het. albino - část albino/het. anery a část doublehetero snow /het. albino/het. anery - norm. zbarvení/ (statisticky půl na půl)

Z USA kupovat sunglow sa ti vobec neoplatí ak spočítaš všedky poplatky tak ta to vijde nenormálne prachy. Tento rok bude mat sunglow napríklad Gilar = albinosnakes napárené ma asi 3 samice. Aj Boabohemia sa mi zdá že párila DH sunglow + albino, mám pravdu? bolo z toho niečo?

Mi sme sa snažili o ich párenie aj v roku 2008 a vtedy z toho nebolo nič a dokonca sme pozorovali aj párenie, dostala aj ovuláciu všedko nasvedčovalo tomu že je gravidna a nakoniec nič, tak dúfam že z nej neni taká dokonalá herečka :-/ tuto sezonu sme pripustili aj samicu H.i.b + red salmon, tam sme párenie nepozorovali, ale samica pribrala a pravdepodobne mala aj POZ tak dúfame že aj z nej niečo bude aj ked tomu moc neverím, ale možno sa prekvapíme.