Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je to možné?

Zdravím Vás všechny,

chtěla jsem se zeptat. Mám krajtu královskou, je cca 130 cm dlouhá a je to taková moje šmudlinka. Vždycky tak týden po svleku mi chtěla v pohodě jíst a jak ráda. Jenže teď nechce. Já vím, že co se týče krajet a přijímání potravy, tak takových článků tu je víc. O to mi tak nejde jako spíš o to, že jsme si pořídili domů i potkana, kterého máme na mazlení pro děti. No SiSince (krajtě) dáváme taky potkany, jenže teď prostě potkana nechtěla. Zkoušela jsem i počkat pár dnů a stejnak nic, prostě tam vedle ní seděl jakoby se nechumelilo. A tak mě zajímá, zda je možné že toho potkana nechce, protože když se s ní mazlím tak cítí i toho potkana co máme doma. Takže pach potkana bere jako součást mě (to je docela vtipný) a proto nechce potkana jíst. Není problém zkusit i jiné zvíře (myš, křečka, atd.) jen jsem se chtěla zeptat nejdřív Vás, abych doma nakonec neměla zverimex. ^_^

Za Vaše rady a názory budu moc vděčná...

PS: snad jsem to napsala trochu srozumitelně. ^_^

loading...

Já vím, že je tady o tom napsaného hodně. Vím, že krajty královské vydrží až půl roku bez jídla. Zkoušela jsem počkat i pár dní. Teď to bude tak něco přes měsíc od posledního krmení. Samozřejmě, že než jsem založila tenhle topic, tak jsem si nejdřív toto forum projela zda tu něco nenajdu. Mně jde jen o tom, jestli ho prostě nechce jen proto, že ten pach cítí i ze mě. Prostě ten pach tam bude i když si umyji ruce na tom nic nezměním. Jestli prostě nemám přejít na jiný zvíře na krmení.

Pokud vím, tak jsem napsala velmi slušnou a uctivou žádost o radu. Dle mého není vůbec pěkné, že první odpověď je hnedka ironická. To dost o něčem značí... Čili děkuji za rady, radši půjdu pryč a na vaše forum zapomenu a rozhodně ho nebudu doporučovat jiným lidem. Ono když sem člověk přijde s radou a vy ho zesměšníte a hned nabízíte jen ironické odpovědi, tak to o něčem svědčí. Tento topic můžete locknout, stejnak bych se tu normální odpovědi nejspíše nedočkala. Nezapomeňte se pobavit na můj účet jak jsem hloupá a na jakým pitomý věci se tu ptám.

Nashledanou...

PS: aspoň bez základních hrubek by jste mohli psát lidi...

Tak se hned neurazej....
K tve otazce.... mozne to proste neni... potkan bude vzdy citit potkanem, a pro hada to bude predstavovat jen a jen neco k snedku. Je mozne, ze se tva regiuska bude svlekat a proto nezere, je mozne, ze ji ten potkan proste nevoni... je treba vetsi, nez na co byla zvykla. A nebo je to proste tim, ze neni hladova.... a jak sama vis, tohle je u krajt normalni.

Nic si z toho nedělej,každý nějak začínal....jenom někteří na to rychle zapomínají....o jejich věku a inteligenci svedčí i tebou zminovaný projev....jsme hold veřejné forum s opravdu vysokou návštěvností...
-k tvému dotazu:hadi mají opravdu vynikající čich ale bohužel nízkou inteligenci,takže i když určitě čichově rozezná rozdíl i mezi jednotlivými potkany nedokáže si mezi nimi uvědomit žádný rozdíl ve smyslu "domácí" a "cizí" -to že momentálně nechce žrát je nejpravděpodobněji způsobeno sezonním příjmem potravy,můj pár přes zimu nechce žrát pravidelně.
(viper) (viper)

P.S. příště zkus zadat název vlákna nějak srozumitelněji,např. Krajta královská půst.

No jo, jenže co teď s potkanem? Tak to vypadá, že teda budu mít doma místo jednoho potkana potkany dva. Jelikož si brzo k němu vypěstuji citový vztah. Achjo. Tak děkuji za radu. Odpověď na svou otázku jsem dostala. Už je to přes měsíc co nežrala, tak uvidím kdy dostane chuť k jídlu...

Zdravím,
mně zase přestaly reguisky brát mastomyši a také bez jakéhokoliv důvodu. Od malička jsem jim dávala myši a mastomyši na střídačku a časem prostě přestaly mastomyši brát. Takže teď krmím už jenom myši, občas zkusím mastomyš, ale bez úspěchu. Hlodavce si chovám sama a krmení dostávají pořád stejné.

zeptám, se tady, abych nemusela zakládat zbytečně nové vlákno.Sežere mi 90cm regina menšího potkana? Nebo mám radši dát 2 myši? U užovky jsem v klidu průěhu růstu,kolik toho sežere, u reginy mě mate malá hlava a silný tělo :-[ ještě u mě nežrala, první dostane v sobotu.

Takze poporade:
1. Pardon za moju prvu odpoved. Ale myslim ze trocha ironie a nadhladu je namieste. Had je had. Rozozna akurat tak potravu, predatora a opacne pohlavie. Nie domacich maznacikov, alebo zajaca ktory je urceny na smotanu.Jemu to je proste jedno!
2. O reginach je tu toho fakt, fakt, fakt hodne. To ze nezerie mesiac nic nieje. Ked nebude zrat dlhsi cas, potom by som skusil dat napr mastomys, alebo skrecka(na tie sa celkom daju nalakat). Momentalne by som to fakt neriesil.
3. Viper nezbudam na svoje zaciatky. Kazdy nejak zacinal a nikomu nic do hlavy nenapadalo za noc. Podla mna len treba trocha rozmyslat aj pri zadavani otazky. Ak viem co chovam, nebudem ocakavat od hada aby rozoznaval pre neho v podstate jedinu vec - potravu. To co je potkan prenas nemusi byt prenho.
4. Co sa tyka gram. chyb. Viem, to je moja blbost, holt nikto nieje dokonaly.Jazyky(Sj, Aj, Rj)mi proste nejdu. Narozdiel od mnohych prispievatelov(ak sem budete chodit aj nadalej castejsie pochopite) maju moje prispevky(dovolim si tvrdit) aspon hlavu a petu.

Mimo toho ze otazka bola v zneni ci moze vediet ze ten potkan je ako domaci mazlicek a preto ho nechce...Aspon mne to tak prislo( a podla prispevkov niesom jediny komu).Takze nebolo to 2x presne napisane ak vam neslo o to.

Samozrejme ze sa sem tam stava ze proste prestane zrat napr potkanov. Castejsie sa vsak stava ze je to koli tomu ze boli hady krmene dlhsiu dobu skreckami, alebo morcatami. Su lahsie stravitelne a na dobre sa rychlo zvyka;-).

Castejsie sa vsak stava ze je to koli tomu ze boli hady krmene dlhsiu dobu skreckami, alebo morcatami. Su lahsie stravitelne a na dobre sa rychlo zvyka.

To je možné, žes to někde četl, ale každopádněs to pak spletl. Potkani a křečci jsou pro hady stravitelnější než morčata, páč morčata jednak mají tvrdou hrubou srst a navíc hodně silnou kostru, takže řada hadů je vůbec nezvládne dokonale strávit. Jasně, je rozdíl mezi několikametrovou tmavkou, velkou 0,1 hrozna a regiuskou...regiuskám bych morčata snad ani nedávala, ikdyž mláďata morčat nemají tak robustní kostru. Když pak rozebereš ten hadův boban, tak tam jsou často kusy lebek nebo kyčlí, nebo to had rovnou vyblije. Třeba já osobně dávám morčata občas 1,0 B.c. 2,5 metru, a třeba s potkanama nikdy problémy nemá, ale u morčat vždycky vykálí část nestrávené kostry.

Co se týče těch regiusek a jejich oblibě v křečcích, tak je celkem normální, že čerstvé odchyty žerou jenom křečky nebo pískomily. Jenže tam to nebude tím, že by křečci byli lépe stravitelní, ale prostě tím, že asi nejvíc pachově připomínají přirozenou kořist, a pískomilové i přirozená kořist budou.

Danio, myslím, že to nebyla nejmoudřejší odpověď na dotaz (ten první komentář).
K dotazu: danio to pěkně shrnul, není třeba k tomu něco dodávat.

Ke všem (zvlášť k rejpalům): Bohužel na poradně se toto stává často. Každý je chytrý jak rádio, ale co plácne do placu je zbytečná blobst, s prominutím. Laik se slušně zeptá a obecenstvo si z něj v lepším případě dělá srandu a v tom horším ho málem pošle do p... Žádný učený z nebe nespadl a z žádného laika se zkušený terarista nestane jen tak. Už jsem to rozebírala v jednom článku (http://kittanya.blogspot.com/2011/02/vse-co-reknet e-muze-byt-pouzito-proti.html)
Bohužel, psaný projev je stále jen psaný projev, a spoustu lidí stále ještě nedokáže v textu postřehnout vtip, ironii, nadsázku, a právem se urazí a teraporadně ubývají body reputace.
A ocenila bych nejen já, ale mnoho dalších lidí, kdyby se na dotazy odpovídalo věcně, pravdivě a bez urážek. Jste přece zkušení teraristi a tak byste se podle toho měli chovat (to teď neplatí jen pro tebe ;-) ).

Když už jsi se tady tak pěkně OT vyjádřila, dovolím si jeden OT dotaz. Na svých stránkách píšeš toto:

Ano, i hadi mohou prdět zvláště ti herbivorní při tympanii (nadmutí střev), ale i insekticidní

Takže by mě zajímalo, které druhy hadů máš na mysli. Možná jsem blbej, ale na žádnýho býložravce mezi hadama si nějak nemůžu vzpomenout....
No a i nějaký ty insekticidní druhy mě zajímají taky.
K dalším "faktům" z tvýho blogu bych se radši nevyjadřoval....

No tak insekticidní druhy hadů by mě též zajímaly, jejich chov by krom radosti z neobvyklého chovance jistě přinášel i tu výhodu, že přes léto by mohlo být otevřené okno 24 hodin denně a mouchy a komáři by neměli pražádnou šanci na narušování mého soukromí! :)) Na nakouknutí do blogu snad ani nemám odvahu...

sice tady pořád čtu sisinka tohle a sisinka tohle ale nikde není napsany coje sisinka za pohlaví a jak je stará, jestli má cca 130 cm ajeto náhodou sisinák tak bube žrát téměř vždy asi půl roku a stejně celkem dietně, tože něžere ještě není takovej problém jako úbytek hmotnosti-importy mě doma nežrali 11 měsíců a zhubli asi o pár deka uplně minimálně, ato jsem nabízel hlodavce snad všech druhů a kuřátka a vrabce a nic ,to ze začátku potom už vždycky jednou týdně myš nebo potkana přes noc a fakticky až po 11 měsících začly žrát