Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tepelna zarovka

cau lidi chcu se zeptat pod mojou tepelnou zarovkou (80W) je nejakych 45-50´C (20cm)...jo a jaksik se mi docela vari objimka s kablem..nejakou sem hodte radu pls aj jestli teplo pod zarovkou je ok:.

Dik predem

presne tak ;-) navic "max. do 40" neni tak uplne pravda pod zarovkou muze byt klidne 45, podstatna je teplota v prostoru a aby si zvire mohlo vybrat co mu vyhovuje - nejaky ten teplotni gradien s minimem pod 30 (25-26 klidne) ale i s mistem pro vyhrev s temi 45, myslim ze i kamen pod bodovkou nahraty na 50 nijak neuskodi (sahnete si pres leto, odpoledne na nejaky rozpaleny sutr...tady u nas - v cechac...a predstavte si jak to asi pece v australii...)

45 dejme tomu- ale i to už je o riziko, už se ti někdy stalo, že samice nevykladla vejce po tom, co je "uvařila"? Mně bohužel jo (při 46°C), bylo to příliš vysokou výhřevovou teplotou. Je sice fakt, že v přírodě bývají hodně rozpálené šutry nebo písek, ale zvířata se na nich v tuto dobu nesluní. A to i druhy, které žijí fakt v rozpálených oblastech. Sluní se vždycky v době, kdy ty šutry ještě nejsou tolik rozpálené nebo naopak v době, kdy už nejsou rozpálené. A pokud se musí pohybovat po pálícím povrchu, tak si střídají nožky, aby si je nespálili a vůbec se nedotýkají břichem substrátu. V zajetí je to něco jiného i v tom, že pokud zvíře nemá možnost si vybrat výhřevné místo s optimální teplotou, tak ve snaze o vyhřátí leží tam, kde to je neoptimální a až se i popálí, nebo "uvaří vejce".

tak samozrejme je to o tom gradientu a vhodnem zarizeni aby byla moznost vyberu co zrovna vyhovuje. To muze byt relativne problem v mensich terariich (ala. vsude mozne doporucovane rozmery 80x40x40 pro 1.2 = holy nesmysl), jinak - nemerim to nejak exaktne, ale vseobecne pokud na vyhrevne misto polozim ruku a je to jen "teple" - nepali to da se tam ta ruka udrzet, je to dle mne OK.

já to tak dělám taky, a většinou to obecně doporučuju u topných kamenů, zkoušet, zda na něm jde na delší dobu udržet ruka. ale ono to je hodně nepřesné- záleží na tom, jak dlouho tam tu ruku necháš a hlavně na individuální vnímavosti- páč já mám třeba nízký prách bolesti a nepálí mně ještě to, co už reálně poškozuje tkáně, tak se mi právě stala ta příhoda s uvařenými vejci, takže se na to moc nespoléhám. Ale údajně třeba těch 45 už po nějaké době držení pálí, teda tak se mi na tom aspoň schodlo několik lidí.

s tím teráriem 80x40x40- kde se to píše? Nějak si nedovedu (nebo snad radši nechci) představit 3 půlmetrové agamy na takhle malém prostoru. Ona ani 1 se tam zrovna nerozšoupne. Já měla 110x50x70 pro 1 samce a 150x60x70 pro 2 holky s tím, že k nim byl samec připouštěn a stejně si myslím, že by mohly mít klidně větší.

poruznu - po netu, dokonce i v nejakych radoby odbornych publikacich a na servrech ktere se na prvni pohled netvari vylozene amatersky. Samozrejme je to kravina, natrvalo je to male i pro jedno dospele zvire. Taky mame babinec cca. jako ten tvuj, a kluk ma svoje to same, jen o neco nizsi (spodni patro - nahore je babinec a holky jsou pousteny na navstevu ke klukovi, kdyz to na ne leze...)

ok diky jo a jeste jak dosahnu toho ze bude agama lezet pod UV-B zarovkou (Compact UV sun) a ne pod vyhrevnou??on ta to posoudi sama co potrebuje nebo se bude jen vyhrivat??(stoho mam nejvetsi obavy) zarovky mam od sebe cca 40cm a nad tim mam jeste zarivku (Narva retilight 90cm)

jo a lidi nemate nekdo na prodej agamu vousatou ...jsem ze zlinskeho kraje tak ad nemusim jezdi do prahy atd..zadne zvlastni zbarveni nechci budu rad za normalni zdrave sede zbarveni..Cenu nabidnete..
jo a rad bych samce.

Dik