Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán a agama

Dobrý den, máme asi dvouletou agamu vousatou a chtěli bysme si pořídit i leguánka. Agamka sice terárko má, ale když tam je, drápe a vzteká se, takže si běhá po bytě a je spokojená. No a s tím leguánem to plánujem taky tak, chtěla bych ho na volno. Ale zajímalo by mě, jestli tihleti dva můžou být dohromady, jestli s tím nebude nějaký problém.
Děkuji moc za odpověď.

Jestli myslíte, že je jí zima, tak to jste na omylu. Neni to terárko ani pro leguána a ani pro agamu. Udělali jsme jedno takové tošku neutrální a hodně, hodně veliké. Tak, že si tam najde své leguán i agama. Přes den jsou všude možně a přes noc si zalezou na jeden stejný kmen a tam spolu spí. Nevidím v tom problém. Oba žerou jsou živý, oba jsou ochočení a bezproblémový. Nemám pocit a ani důvod to měnit. Původně jsme mysleli, že to dohromady nepůjde a zjevně to jde.

Jestli myslíte, že je jí zima

No ty vole, to je joke jak prase :-D. Jako že by se v noci navzájem zahřívali? :-D Pokud můžeš vlož fotku terária. Dávat dokupy ještěra z Ameriky a z Austrálie, s naprosto odlišnými podmínkami chovu, je pro mně maxi prasečina za kterou je dobrý tak akorát při nejmenším nafackovat.

Jestli mohu - chtela bych si par veci kolem Vaseho chovu ujasnit:
1.Neni ten kamen, na kterem spolecne tak radi spi nahodou vyhrivaci?
2.Jak praktikujete ve spolecnem terarku krmeni?
3.Jak jsou vlastne obe zvirata velka a jak dlouho je takhle mate?
4.Jak (resp. kde) mate v terariu poresena lokalni vyhrivaci mista pro obe zvirata?
Diky za odpovedi (i pripadne fotky by se hodily), ackoli se s Vami ve Vasem nazoru

Původně jsme mysleli, že to dohromady nepůjde a zjevně to jde.

neztotoznuju. Trvale kompromisy nejsou pro chov zvirat zrovna idealnim pristupem.

:) Jo, tohle jsem četl. Jinak k tomu kompromisu v otázce tzv. "neutrálního terária", ono cílem chovatele by mělo bez diskuze být vytvořit co nejlepší podmínky pro svá zvířata, protože i při nejlepší možné snaze je to pořád jen umělá náhražka přírody - tedy kompromis sám o sobě. Pokusy o ideální, neutrální prostor, kde můžu společně chovat cokoli, jsou nejen předem odsouzeny k nezdaru (z dlouhodobého hlediska), ale hlavně je to zcela zcestný způsob uvažování. Jasně, spousta zelených leguánů je léta chovaná v suchých panelákových bytech, na nějaké rosení (nemluvě pak o koupání) lidi často kašlou - no a oni ti ještěři přežívají, budí dojem, že jsou v takových podmínkách vcelku spokojení. Jak to mají taky jinak sdělit, že? Kňučet neumějí, a pokud na tom nejsou přímo tak zle, že se budou apaticky válet kdesi na podlaze, "páníček" si nejspíš ani nevšimne, že je něco špatně. Argumenty typu "nemám prostor, nemám možnosti, a tak se snažím vymyslet alternativu" by tady prostě neměly mít vůbec místo. Přitom stačí tak málo - jen si o těch zvířatech něco přečíst a vybrat si buď, a nebo.

Nemá smysl se nad tímhle rozčilovat, pořád dokola se píše že podobný kombinace jsou k ničemu a nesmyslné a stejně si někteří znalci dělají to svoje.... Já jsem k Vánocům letos dostal andulku, ale neměl jsem na ni místo, tak jsem ji dal do akvárka k rybičkám. Z počátku si s nima na hladině hrála a hezky si tam rochnila. Bohužel to vydržela asi deset minut, teď už jen nehybně plave a spí. Když ji nasypu na hladinu proso, tak vůbec nereaguje. Nevíte čím by to mohlo být. Děkuji za odpověď, protože si myslím, že kombinace rybiček a andulky není zas tak špatná.

Lépe bych to nenapsal.
Každý má rád to své.Ale tomu co napsal Zarel jsem se zasmál taky:-D.Ještě jsem neslyšel,žeby se studenokrevní zahřívali.
Nebo co tím myslel.Jinak hoši vánoce jsou pryč,tak vám popřeju aspoň šťasný nový rok.A zajděte do obchodu pro něco zeleného pro legoše,jsou tam slevy.Dneska jsem našel rukolu za 10kč.A to se vyplatí:-)

Ahoj všem :) četla jsem tu vaši vášnivou debatu :) ....jen dotaz: jaký názor máte na leguána s agamou vousatou už vím , ale co říkáte na spoluchov (terko 150x120x80) agama kočičinská + lego??? Legouška mám úspěšně už přes dva roky a pořizuji si teď nově do kanceláře kočičinu...a právě jsem zvažovala, jak by jim to asi šlo případně dohromady, když bych v budoucnu musela změnit práci a odnést si agamu domů. Máte někdo zkušenost? Co si o tom myslíte vy?
Díky a pěkný den.
K.