Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu s malými pavoučky

Zdravím, dnes v práci jsem umýval catteringový vůz a našel jsem na něm ,,hejno,, malých pavoučků. Mají žlutočerné zadečky a jsou asi 1-2mm velcí. Tak jsem je vzal domů do krabičky a chtěl bych se pokusit je odchovat. Potřeboval bych nějaké rady ohledně krmení, vůbec netuším co takhle malý pavouk může žrát a taky jestli je vůbec můžu nechat společně... za veškeré informace budu vděčný!!

Ahoj,
nejspíš to bude Křižák pruhovaný, podle toho popisu, ale chtělo by to fotku.
Malý pavouk žere malý hmyz :-D, např. octomilky nebo pidi cvrčky a nebo nasmýkat hmyz a vybrat z toho nějaké mini potvůrky. Než trochu povyrostou tak spolu snad můžou být, ale musí mít dostatek potravy, jinak se začnou požírat - pavouci jsou kanibalové.

P.S.: Venku v trávě by jim bylo asi nejlíp :-x