Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov octomilek

zdravim, potřebuji poradit co mám přidat do směsi pro octomilky aby neplesnivěla -návodů na výrobu směsi jsem vyzkoušel několik ale během pár dnů se mi vždy v láhvích rozjela plíseň...:-( dík

Pokud se ti podaří v nějaké lékárně sehnat propylparaben nebo metylparaben tak je můžeš použít. Dává se to běžně do léků aby se zamezilo řádění plísní a podobným neřádům.
Nejlépe když máš oba, pak se z každého vezme na špičku nože a hodit do vroucí vody. Nesmrdí, jen to má specifický pach ( no, lékárna). Takto ošetřenou vodu dále zpracuj s čím potřebuješ. "Desinfikuju" tak i hobliny ve kterých líhnu vejce plazů, bezproblémů.

do tebou vařené směsi přidej polévkouvou lžíci nějaké levné marmelády (POZOR!!! nesmi mit na sobe napis bez konzervantu), jelikoz marmelady maji slusne konzervanty, nemela by se ti plisen objevit, pokud tak 1-2x tydne trosku protreses smesi, aby se neusadila.

Dobrý den, mohl bych se zeptat jaké používáte chovné půdy pro octomilky?? Teď jsem se pokoušel smíchat jednu podle návodu z internetu (100ml vody, 15g cukru a 50g solamylu) a vznikl z toho jen jakysi "sopel" :)) který nejde ani dostat do kelímků. Jedná se mi hlavně o bezagarové půdy a takové které máte osvědčené a také jak poté připravujete kašičku z kvasnic kterými se nakonec potře. Děkuji předem :-)

Ahoj, já to dělám uplně jednoduše vezmu ...ovesné vločky,jablko,cukr, všechno to smíchám do sebe a pak zaleju vroucí vodou, at ovesné vločky nasáknou... Jak jsou ovesné vločky rozmočené, tak to rozmixuju na kaši. A je to :-D jednoduché a rychlé :-) muže se tám dát místo jablka klidně i banán;-)