Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozadí do terária z kůry

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na pár vašich praktických rad co se týče tvorby pozadí z kůry. Na podzim jsme káceli dost ovocných stromů a já si jejich kůru schoval s tím že by z ní mohlo být celkem pěkné pozadí ale je vhodná? Jak to je s plísní a překrýváním mezer tak,aby se pořád zachoval dobrý vzhled? Ocenil bych foto některých vašich pozadí a pár rad jak na to. Díky

Ahoj já jsem tu kůru nejdříve vyvařil je to pěkný smrad ale zase máš jistotu že ti z toho něco nevyleze. Pak jsem to nalepil silikonem a nebo to jde nalepit montážní pěnou taky není problém. Mezery jsem vyplnil klasickým přírodním mechem a ale když ho hodně nerosíš nebo nemá vlhko tak ti uschne a je pak zažloutlí a oškliví spíš doporučuju ten kupovanej je lešpí.

Já lepím flexilepidlem na obklady. Hodím vrstvu natlačím do toho kůru a mezery vysypu pískem. Kůra jde upravit nožem nebo pilkou, tak aby k sobě pásy pěkně sedly. Používám kůru z akátu a neplesniví. Dobře se s tím pracuje a pěkně se dá zacpat všechno, kam by se mohlo ukrýt krmení. Nevíhodu vidím ve velké hmotnosti.

Měla bych dotázek. Chovám leguána zeleného a právě mu vyrábím nové terárko. Dvě plné stěny z dřevotřísky jsem chtěla polepit kůrou. Protože samozřejmě kůra není zcela rovná, vyrovnat prohnuté části jsem chtěla nastříkáním montážní pěny pro vyrovnání povrchu a poté přilepením jednotlivých částí kůry pomocí silikonového lepidla. Kůra ale vůbec nechce držet, neustále odpadává. Nevím si s tím vůbec rady. Mohla bych poprosit o nějakou radu?

na lepeni kury to chce pouzit nizkoexpanzni montazni penu.... ta tolik nenabyde a lepi jako krava. ja tim lepil platy akatovy kury ktery byly trochu prohnuty, zatizil sem to aby se srovnaly a po vyschnuti ta pena v pohode udrzi to pnuti... a mezery mezi kurou sem vyplnil silikonem a nahazel na to lignocel.... jinak kombinace pena,silikon a kura se mi moc nezda..... prilepil bych to proste jen tou penou... kdyz by si mela strach ze to nebude drzet tak muzes zezadu do ty kury nasroubovat treba par kratkejch vrutu ktery budou slouzit jako takovy kotvy....
[http://tera.poradna.net/file/view/9060-100-4389-jp g]
[http://tera.poradna.net/file/view/9061-tera-lola2- jpg]

Já koukám, že většina to lepí ke sklu, já mám ale podklad z dřevotřísky a samotnou montážní pěnou to bohužel nedrží.... Je rozdíl mezi nizkoexpanzni montazni penou a klasickou montážní penou? Pak leda už ty vruty, ale zas tolik se mi jich tžam dávat nechce, když to samo o sobě nedrží....

Ono pro legoše nevím jestli je ta kůra dost dobrá,protože jsou těžcí a rádi šplhají.Jejich ostré drápy si myslím že tu kůru brzy zničí.A ta pěna ti tam nedrží zřejmě proto,že si jí tam nenatřela,ale jen nastříkala,a dřevotříska když není omytá,tak je zaprášená,a nedrží na ní nic.Další věc je,že leguán potřebuje dost velkou vlhkost,a dřevotříska vlhkem boptná.Proto bych radši zapřemýšlel spíše o pozadí z polystyrenu,abys tu vlhkost moc k té dřevotřísce nepouštěla.Já mám terko z dýhované dřevotřísky(lamino),a vůbec se mi to neosvědčilo,páč mi zateklo do rožků,které nebyly moc dobře izolované silikonem,a rožky mi naboptnaly a není to mocpěkné.Ještě že letos budu dělat větší,nové terko.:-)Jo a nizkoexpanzní znamená že tolik nenaroste jako obyčejná.

Zajímala by mě jedna věc. A to, jakým způsobem dáváte do terárií z pozadím z kůry (či bez pozadí) rostliny na stěny. Teď začínám dělat pozadí z kůry pro pagekona (pouze zadní stěnu) a přemýšlím, jak to hezky udělat, abych mohla mít řekněme na každé stěně či v rozích 2,3 květináče na rostliny. Ráda bych zaplnila celý prostor tera, ne jen spodní část. Byla bych vděčná za nějakou inspiraci. Díky.

Po dlhom case otvaram znova temu.
Idem robit pozadie z kory pre uzovky a zaujima ma ako to je s plesnivenim a pod.
Zozbieral som koru v lese, planujem ju vydrhnut a vypiect v rure.
Tera bude z OSB, mozem to prilepit rovno na dosku alebo treba najprv na polystyren?
Bude po prelakovani kora plesniviet?
Vdaka