Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kladiště - co a jak má vypadat?

Ahoj,

chtěl bych touto cestou nasbírat nějaké zkušenosti a poptat se zkušených pardálů co a jak je nejvhodnější. :-)

nejprve bych se vás chtěl zeptat jak vůbec má kladiště vypadat a jestli se dá použít třeba nějaká umělohmotná průhledná miska s dírou na boku ,nebo jak třeba kontrolujete kladiště aby jste v čas zachytili snužku, jaký má být substrát? Stačí směs vermikulitu s navlhčeným pískem nebo hlínou? V jakém množství má být kladiště naplněné substrátem ,nebo jak velké kladiště má vůbec být?

vím že je to víc než dost otázek ale, čím víc budu vědět tím lépe amyslím že nejsem jediný koho to zajímá :-)

Díky

Ahoj, poradil bych ti aby sisi koupil některý z těch větších termoboxů http://www.polystyren-shop.cz/polystyren-shop/esho p/2-1-Termoboxy-s-vikem s PPLkem to máš za 300 stovky...

kup si teploměr s vlhoměrem, topný kabel a termostat. večer pošlu fotku jak by to mělo vypadat v kompletu a jestli najdu zaručáky tak ti pošlu i přesné názvy položek :) jinak jak se zmínil Rendy vermikulit či seramis, vermikulit by si mohl sehnat i v nějakém pet centru ale, se seramisem je to už těžší... četl jsem o něm a pro inkubaci je nejideálnější info index2.html tady se dá objednat ale nezkoušel jsem http://eshop.hydroponie.cz/index.asp?skupina=71&p= eshop

Fotka není třeba, prostě krabice s dírou... gekončíci nejsou tak tupí, aby nevěděli, kde mají v teráriu jakou schovku, takže na ten vlez snadno přijdou, navíc je tam můžeš dát a ví to hned. Samozřejmě se tam musí nějak dostat, teda nemůže to být 20 cm vysoký kýbl bez jakéhokoliv přístupu nahoru, stačí vedle vyšší bedýnky položit silnější kůru nebo kámen, aby gekončíci snadno vylezli nahoru. Často tam lezou i nekladoucí zvířata nebo samec před svlekem i jindy, protože taková vlhčí "nora" je jim příjemná.

Rendy: a to máš ten kabel připevněný zevnitř na víku nebo zvenku? podle toho návodu co jsi sem dával tak sem pochopil že se ten panel dává zvenku ale nepochopil sem proč se má připojovat přes čokoládu a střihat..? to mi přijde zbytečný

tady je jasne videt ze je to na vnitrni strane vika:

[i8.jpg]

- chce to s citem najit ten spravy vykon pro vytapeni, umerne tepelne izolaci a objemu toho prostoru. Pokud se to oblozi penovym polystyrenem, tak staci skutecne jen par wattu. I ten nejslabsi 15W kabel pak muze byt az moc = bude to delat vyrazne prekmity pres nastavenou teplotu. Lze pripadne srazit topny vykon na pulku diodou v serii s nim. Odhadem podobny prostor jako je na tech fotkach (+ oblozeno 2cm polystyrenem ze vsech stran) vytapim cca. 7-8W.

Někdo je tady asi slepej. Vidím to stejně jako lucifer, že je ten kabel zevnitř. Na tom obrázku je jasně vidět rantl toho víka. Víko je provrtaný, kabel je protaženej zvenku dovnitř.Pak je topnej kabel a celý je to překrytý tím průhledným deklem.Na tom obrázku je to víko akorát položený dnem nahoru, páč kdyby bylo obráceně tak bys viděl prdlačku - jen neprůhledný víko s dírou do který vede kabel. Je to pohled jakoby zevnitř z inkubátoru, kapišto? Chtělo by to trochu představivosti.....

ajo už to chápu :D tak to sorry všem..prosimvás, dneska mi tady gekoni vyprdli 2 vejce a nevim si pořád rady co s nimy..mám je dát do toho vermiculitu tak jak ležely zahrabaný v terárku a ten vermikulit má být nějak namočený a vlhký? a tu krabičku v čem to mám tak má být zavřená s pár dírama na víčku?

Ahoj, no tak vejce zahrab do 1/2 až 3/4 do vermikulitu. Snaž se aby si s nima moc nehýbal nebo je nepootočil. Vermikulit musí být vlhký tak aby z něj to mokro šlo cítit ale aby z něj zase nekapalo, po stranách na krabičkách udělej pár direk "vajčka se nesmí dotknout voda a i ty by sis měl taky umýt řádně ruce kůli plísním" víčko nevím já to mám bez nich, mám za to že kyž je tam nechám mohla by mi spadnout kapka rosy na vajčko... hodně štěstí :-)

Krabičku zavíčkovat (přeci jen v suchém inkubátoru není až zas tak vysoká vzdušná vlhkost a uzavřením krabičky jde vlhkost uvnitř ještě trochu výš, kapek se bát nemusíš, při topení zhora se na víčku voda nekondenzuje), vermiculit raději trošku sušší než moc vlhký, pokud by se vajíčka propadala, lze ho vždy dovlhčit (pozor pokud bude neoplozené, tak se z největší pravděpodobností bude propadat tak jako tak, tak neutopte ta ostatní), opačný případ je problematičtější, samozřejmě jde vždy domíchat suchý vermiculit, ale a) si toho všimnete nejspíš až po odumření vajec a b) to vyžaduje další zbytečnou manipulaci s vajíčky, která v době přichycení embrya je mnohem nevhodnější a pro embryo nebezpečnější než v době nakladení, kdy tam ještě v podstatě nic není. Na druhou stranu zase nemusíte být přehnaně úzkostlivý, oplozená vajíčka gekončíků jsou poměrně blbuvzdorná, takže pokud s ním nebudete driblovat, tak pravděpodobně běžnou manipulaci i s malou nehodou vydrží.