Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firma Teraechis

Dobrý den,
Zajímá mě jaké máte zkušenosti s firmou teraechis vyrábjící teraria a komponenty k nim. Jaká je Kvalita poměr cena, spolehlivost atd. Předem dík za případné informace.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Osobní zkušenost nemám, ale z doslechu je to na jedničku. Já si vše dělám sám, ale tady bych se nebá…
luma 14.03.2010 16:12
luma
Ahoj všichni, obvykle jen pročítám fora, ale tady si neušetřím pár poznámek. Od pana M. jsem si nech… nový
Crocodylus 06.04.2010 22:46
Crocodylus
Probůh. To si neuvědomíte ani po letech, že když změníte nick, tak Vám IP zůstane? nový
halapremek 06.04.2010 23:11
halapremek
Ale koukám, že nejste sám, kdo se schovává za jiný nick. Takže.. Jako bych nic neřekl. Dobrou noc a… nový
halapremek 06.04.2010 23:20
halapremek
Dobrý den, bohužel s těmi brouky a hmyzem mám stejnou zkušenost... Budu muset celý substrát vyhodit… nový
Moor 10.12.2013 19:33
Moor
Dobrý den, já mám od fy Teraechis terárium pro korálovku a jsem navýsost spokojená. Pan Mazucha mi o…
IrenaK 16.03.2010 14:14
IrenaK
Ahoj Tome a všichni ostatní, jak bylo zmíněno výše, všem se nezavděčíš. Bohužel, lidem typu Beastmas… nový
VH 07.04.2010 07:56
VH
Dobrý den, můžete mi prosím někdo doporučit někoho kdo je na teraechis úrovni (vím, tohle bude doce… nový
Squam 31.12.2014 18:11
Squam
Ahoj lidi. Tak já se také přidám. Já osobně mám od této firmy 2 terárka, další 2 mají kolegové z prá… nový
cofe 01.01.2015 17:25
cofe
Zdravím, chtěl bych se tady zeptat, jestli nevíte, zda fa Teraechis ještě funguje? Posílal jsem jim… poslední
huňas 19.04.2017 20:21
huňas

Ahoj všichni, obvykle jen pročítám fora, ale tady si neušetřím pár poznámek. Od pana M. jsem si nechal udělat 2terária a ani s jedním jsem nebyl spokojen. Jedno bylo komplet zařízené pro python regius a druhé plazy. To první bylo hezké asi dva dny. Potom začali ze substrátu vylézat jakési mušky, brouci a jiný hmyz. Celý substrát šel do koše, a nahradili jej bukové štěpky. K pozadí mám také výhrady, protože vytvořená plastika dopřála mojí krajtě takový protor k zachycení, že jsem měl velké problémy ji vytáhnout, když jsem s ní potřeboval manipulovat. Vždycky se mi někde zaklínila a násilným "vytažením" ze zaklíněných skulin jsem jen riskoval poranění hada. Zhruba po dvou dnech začala problikávat žárovka a nakonec přestala svítit úplně. Netuším, zdali je pan M. kvalifikovaný elektrikář, a má vůbec oprávnění sestavovat elektrická zařízení (já ano), ale to tady není podstatné. Prostě byla vypálená objímka od přechoďáku. Po výměně objímky jsem musel ošetřit lankový vodič proti rozeklání (elektrikáři tuší letování, nebo dutinky pro lankové vodiče), a po utažení kablíku pod šroubky ještě lanko zakápnout silikonem, aby váha objímky a květináče nevisela jen na spojích lanko-šroubek.
Obdobné ošetření elektroinstalace neminulo i druhé terárium.
Když pominu 7letou praxi s chovem různých zvířat, a pominu i to, že terária s pozadím pana M. jsou velmi těžká a řezané sklo je ledabile opracované, nebyl jsem celkově spokojen s chováním pana M. Pokud mu pochválíte jeho práci, tak ok. Když jsem se ale ozval s dotazem proč terárium stojí tolik, pan M. mi docela nevybíravám způsobem vysvětlil, co tam všechno musí být... no nevím. O nějaké reklamaci nechtěl pan M. ani slyšet. Po dvojím upomenutí vždy stejná výmluva na časovou zaneprázdněnost. Takhle by se člověk co chce prodat svoji práci chovat neměl.

Kdyby měla firma T. stovky spokojených zákazníků, pak by asi neměl pan M. zapotřebí pracně obhajovat svoji práci. Pročítat recenze a hájit se, napadat nespokojené zákazníky a ospravedlňovat se.

Tyto řádky je moje zkušenost asi za 10000. Internet je veřejné médium, takže postřelená husa se nejspíš ozve.
Tohle ale není výzva k debatě, jen moje zkušenost. Proto prosím, aby nikdo necitoval můj příspěvek a nevpisoval velkým písmem své názory, kterými by bagatelizoval můj příspěvek. :-)

Dobrý den,
já mám od fy Teraechis terárium pro korálovku a jsem navýsost spokojená. Pan Mazucha mi ochotně vyhověl ve všech výmyslech pokud šlo o barvu pozadí, umístění polic i místa pro kytku, větrání mi udělal tak, jak jsem si naporoučela, otvory na kabely také. Přestože jsem měla tolik individuálních požadavků, výsledná cena odpovídala normálnímu ceníku co má stránkách. Termín vyhotovení doržel také.
Navíc mi ten hromskej krám (80x50x40)dovezl zdarma do Prahy na burzu a pomohl uložit do kufru auta. Co víc můžu jako zákazník chtít?
Mimochodem, možná by bývalo bylo lepší toto téma dát jako anketu, nebyly by takové vášnivé výlevy. IK

Ahoj Tome a všichni ostatní,
jak bylo zmíněno výše, všem se nezavděčíš. Bohužel, lidem typu Beastmastera teprve ne (upřímně, takový jaký je tady je jen virtuální, jaký musí být naživo :-p).

K terárkům - já dlou řešil, že si od Tomáše nachám udělat nádrže. Jsou krásné, vapadají, jako by z biotopu zviřátek vypadli. S narůstající dobou, co chovám plazáky (teď je to asi 15 let, nejsem žádnej koumes) čím dál tím víc přicházím na to, že v jednoduchosti je krása a to, TM snad promine, jeho terárka nesplňují. Úplně nejlepší je schéma - substrát (třeba noviny), ukýt (třeba plastová bedna) a světlo/teplo (mluvím o hadech). A to si umím udělat sám :) Pro celou řadu ještěrů by to nešlo, stejně tak pro některé hadice, nebo obojživelniky (proste potrebuji vegetaci, nebo biotopove terko), ale to co chovám já, má tyhle požadavky a daří se dobře (až na muj čas :(). Takže, pokud by šlo o chov hadu ve vetsim mnozství, tak do terarek od Teraechys nejdu, pokud jde o jedno dve tri terarka do obyvaku, tak je to jednoznacna volba - jsou krasna a plne funkcni, navic majitel vi co zver potrebuje a snazi se taraka plne prizpusobit chovatelum - bohuzel, ne vsem muze rici, ze zvire potrebuje jen a pouze vyse zminene - to by rovnou mohl prodavat RACK system :) Tome, drzim palce, ams krasna terarka a preji jnevic spokojenych zakazniku.

Je to vsechno jen a jen o zkusenosti, ktera se ale neziska sezenim na tady foru...

Preji vsem krasny den.
VH

Ahoj lidi.
Tak já se také přidám. Já osobně mám od této firmy 2 terárka, další 2 mají kolegové z práce. Pro dvě jsme jeli osobně na firmu. První dojem paráda. Pomoct s naložením, cena dle domluvy, termín též dle domluvy a dokonce jsme se mohli podívat i na zvířata. Po nějakém čase můžu říct, že všechna terária fungují jak mají, agamám, řasnatcům a hroznýšovi se daří dobře.
Za mě velká spokojenost a poděkování.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru