Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík - jak na něj?

Mám doma už 2 týdny mladého gekončíka nočního. Zdá se nějaký plachý. Furt schovaný. Terário mám hned vedle počítače, takže na mě večer vidí. Dneska jsem si ho chtěl vzít do ruky. Tak jsem mu sebral keramický domeček a položil jsem před něj ruku a druhou jsem ho chtěl postrčit no a ten začal tak vřeštět až jsem se uplně lekl. Co s ním? Takhle bych ho nemohl ani vzít do ruky při čištění :( děkuju za nějaký nápad nebo radu

U pouštních a stepních zvířat používám jemný písek a nemají s ním problém ani prckové jako saurodactylové. Většina zvířat písek sice pozře, ať již nedopatřením při lovu, nebo ho i vyhledávájí pro pročištění střev a lepší trávení potravy. Jinak UVB opravdu potřeba není, nevhodné žárovky navíc mohou zvířeti ublížit. Topný kámen také není potřeba pod žárovku umístěte plochý kámen který se nahřeje a v noci bude uvolňovat teplo. Je to daleko přirozenější.

Dobrý den,

Můj gekončík dělá to samé, dokonce se po mě aji ohnal...V odborné knížce jsem se dočetla že se má nechat asi tak měsíc, ať si zvykne, pak naučit jíst z pinzety, pak z ruky, a pak už je zcela ochočen...Trvá to u nějakého gekončíka dlouho, a u nějakého krátce... Nevím jak je to s čištěním, taky si s tím lámu hlavu...