Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě agamy

Dobrý den,
už delší dobu se připravujina koupi agamy, konečně se mi podařilo vyladit podmínky v teráriu na optimální hodnoty a teď už jen zbývá vybrat "tu pravou", proto se chci zeptat, na co si dát pozor při koupi, o co se zajímat atd. Ještě bych chtěl dodat, že agamu bych chtěl koupit na burze...
předem všem děkuji

Agam je tintilion druhu - cert nevi jaka je pro vas "ta prava" ;-)

Pokud myslite vousatou, tak hlavne aby to melo nejmin 20cm, vic je lip. Mensi nebrat. Jinak klasika co plati vseobecne - vitalni, uz na prvni pohled dobre zivena a zdrava, vsechny prsty a cely ocas (nesmejte se, obcas co se prodava - by jeden brecel), dobre se pohybujici...

Tak tak, hlavne na tu velikost pozor... nedavno sem kupoval hodne malou agamu a uz sem se pomalu smiroval s tim, ze o ni prijdu, 14 dni trvalo nez zacala normalne zrat a to sem zkousel snad opravdu vse...
Male agamy sou hodne citlive na kvalitu osvetleni a taky zrejme hure snaseji zmenu prostredi...
Takze pro mene zkusene chovatele cim vetsi, tim lepsi... :)

jj, tak velikost astáří, to sem se už tady dočetl, jinak se omlouvám, jde opravdu o agamu vousatou a co se týče těch chybějících prstů a částí ocasů, to se nesměju, protoževím, že se to stává, koukal sem na jeden web a tam nabízeli cca 20 agam a jen u jedné tam chyběla kolonka chybí prsty, část ocasu atd. ještě by mě zajímalo, jak je to se zbarvením, vím že existují druhy (pojmenování) dle zbarvení, moje představa je, aby byly zbarvená dočervena nebo oranžova, třeba konkrétně u Lucifera se mi moc líbí jeho samec, tak jak to je se zbarvením, konkrétně jak moc se může zbarvení změnit, četl jsem tu, že někteří "nadopujou" agamy mrkví, ta je pak krásně do červena a pak během pár dnů zbarvení zmizí, tka jelsti toto se dá ěnjak poznat...

S "barevnymi" je to slozitejsi, a v cechach tuplem - je tady totalne zprofanovane oznaceni "sandfire", neb se tak nabizi uplne cokoliv co o "Sandfire Dragon Ranch" neslyselo ni v X-tem pokoleni dozadu - bezne se vedome lze a podvadi jak to jen jde, jen aby se to prodalo. XY zklamanych by mohli vypravet..

Vybarveni je dano geneticky, ale co se tyce vzhledu, muze se lisit dle podminek, teploty, nalady zvirete... Treba nas Gizmo pokud je zrovna "tmavy" tak je to hneda s tmavym az temer cernym "palenim" na zadech mezi ni, ale kdyz se vyhreje a predvadi se samici, tak je to oranzova a mezi ni je svetle sedomodra :-) (+ rudy pruh pres zada) Vousatky sice nejsou chameleoni, ale to rozpeti od-do neni zrovna zanedbatelne. Koule (realne sandfire) je treba po ranu taky jen "hneda" a docela nenapadna, ale po vyhrati pokud je v pohode tak je krasne oranzova - hlavne hlava a predni pulka tela.

Na potrave nejspis taky zalezi, ale jestli to jde vylozene nadopovat karotenem netusim a zkouset to nebudu :)) Spis vhodna strava dokaze o neco zvyraznit vlohy ktere jsou dane geny - ale "klasickou" muzete cpat mrkvi jak chcete, "sandfire" z ni stejne nebude. Zajimavy je vyvoj vybarveni u mladat - uz po vylihnuti je castecne znat ktere bude mit vetsi vlohy pro "barvu", ale barevne je to nekde jinde nez u starsich - vetsich.

(celkem by me zajimalo jak je to co se tyce genetiky barevnych forem vousatek, ale dle vseho to neni zdaleka tak jednoduche jako napr. u gekonciku)

Dobrý den,
tak první agama je už nějaký čas spokojeně doma a má se čile k světu, je to samička a nyní jí chci pořídit kamarádku, první je zbarvená pěkně do žluta, teď bych chtěl hezky červenou, nezná někdo chovatele, kde bych takovou senal (je mi jasné, že ju nekoupím za 500 jako tu první)....:)