Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium pro gekončíky noční

Ahoj,
tak sem zahnal smutek a naštvání ze smrti mýho gekončíka. Tak sem si řekl, že i když s nim byly pořád problémy tak stejně to bylo moc zajímavý zvíře. Tak sem se rozhodl, že si pořídím dalšího, ale že jeden je asi málo. Ale zase z důvodu místa jich nechci mít hodně takže sestava 1 samec + hodně samic asi ne. No 1,2 by šlo ale zase nechci rozmnožovat a ty chuděry samice by se furt snažily klást a já bych pak ty vejce vyhazoval. Takže nejvíc by se mi líbily 2 samice. Máte nějaké zkušenosti se soužitim 2 nebo více samic? Jako třeba jestli se budou prát... A ještě jaký rozměry terárka by byly pro ně ideální (dozadu bych ještě udělal zadní stěnu s terasama)
Moc díky za všechny reakce.

Tak sa to tu zvrtlo na teplotu tak to využijem.
Zvykne sa g.n. vyhrievať pod žiarovkou?Mám 40W žiarovku,chcem dať 25W,ktorá by rozohriala kameň pod ňou,ale kedže mám v izbe 29-32 st.celzia(peklo) tak žiadne topení nepotrebujem.Nestačila by len žiarivka na osvetlenie?potrebuje nejaké miesto,ktoré by presahovalo okolitú teplotu?Kedže je to nočný tvor,tak teda neviem.

A v zime keby som topil napr. nejakou topnou foliou,deskou alebo káblom a podobne na 25 stupňov c.,nebolo by nutné mať to miestečko(pod žiarovkou)kde má teplotu cez 30 s.c.?čítal som,citujem:...používám 25W žárovku umístěnou v obráceném květináči cca. 25cm nad teráskou na které se mí chovanci velice rádi vyhřívají, nebo se tam spíše válejí jak prasátka…:o) V nádrži by měl vzniknout teplotní gradient - po zdrojem tepla až 35?C, u země 25?C. Zvíře si samo najde ideální místo. V noci může teplota klesat všude až ke 20?C. Je to pravda?Hlavne teda že či sa v skutočnosti radi vyhrievajú?

Tak, zase oživím tohle svoje vlákno :-). Tak s topením ještě rozhodnutý nejsem, ale jako spodní topení tam dám topný kámen od pana Kociána, v týdnu si ho asi objednám, bude 6W na 230V. Světlo musím ještě nějak vyřešit, ale nevím jak. Ve starších vláknech jsem četl, že se vytáhnou z kabelu dva drátky, a ty se uchytí pod šroubky na objímce, nebo je to jinak? A ještě udrží ten kabel s objímkou květináč, který bude na tom zavěšený? nebo se ten květináč musí ještě nějak přidělat ke stropu? A musí se vyvrtat nahoru do květináče nějaké díry pro odvětrávání, asi to bude lepší, aby ta žárovky vydržela déle, ne? Děkuji za odpověď na můj další stupidní dotaz ;-).

Hoj, dovolím si exhumovat moje vlákno, protože mi to prostě nedá... a všechno musim komplikovat :-D. Tak.. byl sem rozhodnutý, že tam dám kámen 6W a žárovku. Ale to bych nebyl já, kdybych to eště desetkrát nezměnil.. :-D. Tak mám nový nápad:
1) Bych tam dal místo toho šutru topnou folii, asi Ultratherm, wattáž opravdu zatim nevim.. :-D
2) Bych tam dal tu žárovku nebo bodovku normálně v koflíku.
3) Bych mi to všechno hlídal termostat ATC-300 :>: žárovka by byla hlídáná funkcí spínaček (svítila by jen přes den); a topná folie by byla hlídána termostatem (do písku nad tou folií bych tak decentně zahrabal to čidlo)

Takže zkušení - co si o tom myslíte? :-) A bude třeba dělat dobrotu to čidlo hned nad deskou a nemohou třeba cvrci překousat ten kabílek?

Edit: kdyby něco - terárko je 80 x 40 x 40cm (d x v x š) pro 1,2 eublepharis macularius. ;-)