Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křečkomyš

Jednoho krásného dne, jsem získala hromadu roztomilých džungarských křečíků, kde následně jeden páreček byl svěřen do péče kamarádky, jejíž hadi papkají křečátka. Tak se stalo že samička porodila 5 krásných miminek... nicméně... jak rostla, tak se začala lišit od dvou svých sourozenců. Dva vypadali stejně jako rodiče a tito další tři vypadí takto:

[bovl.jpg]
[http://img138.imageshack.us/img138/124/strakat.jpg ]
[zlat.jpg]

Kamarádko promiň, ale názory mě fakt zajímají a tutlá se to dlouho, Jabula se na ně už těší, až je uvidí live.

PS: Upozorňuji, že se nejedná o provokaci a ani o nejapný žertík, april už byl :-)

petrmed:

myslím si, stejně jako Kroko, že budou neplodní.

Nevím, jaks přišel na mě (v této diskuzy jsem se doteď neobjevil), ale od této myšlenky se distancuji.;-) Vím o křížencích své a jejich následná neplodnost je z větší části jen pořád přebíraný výplod konzerativní výuky.:-)

Scorpio-ocásky měli dlouhé jako myšky už po narození. A k narození došlo den po přinesení domů těhotné samice. Respektive, večer tam nebyli a druhý den ráno ano :-)
Takže teorie křížence je tak 50/50.
Takže se ptám, zejména Jabuly jestli si je mám zatím nechat a zkusit je křížit nebo ti je předat na nějaké ty testy. Přikláněla bych se k pokusu o křížení mezi sebou, a když by dlouho nic, tak ti je přenechám :-) Minimálně ti je přinesu ukázat v sobotu na burzu :-) A bráchu křečka ti můžu nechat rovnou, je, nebo aspoň byl to agresor, takže jediným jiným jeho osudem je zkrmení :-)

Takže se ptám, zejména Jabuly jestli si je mám zatím nechat a zkusit je křížit nebo ti je předat na nějaké ty testy

tak urcite nezkrmovat, pokud tu zlanarim nekoho, kdo by se tim chtel zabyvat, odebereme vzorky (i z matky)a prubezne se dal muze pokracovat v pokusech o dalsi generaci. Pokud zvirata pujdou k jinemu majiteli, urcite si na nej vezmi kontakt aby byla mozna dalsi pripadna vysetreni...

Myšky se určitě nezkrmí a pryč taky nepůjdou, tak já vezmu celou rodinu v sobotu na burzu. Mám je vzít úplně všechny? Nebo stačí máma a "táta" může zůstat doma? Pak mám ještě dotaz, máma má mladý, ty jsou teda normální, už jsou chlupatý, ale ještě slepý, vydrží bez ní ty cca dvě hodiny, nebo je mám přinést taky...

Dopadlo to tak, že mláďata žila celkem 3 měsíce, z toho měli dva vrhy, které sežrali. Od tej doby jejich křeččí máma další mladé neměla. Jak jsem psala na začátku vlákna, tak se doopravdy nejednalo o podfuk a podstrčení.