Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem moc horko?

Dobrý den, vám, že zza kamenem nebo ase píši, ale leguánka už máme 4 dny doma...zatím nežere a často je schovaný za vodopádem nebo kameny..nepřijde že by se nás bál, protože když tam strčíme ruku nebo jdeme zvlhčit terárium neutíká..jen kouká...mám tam i hydroměr a teloměr...vlhost máme malou (cca 40-50%ale snažíme se to časťo vlhčit. A teplota nastropě terária je většinou 32 stupňů C. není to moc? je to důvod jeho neaktivity? nebo proč je tedy pořád zalezlí a nežere? Děkuji mnohokrát za odpovědi. S pozdravem Myspel

:-) tak víte co já vám do hlavy nevidím, když napíšete že má na stropě terária 32°, tak z toho fakt moc nevyčtu. Dal jsem si to dohromady trochu jinak, než je reálný stav, ale vycházel jsem jen z informací, které jste podala.
A určitě jste neotravovala, když bych nechtěl odpovědět, tak se na to vyprdnu. Jen jsem napsal to, co se mi v danou chvíli zdálo jako nejlepší + poukázal na to, že stejné věci se tu rozebíraly již mnohokrát.
Tak hodně štěstí.

Znažím se číst pořád nějaké informace, ale tak vždycky si člověk říká když to čte, že lidi přeháněj, ale když člověk má doma to svoje zvířátko tak se dycky bojí. To máte jako s dítětem..když je nemocný..každý dítě je nemocný, ale když je to vaše tak to zveličujete, více se bojíte...tak chápejte moji situaci a ještě jednou se omlouvám za rušení...

Ale vůbec nikoho nerušíte... od toho tu ta poradna je. Já chápu, že Vám o zvíře jde, máte ho chvilku, takže Vás víc věcí překvapí, ale zkuste se třeba aspoň pořádně rozepsat - pochopte, že ostatní vidí jen Váš text, nikoliv leguána, terárium.
Myslím si, že pár prvních dní (řekl bych tak týden klidně) je malá aktivita a nežravost zvířete jako jsou l. zelení normální stav. Zkuste se po příchodu domů nebo po nějaké době, kdy bude leguán sám a nerušen podívat, jestli šmejdí po terárku nebo se chodí vyhřívat.

Tak teď už se vůbec nedivím, že vám nežere a je málo aktivní. To že vám nežere může znamenat, že mu nejede suché krmivo. Náš Honzík se toho taky ani netknul. Zkuste mu natrhat obyčejné listy pampelišky a nasekejte je na malé kousky. Já vůbec nedávám suché krmivo, každý den mu dávám čerstvé listy např. z mrkve, kedlubky, rukolu... a jednou za týden mu dám vitamíny Reptilin, buď kápnu na list, nebo přímo do pusy, je už zvyklý. Teplota může taky hrát roli, bylo by dobré, kdyby se co nejdřív trochu vyhřál. V celém terárku by měl mít minimálně 25°C a pod lampou 35°C, pokud si dobře vzpomínám. Držím palce!;-)

Granulky si schovejte jen jako pochoutku pro legouška.Všichni krmíme zeleným,teď na začátku podzimu najdete ještě hodně venku.Pampelišku,vojtěšku,jetel,kupte mu polníček a rukolu,za tím se naši můžou utlouct.Taky ibišek je výborný, jak květy, tak listy.Konkrétně naši legové by o granule ani nezavadili,ale obrovská mísa napěchovaná listovou zeleninou je to pravé ořechové:-D.

Myspel: možná bych zkusil třeba nějakou tapetou zakrýt alespoň jednu z těch bočních stěn, aby se legoš cítil trochu víc v bezpečí... co se jídla týče jasnej souhlas s Kájou

fakt ibišek??
nezpochybnuji to jen jsem o tom neslyšel.

Jediný co je špatný na ibišku je to, že ho je většinou málo :)). Ne vážně, je tam dobrej poměr Ca:P, málo špatností a hlavně chutná.

OT:
LEGO25: bohužel krokodýlova poznámka byla zcela na místě a já hlasuju PRO :-), poněvadž ty základní informace, co dostaneš ještě pořád asi ve většině prodejen většinou tak maximálně vedou k záhubě zvířete...
Nicméně nelze nic tak uplně svalovat ani na obchod ani jiného prodejce. Chovatel musí být předem sám připraven.

per to do něj nedej se :)
kecam ... nerad se tu nekoho zastávám,ale krokodýl sem tam něco poradí tak tohle fakt na místě nebylo.
V PetCentru mi sama prodavačka přiznala že nic neví ani o agamach a když po ni chtěl zakaznik pavouka,tak se ho bala chytit do ruky a utekl jim "přiznám se že jsem jen blbě čuměl".....
kdo by tam take delal za 11 000 Kč. :-(

Bohužel jsem byla chovatelem poučena, že leguánek by si měl zvyknout na granule již v tomto období,neboť v zimě není dostatek vitamínů, takže by měl být zvyklí na granule, protože v nich ty vitamíny jsou. Jinak vím, že např. listy z pampelišek nebo ibišku má rád. Musím podotknout, že dnes byl již trochu aktivnější. Listy z pamppelišky jsem zkusila dnes dat, ale jestli papal nevím. Žrádlo bylo rozhrabané. Tak já zkusím granule odendat a krmit zeleným. Děkuji za rady

presne tie granule som mu daval aj ja a vobec ich nežral jednak si ich nevedel nabrať do pysku a jednak mu nechutili .. lebo ich vypluval .. tiež nemam velmi velke to terarium ale toto sa mi zda byť strašne male .. ja mam ešte mlada ( 43 cm ) a to neviem ani ako by sa v tom terariu otočilo a nie ešte neak pohybovalo .. do lamp sa moc nevyznam takže neporadim .. ale fakt mu tu stravu vymen za niečo lepšie - prirodzene a nie upravene ..

niesom žiaden expert ani nič .. ale je to dosť možne a časte že leguan po privezeni domou zvykne byť taky .. teplotu fakt nema zlu ( podla mna tie 2 stupne zasa až tak nezaškodia -aspon mojmu ) a ak nežere .. aj moj ma teraz take obdobie že sam si nepride zobrať .. ale ak ho pekne vyberiem a napcham ho ručne tak potom žerie .. tka neviem ..