Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kočinčinská, aneb rady a tipy pro začínajícího chovatele.

Zdravim vsechny chovatele a fandy teraristiky,
Toto pondeli jsem si poridil 4 mesicni mlade Agamky Kocicinske (Physignathus cocincinus; nejspise se jedna o samecka :)) spolu s nim jsem si poridil skvelou knizku (Agama kocicinska od Jaroslava Forejta, kterou jsem tentyz den prelouskal xD. Zde jsem se dozvedel furu informaci a rad, ale myslim si ze informace o tak krasnem plazovi se nevejde na 70 stranek :D. A tak bych Vas chtel poprosit, jestli by ste mi zde nesverili vase figle a rady z vlastni zkusenosti. Popr. nejake vylepsovaky jak zprijemnit Agamakovi pobyt v terarku. Vsem dekuju za ohlasy ;) Preji hezky den.
Změna předmětu, původně: Agama Kočinčinská aneb. rady a tipy pro začínajícího chovatele. (halapremek)

Ahoj, nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak se zeptám zde. Bude stačit pro agamu kocincinskou terárium o rozměrech 125x65x80 (v x š x h)? Je takto zhotovené s ohledem na prostor. Vím že pro dvě to bude nejspíš malé, ale doufám že jedné to stačit bude. Dík za odpověd

Ahoj, je to dva dny co jsem koupila od chovatelky 4 Agamy kočinčinské s tím ,že to jsou roční samice.Vážila jsem je a měřila a nějak se mi to nezdá. Připadají mi na rok malé. Měli by to být 3 sourozenci (paní je koupila v Zoo) a 1 kus odchov. Největší má 36cm a 41g. Ostatní 26,25 a 21 cm a cca 24g. Je to možné na jeden rok? Prý jsou malé,protože byli v malém teráriu. Měla jsem v práci (zverimex) vyhlídnutého ročního samce,který je ale tak čtyřnásobně větší :( tak jsem ho zatím nebrala dokud tedy nevyrostou.Jestli z nich ovšem nebudou samci :(
Ještě se zeptám agamy na sebe vždy zamávají přední nohou a pak zaútočí.Není to nijak drastické jen do sebe narážejí. Ale proč to dělají,když byly rok spolu v jednom teráriu měly by být zvyklé? Je možné,že by si v novém vydobývali postavení nebo se jim něco nelíbí?
Díky za odpověď

Hanz: ta velikost je super, pakliže jsem správně pochopila, že to největší je výška :)

Paya:No velikost terária na zvíře rozhodně nemá vliv, to spíš příjem potravy.Když je chovatel nekrmí, jsou zakrslé..
Jinak to mávání jsem taky tady řešila a je to něco jako pozdrav prý.A jak máte velké terárko pro 4 kusy?Možná jsou vzteklí, že maj málo prostoru

Z vlastních zkušeností vím že bys jí tam mohl dát nakou menčí nádrž z vodou nějake mini kitky počemby mohla lest atak dále a když máš peníze tak jí tam dej udělat vodopád pis na e-mail danohad@seznam.cz nebo na skype XerrX.-):-)