Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tepelna zarovka

cau lidi chcu se zeptat pod mojou tepelnou zarovkou (80W) je nejakych 45-50´C (20cm)...jo a jaksik se mi docela vari objimka s kablem..nejakou sem hodte radu pls aj jestli teplo pod zarovkou je ok:.

Dik predem

máš moc silnou žárovku, teplota pod ní by měla být max. do 40°C. Prostě ji vyměň za slabší. Jak máš velké terárko?

presne tak ;-) navic "max. do 40" neni tak uplne pravda pod zarovkou muze byt klidne 45, podstatna je teplota v prostoru a aby si zvire mohlo vybrat co mu vyhovuje - nejaky ten teplotni gradien s minimem pod 30 (25-26 klidne) ale i s mistem pro vyhrev s temi 45, myslim ze i kamen pod bodovkou nahraty na 50 nijak neuskodi (sahnete si pres leto, odpoledne na nejaky rozpaleny sutr...tady u nas - v cechac...a predstavte si jak to asi pece v australii...)

45 dejme tomu- ale i to už je o riziko, už se ti někdy stalo, že samice nevykladla vejce po tom, co je "uvařila"? Mně bohužel jo (při 46°C), bylo to příliš vysokou výhřevovou teplotou. Je sice fakt, že v přírodě bývají hodně rozpálené šutry nebo písek, ale zvířata se na nich v tuto dobu nesluní. A to i druhy, které žijí fakt v rozpálených oblastech. Sluní se vždycky v době, kdy ty šutry ještě nejsou tolik rozpálené nebo naopak v době, kdy už nejsou rozpálené. A pokud se musí pohybovat po pálícím povrchu, tak si střídají nožky, aby si je nespálili a vůbec se nedotýkají břichem substrátu. V zajetí je to něco jiného i v tom, že pokud zvíře nemá možnost si vybrat výhřevné místo s optimální teplotou, tak ve snaze o vyhřátí leží tam, kde to je neoptimální a až se i popálí, nebo "uvaří vejce".

tak samozrejme je to o tom gradientu a vhodnem zarizeni aby byla moznost vyberu co zrovna vyhovuje. To muze byt relativne problem v mensich terariich (ala. vsude mozne doporucovane rozmery 80x40x40 pro 1.2 = holy nesmysl), jinak - nemerim to nejak exaktne, ale vseobecne pokud na vyhrevne misto polozim ruku a je to jen "teple" - nepali to da se tam ta ruka udrzet, je to dle mne OK.

já to tak dělám taky, a většinou to obecně doporučuju u topných kamenů, zkoušet, zda na něm jde na delší dobu udržet ruka. ale ono to je hodně nepřesné- záleží na tom, jak dlouho tam tu ruku necháš a hlavně na individuální vnímavosti- páč já mám třeba nízký prách bolesti a nepálí mně ještě to, co už reálně poškozuje tkáně, tak se mi právě stala ta příhoda s uvařenými vejci, takže se na to moc nespoléhám. Ale údajně třeba těch 45 už po nějaké době držení pálí, teda tak se mi na tom aspoň schodlo několik lidí.

s tím teráriem 80x40x40- kde se to píše? Nějak si nedovedu (nebo snad radši nechci) představit 3 půlmetrové agamy na takhle malém prostoru. Ona ani 1 se tam zrovna nerozšoupne. Já měla 110x50x70 pro 1 samce a 150x60x70 pro 2 holky s tím, že k nim byl samec připouštěn a stejně si myslím, že by mohly mít klidně větší.

poruznu - po netu, dokonce i v nejakych radoby odbornych publikacich a na servrech ktere se na prvni pohled netvari vylozene amatersky. Samozrejme je to kravina, natrvalo je to male i pro jedno dospele zvire. Taky mame babinec cca. jako ten tvuj, a kluk ma svoje to same, jen o neco nizsi (spodni patro - nahore je babinec a holky jsou pousteny na navstevu ke klukovi, kdyz to na ne leze...)

Nj tak to bude zase něco v tom stylu, že někdo, kdo v životě neviděl dospělou vousatku vypustil do éteru blbost a jak je tak nedobrým zvykem, pořád se to dokola opisuje a kopíruje :-/.

ok diky jo a jeste jak dosahnu toho ze bude agama lezet pod UV-B zarovkou (Compact UV sun) a ne pod vyhrevnou??on ta to posoudi sama co potrebuje nebo se bude jen vyhrivat??(stoho mam nejvetsi obavy) zarovky mam od sebe cca 40cm a nad tim mam jeste zarivku (Narva retilight 90cm)

ony na rozdíl od nás UV "vidí", takže si ho normálně samy vyhledají, když se na něm chtějí slunit, toho se nemusíš bát. My máme někde UVčka u zdroje vytápění a jinde zvlášť a tam kde jsou zvlášť si pod ně zvířata taky normálně lezou, když chtějí.

jo a lidi nemate nekdo na prodej agamu vousatou ...jsem ze zlinskeho kraje tak ad nemusim jezdi do prahy atd..zadne zvlastni zbarveni nechci budu rad za normalni zdrave sede zbarveni..Cenu nabidnete..
jo a rad bych samce.

Dik