Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čištění vodního kamene s JBL bioclean

Zdravim, vím že je to tady dost opakovaný téma, a už sem si toho tady o tom i dost přečetl. Chtěl bych se ale zeptat jestli má někdo zkušenosti s odstřaňovaním vodního kamene s JBL bioclean. Jedná se mi o to, že to potřebuju do terária kde mám chameleona takže nechci žadný nebezpečný prostředek, jelikož chamík může oliznout vodu ze skla. Pokud máte někdo zkušenosti s jinými kvalitními ale také zdravotně nezávadnými přípravky rád se inspiruji.

Jedíne co dále vidím jako vhodnou možnost je kyselina citronová, protože ocet si myslím že není zrovna dobrá volba a pekně by to zapáchalo, a škrabat se mi to taky nechce :-|

Převaření 100% nepomůže to sjem řešil s chlapíkem co v Ládví prodává kytky.
Ale je to prej častej omyl.Teoreticky se odpařením vody situace ještě horší.
Pražská voda je celkově slušnej zabiják bromélií a ostatních citlivích rostlin.
Nevim co ten ocet ale přijde mi to jako dobré řešení.

Jde, viz výše. Teoreticky by sis moh vytvořit primitivní destilátor nebo rosit destilkou, ale nevím jestli to zato stojí. Dlouhodobé pití destilky asi není to pravé ořechové (ale proč vlastně?, nějakou roli by to hrálo, kdyby zvířata dlouhodobě přijímala jen a jen destilku, ale vzhledem k přijímání potravy podle mě nemůže nikdy k nějakému "osmotickému šoku" dojít), na druhou stranu,většina stromových nebo pouštních druhů nic jiného než dešťovou, resp. kondenzovanou (rosa) vodu nepřijímá a dešťová voda a rosa je přece taky vlastně destilka...

Tím nic nezkazíš, vyprchá chlor, takže bude "vodovatější", tedy více bez zápachu a taky bude použitelná např. pro rybky a larvy obojživelníků (není nic nepříjemnějšího než, když se ti na krvinky váže chlór místo kyslíku, to je vážně na umření)... ale tvrdá bude prakticky stejně.

Arutha: Ocet jako takový je masakr, ale stačí ho zředit vodou a to tak, že ocet : voda = 1 : 10 a čistí to dobře a zápach je minimální - navíc v dobře větraném terárku to zmizí rychle, krom toho člověk nedrhne šutr denně, že?

Tak sem to dnes čistil tim roztokem jak si poradil, a naprostá paráda. Několikrát sem to přetřel a terárko jako nový :))