Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autobus do Hammu 3.6 2011

Doufám že se nebudete zlobit když kvůli tomu založím nové téma,staré vlákno se mi zdálo dost nepřehledné.

veškeré informace jsem se snažila napsat na tyto stránky : hamm.wbs.cz

Budu ráda za každou radu k této akci.Budeme se snažit zaplnit 49 + 1 místný autobus, pokud by se nepodařilo mám samozřejmě plán A i B (autobusy s méně místy) s tím by bohužel mohlo přijít zdražení jízdného (čekáme na kalkulace)
[mod]
Tak já vám to znova přišpendlím a držím palce,at to ted vyjde.:-) (Melda)[/mod]

Volali jsme na Státní veterinární správu ČR konkrétně na odbor vnějších vztahů, kontroly dovozu a vývozu
tel.: 227 010 180 opravdu není nic tak horké jak se to tu řeší, stačí zavolat a nebo vše vysvětlí manžel ( Michal Javůrek) na telefonu : 734480009 ten má informace i z celní správy a od školitelky na převoz zvířat. Já to tady vše vypisovat nebudu ale celníků se nebojíme ! ;-)

zdar:-D jěště klika,že na mne nezůstalo místo :-D:-D:-D,no berte to jako srandu,Pošukárnu,ale jenom pár postřehů:-D:-D
Soudruzi z NDR jsou opravdu "nepřekonatelní":-D:-D a ti naši občas taky:-D:-D.tuto je taková blbost,ale pokud tam bude CS :-D at z říše či u nás:-D a najde se nějaký šetřil(znám čecháčky),stačí třeba 2kartáče máček a je to:-D:-D,ze zákona se dá rozebrat autobus na prvočinitele,a u lidí "osobka":-D:-D:-D,No nic žádný katastrof.scénář nebude.
Za sebe Peklo to jistí:-D:-D:-D

nechci to tady opakovat po jiných,že to bylo super a paráda atd.Prostě se to povedlo a doufám,že předběžná domluva na snakeday se promění v realitu a já slibuji,že přibalím "Františka".Díky Jano a Michale.Jinak přidávám jen pár foteček z mnoha(páč se na burze nesmí fotit:-))I ceny mírné-viz foto.Jo jinak Cheerte,fotky Arua jak spí a ...si nechám do dražby:-)[http://imb.lide.cz/big/4deb4f48faba0f9ff2280200.jp  g?year=2011&month=06&day=0509&a=1&id=103634327][http://imb.lide.cz/big/4deb4f52dc822ae147130300.jp  g?year=2011&month=06&day=0509&a=1&id=103634330][http://imb.lide.cz/big/4deb4f5a35307fe46b390200.jp  g?year=2011&month=06&day=0509&a=1&id=103634334][http://imb.lide.cz/big/4deb4f60ebf3abf01f9a0100.jp  g?year=2011&month=06&day=0509&a=1&id=103634335]

Morelia boeleny, uroplatus phantasticus, B. caninus, M. viridis, mraky roznych gutiek, regin, retin, Python anchietae, Naultinus elegans, langaha madagascariensis,Fidzi leguany, Boomslang, nejake Ojro zmije,Boigy cynaea, Trimeraky, Dendra....
Bolo toho dost, ale aj tak som cakal viac:-D
Nerd - prasiny som nevidel. Ale ze tam neboli nehovorim.
Dost ma mrzi ze som tam nevidel Aplopeltury:-/

Jo jo, bylo to super! Uroplatus phantasticus jsem taky obdivovala, ten by se mi moc líbil, ale doma by v tom vedru chcípnul, tak jsem místo něj radši vyhlížela U. ebenaui, ale toho jsem neobjevila. Dovezli jsme si páreček Lygodactylus williamsi, kterých tam byla hromada, ale fuška byla sehnat odchovy a ne import. No a pak páreček opravdu pěkně vybarvených R. ciliatus. A z žabek jsem váhala nad Adelphobates castaneoticus, ale byly po 90 Euro. Tak třeba někdy příště.

Super akce, bez chyby, dokonalost... Burza za mě slabší, čekal jsem o něco víc ale nakonec jsem dotahl taky nějáký věci co se hůř shánějí. A krom nich i nějáký ty hadice, ta poslední kě mě přišla něčekaně na benzince v Ústí :-D.
Nějvětší dík za mě patří Michalovi s Janou za bezchybnou organizaci a za naprosto geniální a nepostradatelný překladatelský služby, který mě zachránily, díky Aru + Magdě.
Zeluco: Nebudem zlí, necháme to nějak na soukromo :-D:-D:beer:.

JJ taky dik organizatorum vejletu, bylo to fajn:) Jedinny zivy zvire, ktery sem vezl sem pak predal (vnutil:D ) u Usti na benzince nejak necekane Cheertovi:D
Burza slabota, sice sem to cekal, ale ne az takhle:( To i na zimnim, na kterym sem byl a ma byt taky spatnej, tak byl oprti tomuhle vynikajici. Na podzim si to ale s hadama vynahradim, uz mam neco predbezne domluveny, tak uvidim:)
Ale za me nejvetsi spek Bothrops(Rhinocerophis) ammodytoides, jeste ted je me spatne z toho, ze je nemam doma:D

Karle a co jsi čekal od červnovýho Hammu? Ten je vždy nejhorší, byl po třetí a po třetí to byla katastrofa. Jako nenašel jsem tam nic co y mě nějak natchlo, teda až na hady co měl někdo zarezervovaný a jen jsem je zahlídl. Ale prodej byl ok naprosto:). Takže to hodnotim tak jako neutrálně. NAvíc musíme to brát tak odchovy letošní třeba od užovek teprve budou, takže stim se musí počítat. Podobná katastrofa je zimní Hamm, ale pořád je o kus lepší. Ale jarní(březen) a podzimní(září) jsou dobrý.

Čus Michale. Na zimní nejezdím, z důvodů blbýho počasí, ale loňskej červnovej mi nepřipadal až tak tragickej jako tenhle. Ohledně prodeje jsem taky naprosto spokojen, ale jinak trága. S jarním a podzimním souhlasím. Jediný co mě nadchlo, byla naprosto černá lamprophiska. Už jsem na ní koukal v březnu, teď znovu. Příště jí možná vezmu

tak ono ty nepřátelské pohledy prodejců na focení jejich zvířat byly hodně z důvodu, že se tam vždycky zhusta vyskytují různí pitomci, co si říkají ochránci zvířat. vyfotí zvířata v krabičce včetně jména atd prodejce a pak šíří po internetu, jak se tam strašlivě týrají zvířata a kdo je ten největší tyran (samozřejmě ten člověk napsaný na štítku, kterému pak vzniká újma...), ikdyž má zvířata v krabičkách podle těch jejich německých norem atd. Ikdyž je fakt, že na zvířata to byl tentokrát dost velký záhul v tom vedru. Ale to nebyla chyba prodejců.

Ono to zalezi od predajcu... Prvu asi hodinu som nevedela ze sa fotit nesmie... A nikto mi nic nepovedal... az potom jedna predavajuca... Potom som sa uz pytala, ci si smiem odfotit... Niketori povedali hej, niektori nie... Kazdopadne pre mna to bol neskutocny zazitok... Tak si neviem predstavit ako vyzeraju tie lepsie burzy, ked toto vraj bola slabota :D

Gambáč nesmí chybět v žádnym autobuse :-D
Jinak na zářiový termín už přijímáme rezervace, budeme se snažit vyhovět požadavkům z dotazníku, minimálně místenky budou.
Pojede se zase trasa Brno - Praha - Hamm a z5
další zastávky na této trase po domluvě.
Ten snake day vzdáváme, vyšlo by to na moc peněz a byl by problém s hotelem :-/
Informace na www. k novému termínu budou během týdne.

Presne. 70%zvierat su far.mutacie :-/ A pritom je plno krasnych prirodnych farieb (napriklad krasne cervene curtusky).Akurat o nich nieje taky zaujem ako o hada ktory vyzera ako malovany :-/
Inak pisal som z typkom z heterodom.com, vraj im mali prist nejake chrysopeleii, boigy atd. mal sa mi ozvat, ale nic. Tak neviem...
A co Aplopeltury?

tyjo Aplopeltury jsem viděla snad naposled někdy před 2 lety...totálně zdevastovaný, jak už tak bejvaj. Ony se ani moc nevozej, páč to většinou chcípne ještě dovozcům, než to stihnou prodat. Tihle šnekáči jsou celkem problémoví, ani ne tak na chov, ale na import...maj strašně rychlej metabolismus a pár d ní bez vody a bez jídla je pro ně konečná. Ale pokud se zadaří, mohli bychom zase získat Sibinomorphise.

No, mně přišlo, že těch mutací nebylo tolik, ale v tom vedru jsem to probíhal jen hodně rychle a díval se jen po tom, co jsem sháněl. Ale jinak pravda, že mě nic extra moc nezaujalo, bylo spíše víc takových těch zvířat, která v minulých létech skoro nebyla a jsou teď "moderní", třeba Uroplati, varani (např. dost často k sehnání byl V. gilleni), a samozřejmě spousta importů (to je jak u nás, akorát tam je každej lygouš nebo anolis v jedné krabičce).

Zdarte,
já nevím já byl spokojenej až na ty kvanta lidí, ale naštěstí jsem se tam dostal již 7.30h( v té době už čekalo na lístky cca 100 lidí) open je až v 10h.
Co jsem měl domluvený to klaplo(nákupy)....sice s časovým odstupem, protože do místnosti s jeďákama pouštěli po skupinkách páč moc lidí.
Co mě zaujalo:
Byly tam odchovy 3 druhů Dendroaspisek(viridis á500,jamesoni á500,polylepis á400),mimča Ophiophagus hannah á300, odchovy Bothropsů(dva druhy či tři) co jsem v životě neviděl(venezuláci už jen za 30), Bitis atropos NZ á750, caudalisky už "jen" za 350 možná levněji všude ceny nebyly,šlejgeláci roční žluťáci á 40(mám je doma), Hemachátky neptal jsem se na cenu,Naja nigricincta á 250, zajímavé Viperky jen u jednoho stolu. Chřestýšů celkem taky požehnaně. Lachesis stenophrys už "jen" á 1000.
Sklamán jsem byl, že tam bylo málo Heloderm jen cca 3Ks asi se letos nedařilo, a že mi upláchl prodejce s černýma vdovama za good price. Co se týče ostatního, klasika samá pogona samá regiuska samej hroznýš atd...a to v různých barvách. Ale sem tam člověk narazí i na něco jiného šak to znáte "prasečák to neni" sice po noci za volantem plus únava jsem si tam tak pak připadal :-D
Mára
PS: Máte to aj s cenama, ale rok od roku jsou ku... nižšššššíííííí jako naše prémie :-D což neni dobré