Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autobus do Hammu 3.6 2011

Doufám že se nebudete zlobit když kvůli tomu založím nové téma,staré vlákno se mi zdálo dost nepřehledné.

veškeré informace jsem se snažila napsat na tyto stránky : hamm.wbs.cz

Budu ráda za každou radu k této akci.Budeme se snažit zaplnit 49 + 1 místný autobus, pokud by se nepodařilo mám samozřejmě plán A i B (autobusy s méně místy) s tím by bohužel mohlo přijít zdražení jízdného (čekáme na kalkulace)
[mod]
Tak já vám to znova přišpendlím a držím palce,at to ted vyjde.:-) (Melda)[/mod]

Nechci do toho rypat, ale nejak mi z toho plyne, ze lidi co pojedou z Prahy budou doplacet na ty, co jedou z Brna, kdyz je snad zatim jednotna cena ;)
Co kdyz se prihlasi o hodne vice lidi z Prahy, je pak rozumne aby ten bus vyjizdel z Brna?
Jinak se nejspis prihlasim a vezmu z Prahy jeste 3-5 lidi, ale potrebuji se spis dostat na tu breznovou.

Nerýpete,ne to už se našli jiní adepti :-D .
Je to tak, že Pražští dopravci jsou s cenami o hodně výš než ti Moravští,u některých jsme vyjednali přistavení autobusu do Brna zdarma, navíc zájemců s nástupem v Brně je zatím polovina takže bychom nechali cenu jednotou.

@ Mmagic.J, - diky za odpoved
@ Radar14 - ja nikde nepsal, ze nemam respekt, ze se mi to zda hodne apod., takze si podobne poznamky klidne muzes nechat.
Jen se mi proste zdalo divne, proc platit stejne, kdyz cesta Praha - Hamm a zpet bude o vice nez 400km kratsi ;)
HOWGH

zdar:-D a.d.Hanz,ale ty nejsi čech,ty sudeták.:-D,nehledě na to,že každý kdo dal 8tříd.jezdí spodem A9:-D na km stejně tuto je fofrník:-D.
trochu mat.od nás 600 km tj 1200km*12litru(podkapotního ovsa)takže ropa 120l to je jedna nádrž:-D* 33 a jsi na 3960 kč a kde je dálnice amort apod.Beru to náklady na jedno auto s jedním ks.:tj.pilot,cena si sice sníží pasažéry klidně i 6ks.,ale pak to přijde..."klasika"tuten chce jet domu,tuten by tam zůstal,vždyt to znáš:-D.Takže babě akorát přeji pevné nervy a hodně účastníku;-)

no tak jasně, člověk musí trochu přemejšlet a jezdit podle toho, kde bydlí...my středočeši taky jezdíme přez Drážďany, protože přeci si zbytečně nebudem dělat okružní vyhlídkovou jízdu po německu :-D

Jen Pražáci by bus nezaplnili, a proto by měli být rádi, že se přidají i Moraváci. Ti navíc nemůžou za to, že bydlí dál. Nevidím důvod, proč cenu rozpočítávat podle vzdálenosti (podotýkám, že sama bydlím v Praze). Stejně by rozdíl byl v celkové sumě zanedbatelný.

Nemam naladu vam odpovidat (kolega a kamarad lezi po ustknuti mamby v kritickem stavu), ale podivejte se, kolik je prihlasenych lidi z Prahy a kolik z Brna. Ja jsem ze severni Moravy, ale jak jsem psal, kdybych, tak bych jel pres Prahu a vzal bych i 3-4 lidi a to uz je ta castka sakra znat. No ale cela cesta nejspis stejne padne, protoze ten stav je velmi spatny. Uz se tady nebudu vyjadrovat, sorry.
PS a Cech taky nejsem.
Lyncha a kdyz se neucis pocitat, tak zjistis, ze ten rozdil neni nezanedbatelny, zvlast, kdyz lidi z Prahy je zatim 2x tolik ;)

Co se vám na stavu zdá špatného? během několika dnů 22 rezervací a tři měsíce před námi. Navíc jak jsem psala, není problém vyslat menší autobus ;-)
Je až neuvěřitelné kolik se ukázalo prudílků co píšou na meily, do vzkazů na stránkách (viz. ten poslední :-D )atp.. Zajímalo by mě o co doopravdy GO... :-)

Já myslím že ten kdo chce opravdu jet a souhlasí z cenou tak mu je jedno jestly pojede za tu cenu z Brna nebo z Prahy.Prostě se přihlásí zaplatí určenou částku a nemusí jse o nic víc starat a může být rád že se vůbec někdo najde kdo takovou suprovou akci zorganizuje.Podle mě za tím není nic jiného než závist a skrblíková fobie o každou korunu.

Jak už to tady někdo psal, je to klasická lidská vlastnost, snažit se všude hledat jak ušetřit a jak s tím prudit organizátory. Pokud chci jet, tak jedu za podmínek, se kterými jsem byl seznámen, a pokud ne, tak nejedu. Ať se na mě dotyční nezlobí, ale je to sprosté a zhovadilé prudit organizátory s tím, aby řešili takové věci, a ještě je k tomu osočovat (viz na i-fauně), že si na tom chtějí nacpat kapsy. I kdyby jim z toho něco málo zbylo, pořád to nepokryje úsilí a čas strávený organizací...
Nechápu, proč jsou někteří lidé taková hovada...
Já se nepřipojím, protože bohužel v tom termínu mám pracovní akci a jet tedy nemůžu, ale držím moc palce. Ať to vyjde a prudiči ať si tam jdou po svých :-)

Jako poznat to asi je, ale nezlobte se na mě, 1500 za dálkový bus je super cena a tyhle "kraviny" bych fakt nehrotil. Navíc, jak zde již padlo, cenu určuje pořadatel. Pokudse Vám tyto podmínky zdají nefér, tak uspořádejte vlastní akci a tam si stanovte ceny, jaké chcete. Navíc pokud je většina z Prahy, tak to znamená, že podobný problém jako Vy s cenou nemají...;-)
Kolegovi držíme palce...

Lidi, nenechce si cuchat nervy tím remcalem. Já bych rád jel i za víc, jenže nemůžu, snad příště. A řešit pár korun, to se mi zdá trapné. Ten člověk zřejmě ještě nic nedělal pro druhé, raději ať zůstane doma, kazil by dobrou atmosféru v autobuse.

Jenom jestli můžu podotknout jak bude ta závazná rezervace a placení nevratné zálohy 1000 a doplacením 500 na místě. Kdyby se podařila první možnost a jelo by tech 49+1 tak něco jsou pořadatele atd. ale je to asi 45 cizích lidí někdo onemocní , někomu do toho něco závažného přijde a najdou se třeba 4 nebo 5 co nepřijdou nechají propadnou tu nevratnou zálohu ale bude chybět 2000-2500 kč máte to proti tomu nějak ošefované? Nebo se stane to nejhorší a půjde to z vaší kapsy?

Tak hlásím posledních 9 míst do autobusu, po nedávné burze se roztrhl pytel se zájemci, tak bych radila s rezervačkou neváhat.
Až bude kapacita předběžných rezervací naplněna, budu přijímat ještě rezervace na náhradníky kdyby se nějaké to místo uvolnilo,ale kdyby byl zájem tak jako do teď, mohou klidně vyjet autobusy dva :-)

před chvílí jsem dostal rozpis na červen a zjistil jsem že bych měl být zrovna v tuto dobu v rakousku ,hradci, karlových varech a ještě někde jinde cose ani ještě neví kde ,takže ačkoliv nerad se akce nezůčastním, jáse tam snad nikdy nepodívám nebo co

Na stránkách burzy Hammu se objevila informace, že při koupi zvířete na burze a jeho vývozu za hranice budu potřeboval veterinární potvrzení, které mi na burze vydají za poplatek 10 EUR. Je to pravda?

Besucher, die Tiere mit ins Ausland zurücknehmen wollen, benötigen eine tierseuchenrechtliche amtliche tierärztliche Bescheinigung für den innergemeinschaftlichen Handel oder den Export...

Visitors who wish to take back animals to foreign countries need an official veterinary health certificate for EU intra-community trade or for exportation.

Tohle by me taky zajimalo,jestli to na burze vydaji (je ta moznost) a jestl je to na jedno zvire/10€ ,ci je to na vice ks... Pac naka pravidla ne prevoz zvirat po EU existuji a nemecti policiste/celnici, by nam mohli nachystat nepekne prekvapeni...

Určitě to jde, problém spíš je, že člověk neví, co poveze a tudíž může těžko dopředu hlásit celníkům, co přez hranici poveze. Zkus se informovat na celním úřadě, co se vyžaduje, já měl za to, že se má dopředu hlasit, co se poveze, ale nevím jestli se to netýká jen citesů, případně jen cites A???. Čuchám v tom nějaké vyčůránkovství našich západních bratří, proč si na blbečcích z východu nevydělat pár euro navíc, předpokládám, že jakýkoliv byť předem připravený tiskopis nemá větší cenu než jakákoliv jiná ČB kopie A4, takže cca kačku / 0,04 euro...

To by asi vědět měli, prostě něco ve smyslu, když překračuji hranice mezi státy EU, tak by se mělo hlásit předem, pokud převážím nějaké zvířata, ale právě nevím jestli se to týká jen cites nebo prostě všeho, ale spíš jen cites a samozřejmě u A je třeba mít "žlutej cites" (výjimka), který Vám musí dát prodejce a u B a níže stačí jen kupní smlouva, paragon apod (prostě doklad o legálním původu). Předpokládám, ale že obecně mimo A cites se to moc neřeší a lidi vozí zhusta bez nahlášení. Ovšem to nelze k celkově velkému občasnému hustu německých (rakouských...) orgánů k východním návštěvníkům doporučit a myslím, že v době konání Hammu si jistě celníci nenechají ujít příležitost zastavit podezřelá CZ, SK, PL, HU... vozidla.

Na stránkách teraristiky je celá verze. Je tam ke stažení formulář v PDF, který se musí vyplnit a do 14 hodin odevzdat na Informacích. V odpoledních hodinách si ho pak můžete vyzvednout. Při vyzvedávání se musí zvíře, na které žádáte potvrzení samozřejmě předvést. Cena 10 EUR je za jedno povolení. Jelikož je na formuláři více řádků pro popis převážených druhů a jeho množství, tak bych hádala, že to bude za všechny zvířata. Snad....

Celá verze:
Besucher, die Tiere mit ins Ausland zurücknehmen wollen, benötigen eine tierseuchenrechtliche amtliche tierärztliche Bescheinigung für den innergemeinschaftlichen Handel oder den Export.
Sie können diese Bescheinigung auf der Terraristika erhalten. Bitte füllen Sie dazu den unten stehenden Anmeldebogen vollständig aus (bitte unbedingt mit Postleitzahlen) und geben Sie diesen bis 14.00 Uhr an der Information ab.
Im Laufe des Nachmittages können Sie dann Ihre amtlichen tierärztlichen Bescheinigungen an der Information erhalten. Dazu müssen Sie alle Tiere mitbringen und an der Information vorführen.
Die Kosten betragen pro Bescheinigung 10,00 € und müssen vor Ort bar bezahlt werden.

Visitors who wish to take back animals to foreign countries need an official veterinary health certificate for EU intra-community trade or for exportation.
You can obtain this certificate here on the Terraristika. For this purpose please complete thoroughly the registration standard form you find below (postal code is needed!) and hand it over before 2:00 pm at the information desk. Then during the afternoon you will obtain your veterinary certificates at the information desk. For this purpose you are required to present all your animals at the information desk.
Each certificate is 10,00 €. You have to pay cash at the information desk.

nás jednou zastavili cajti v Severním Porýní-Vestfálsku, když jsme jeli ze Snakeday a prudili kvůli jedovatým hadům-měli jsme jich plný kufr. Že se nesmí v Německu chovat. Tak jsme jim řekli, že si ta převážená zvířata na té dálnici v tom autě nechováme, ale jenom je převážíme a že jsme v šengenu, tak o co jim jde...slušně jsme je poslali do háje. výhoda je umět dobře německy. co se týče Citesů (ale týká se to např. taky evropských druhů ještěrek, obojživelníků atd), tak člověk musí mít potvrzení o nabytí- kupní smlouvu s tím, o jaké zvíře se jedná, počet + adresa a podpis prodejce a kupujícího.

Já mám furt nějaký pocit, že to je buzerace navíc, že veterina se týká savců, ptáků, ale plazů a obojživelníků ne (mezi EU státy), pokud se nejedná o import z třetí země a navíc takový certifikát je mezi námi o ho... , je to jen canc za 10 eu a stav zvířat je irelevantní, resp. zvíře veterinář nevidel, vyšetření se žádná nedělali a je to jen prachsprosté prohlášení... Ale Němci prostě lejstro potřebují...

Samozřejmě že je to buzerace navíc, ale necites savci, ptáci atd jsou v poho, to v šengenu nikoho nezajímá a ani nemůže, páč do toho nikomu nic neni- pokud nejsou citesoví. Pokud tě zastavěj s necitesovým ptákem nebo savcem, tak ti nedokážou, odkud si ho vezeš (ikdyž je z mimošengenu) a můžeš je poslat do někam. Pokud jsou cites, potom se na ně vztahují papíry jako na ostatní cites. Ale na druhy z bernské úmluvy, což jsou evropští plazi, obojživelníci atd musíš mít potvrzení o nabytí(kupní smlouvu), taky to na ní musí být označené jako NZ. Pokud nemáš tenhle papír třeba na převážený evropský ještěrky, tak ti je normálně zabavěj. A pokud se jedná o druhy vyskytující se na dotyčném území, tak je to průser.

ty veterinární podmínky se týkají hlavně ptáků a savců, když si je necháváš posílat z jiných zemí, protože se na ně vztahuje karanténa.. na plazy a obojživelníky se většinou nevztahuje, ale může být taky vystavena, záleží na tom, jakej trouba úředník to zrovna vyřizuje.

Jop, to jo. Na druhou stranu musím říct, že jsem ještě nekoupil od Němce(nebo kohokoliv jiného, jehož stát podepsal bernskou úmluvu) evropský druh a on mi nedal papír sám od sebe. myslím si, že pokud chci tyhle druhy chovat, pak bych měl vědět, že něco takového je a papíry si ohlídat...

Tak po rozmluve s celnikem a telefonickem hovoru na pohranicni veterinarni stanici (Ruzyne), se zda ze neni potreba zadne extra povoleni.. Pokud nejde o jiz vyse zminovana citesova zvirata a dovoz z tretich zemi. Ale byl jsem odkazan na MVS na Kozacce,kam budu volat zitra,pro upresneni,co se tyce jedaku. Takze nejedovata zvirata jsou v pohode urcite a info o jedacich sem dodam zitra,
pokud by bylo potreba..

Trochu mi to přijde zbytečný to tu řešit. Jednou jsme se na něco takovýho ptali a údajně stačí jen ručně si napsat něco jako Prodal jsem tohle a tohle tomuhle a podpis prodejce. Ale přijde mi to zbytečný, problémy z Hammu nejsou, akorát z Holandska maj němci tendenci to hlídat. Akorát evropská zvířata jsou problém, na to potřebujete písemně něco a citesový tam stejně vždy dostanete nějaký papíry ktomu. Takže neřešit je nejlepší věc a nezatěžovat si blbostma hlavu.

Myslím, že je taky něco jinýho jet osobákem v pár lidech, než v busu, kde povezeme všichni kdo ví co a kdo ví kolik, na tom by si mohli smlsnout, a taky asi bude trochu větší pravděpodobnost, že nás zastaví. Každopádně já německy umím jen říct, že chci zaplatit, a to bych dost nerada použila ;-)

no nás stavěli několikrát jak cestou tam tak i z5 a prolezli nám celý auto. Co se týče té kupní smlouvy tak jo, oni na o nemaj spešl lejstro, takže to stačí napsané per pero, ale když to nemáš, tak máš průser. Ne na neevropské necitesové jedáky, ty jim můžou být fuk...jak už jsem psala, záleží na tom, co vezeš.

To ale platí pro ČR, němci to maj jinak a dost s tim pruděj, pokud už má člověk tu smůlu, že ho zastavěj a zrovna to jsou nějací aktivní blbci. Když nemáš na evropské druhy doklad o nabytí a vyznačení, že se jedná o odchov v lidské péči (což u nás vůbec nepotřebuješ), tak ti je normálně zabavěj. S jedákama je v šengenu můžeš poslat do háje...ono záleží na tom, co člověk veze. Když je to nějaký neevropský necitesový druh, tak jim to může být fuk. V opačném případě jsou jak vosy.

Zajímalo by mě, jak policista pozná, co je citesový a co necitesový druh, časo ani podle mě lidi běžně nevědí, co tu v Evropě žije. Pamatuju si, jak jsem v Brazílii žasla nad kolibřikama a kamarádka na mě zírala, co mi je. Pak se mě úplně vážně zeptala: "A to u nás nežije?" Plazy znají lidi určitě ještě míň.

tak lidi jsou blbí, u nás většina lidí sice pozná kosa, ale už nevědí, že ten hnědej fógl bez žlutýho zobáku co skáče vedle něj neni drozd ani něco jinýho, ale kosice. ale pokud nakápneš na štourala (kterej to sice nepozná, ale bude šťourat) tak ten si může zjišťovat, jestli je dotyčnej druh jakej. Samozřejmě pokud je, tak můžeš spolehnout na to, že je blbej a nevyzná se, a říct mu že se jedná u jiný druh a doufat, že ti to sežere. nás takhle jedou kontrolovali přez půl hodiny (asi jsme vypadali podezřele :-D)

Koukám, že si tu všichni plácají játra s domněnkami, ale co takhle zvednout telefon nebo zajít na krajsou veterinární správu, kde Vám řeknou, že potřebujete mít někoho, kdo má kurz na přepravu zvířat, veterinární osvědčení ke každému zvířeti a další a další věci. To platí nejen v říši, ale i u nás při přepravě nad 60km. U nás na to každej dlabe, ale v říši si každý bez těchto povolení koleduje o pěknej průser;-)

Obávám se, že až takové jasno v tom mít nebudeš ani po deseti telefonátech. Prošel jsem si tím taky. To, že u nás se vykládá zákon jedním způsobem je nám jaksi k ničemu, když Němci na hranicích si v rámci šikany vykládají zákony po svém. Osobně jsem to pochopil i ze stanovisek SVS, resp. přednášejících na kurzech přepravců, kteří nemají absolutně šajn o tom, co se děje za hranicemi a to, že mi třeba paní XY řekla, že takto by se kontroly chovat neměly neznamená, že se tak kontroly nechovaly (mimochodem kolegovi takhle zabavili i bezobratlé - vezl si kudlanky, které nepřenášejí ani varroazu, ani nejsou CITES, ani se nemůžou zapříčinit k vyhubení našich druhů, protože u nás nepřežijí). Bez "papírů" (asi nejlépe to tu popisoval Michal) a povolení přepravce zhusta nemá člověk šanci ani zvířata odvézt, pokud na kontrolu dojde (většinou se zabavují). Je možné, že dřív to bylo jiné, ale protože arogance při kontrolách narůstá, vyžadují se doklady o původu. Každý solidní prodejce Vám dnes v Hammu dává ke zvířatům papír (u mutací nebo dražších zvířat naprostá samozřejmost - opět souhlas s Michalem). Mimochodem to, že zvíře není CITES v ČR, neznamená, že nespadá pod cites v rámci přepravy - viz boa constrictor, python regius i v mutacích, kdy se na dovoz třeba snow kahlů vyžadují CITES dokumenty, nebo lze uvézt třeba V. exanthematicus, který u nás už nemá ohlašovací povinnost, ale pokud se dováží, jede vesele na jednom CITESu 50-100ks a solidní prodejce Vám vyjma pokladního dokladu (v současnosti jediný doklad, který dokazuje původ, resp. získání, jelikož původní CITES tuto vlastnost pozbyl, přestože na něm bylo napsáno odkud co a jak) předá při nákupu i jeho kopii. Sám mám doma už víc takových fotokopií "hromadných" CITESů na zvířata, která nemají ohlašovací povinnost. To jen tak na okraj, když už se někdo začal zajímat.

tak ono nepapírové bezobratlé mu vůbec neměli co zabavovat, to se neměl nechat a poslat je do někam, kdyby to hnali dál, což by nehnali protože na to nemaj právo, tak by to ustál...ale vyplatí se umět německy. Česky nebo anglicky se prudící němci do oněch míst posílaj blbě. jinak doklad o nabytí člověk potřebuje ke VŠEM citesům, tzn i k těm červeným leguánům, růžovým konstriktorům a zelenomodrofialovým regiuskám. u nás se tyhle druhy už nemusí registrovat, ale doklad o původu (koupi) zvířete mít sebou v německu musíš.

No zejtra tam stejne zavolam,alespon kvuli svedomi,vycerpani sanci a chuti (hlavne).. V Reichu tech 10 € dam,pro jistotu.. O CZ mi az tak moc nejde..Ae diky za info,vsem.. Alespon vim,ze byrokracie je vsude stejna a nejni to jen domena CZ.. A vubec nema cenu, se zatezovat nakou poctivou snahou. Nechapu proc to politikum tak vadi,kdyz nas do toho zenou bicem sami a ani na uradech ktery jsou k dane veci urceny,se obcan nedozvi relevantni informace..Pak to tady ma vypadat. Sorry za vykrik do tmy..

jenže to platí pro obchodníky se zvířaty, ne u zvířat ze zájmových chovů. Zvířata v zájmovým chovu, na která se nevztahuje nutnost dokázání původu atd (cites, bern. konvence) a nejedná se o psa, kočku, fretku bla bla kteří by měli být označeni čipem bla bla- to jsou spíš veterinární záležitosti, tak u plazů, obojživelníků a drobných savců v zájmovém chovu nic takového není potřeba a můžeš si je v šengenu vozit jak chceš a nic k tomu nepotřebuješ. takže když si povezeš 10 hadů, 8 agam, 3 žáby a kýbl pískomilů a jsou to zvířata v tvém zájmovém chovu, tak po tobě nemůže chtít nikdo nic. vzhledem k tomu, že tyhle cesty se zviřátky podnikáme poměrně často a už jsme měli pár x nepříjemnosti, tak manžel právník vyzjišťoval, čeho třeba a netřeba a za jakých okolností.

Tak podstatné je, že Vám to prošlo. Jednak kontroly nevědí, co je a co není CITES zvíře. Dodnes nechápu, jak je možné, že to dělají lidé, kteří se v této problematice ani neorientují. Jeden takový kontrolor před necelými pěti lety bez varování hmatal do pytlíků s chřestýši, zastavili jsme ho tehdy tak tak. Blbec poznal jen, že to nemá nohy. Kolega byl z toho v šoku ještě celou cestu zpět. Je také určitě výhodou, jak už si psala, že umíte dobře německy. Znám docela dost lidí, kterým to moc platné nebylo a přitom opravdu nevezli nic, co spadalo ani pod bernskou nebo washingt. konvenci. A co se týká toho CITES dokladu i na mutace, to se netýká jen obchodníků. Klasické objednávky od renomovaných chovatelských zařízení věnujícím se právě třeba mutačním hroznýšům ani bez CITES přijít nesmí, přestože to jsou zvířata z xté generace naprosto jiného feno i genotypu než jsou CITES A occidentalové, protože se jedná o míšence.

Dodnes nechápu, jak je možné, že to dělají lidé, kteří se v této problematice ani neorientují

tak to je přeci normální, že to dělají lidé, kteří se v dané problematice neorientují a neplatí to zdaleka jenom u zvířat. Stačí se podívat na politiku, kolik tam je panáčků kompetentních k věcem, které dělají aniž by jim rozuměli ]:).

Volali jsme na Státní veterinární správu ČR konkrétně na odbor vnějších vztahů, kontroly dovozu a vývozu
tel.: 227 010 180 opravdu není nic tak horké jak se to tu řeší, stačí zavolat a nebo vše vysvětlí manžel ( Michal Javůrek) na telefonu : 734480009 ten má informace i z celní správy a od školitelky na převoz zvířat. Já to tady vše vypisovat nebudu ale celníků se nebojíme ! ;-)

zdar:-D jěště klika,že na mne nezůstalo místo :-D:-D:-D,no berte to jako srandu,Pošukárnu,ale jenom pár postřehů:-D:-D
Soudruzi z NDR jsou opravdu "nepřekonatelní":-D:-D a ti naši občas taky:-D:-D.tuto je taková blbost,ale pokud tam bude CS :-D at z říše či u nás:-D a najde se nějaký šetřil(znám čecháčky),stačí třeba 2kartáče máček a je to:-D:-D,ze zákona se dá rozebrat autobus na prvočinitele,a u lidí "osobka":-D:-D:-D,No nic žádný katastrof.scénář nebude.
Za sebe Peklo to jistí:-D:-D:-D

nechci to tady opakovat po jiných,že to bylo super a paráda atd.Prostě se to povedlo a doufám,že předběžná domluva na snakeday se promění v realitu a já slibuji,že přibalím "Františka".Díky Jano a Michale.Jinak přidávám jen pár foteček z mnoha(páč se na burze nesmí fotit:-))I ceny mírné-viz foto.Jo jinak Cheerte,fotky Arua jak spí a ...si nechám do dražby:-)[http://imb.lide.cz/big/4deb4f48faba0f9ff2280200.jp  g?year=2011&month=06&day=0509&a=1&id=103634327][http://imb.lide.cz/big/4deb4f52dc822ae147130300.jp  g?year=2011&month=06&day=0509&a=1&id=103634330][http://imb.lide.cz/big/4deb4f5a35307fe46b390200.jp  g?year=2011&month=06&day=0509&a=1&id=103634334][http://imb.lide.cz/big/4deb4f60ebf3abf01f9a0100.jp  g?year=2011&month=06&day=0509&a=1&id=103634335]

Morelia boeleny, uroplatus phantasticus, B. caninus, M. viridis, mraky roznych gutiek, regin, retin, Python anchietae, Naultinus elegans, langaha madagascariensis,Fidzi leguany, Boomslang, nejake Ojro zmije,Boigy cynaea, Trimeraky, Dendra....
Bolo toho dost, ale aj tak som cakal viac:-D
Nerd - prasiny som nevidel. Ale ze tam neboli nehovorim.
Dost ma mrzi ze som tam nevidel Aplopeltury:-/

Jo jo, bylo to super! Uroplatus phantasticus jsem taky obdivovala, ten by se mi moc líbil, ale doma by v tom vedru chcípnul, tak jsem místo něj radši vyhlížela U. ebenaui, ale toho jsem neobjevila. Dovezli jsme si páreček Lygodactylus williamsi, kterých tam byla hromada, ale fuška byla sehnat odchovy a ne import. No a pak páreček opravdu pěkně vybarvených R. ciliatus. A z žabek jsem váhala nad Adelphobates castaneoticus, ale byly po 90 Euro. Tak třeba někdy příště.

Super akce, bez chyby, dokonalost... Burza za mě slabší, čekal jsem o něco víc ale nakonec jsem dotahl taky nějáký věci co se hůř shánějí. A krom nich i nějáký ty hadice, ta poslední kě mě přišla něčekaně na benzince v Ústí :-D.
Nějvětší dík za mě patří Michalovi s Janou za bezchybnou organizaci a za naprosto geniální a nepostradatelný překladatelský služby, který mě zachránily, díky Aru + Magdě.
Zeluco: Nebudem zlí, necháme to nějak na soukromo :-D:-D:beer:.

JJ taky dik organizatorum vejletu, bylo to fajn:) Jedinny zivy zvire, ktery sem vezl sem pak predal (vnutil:D ) u Usti na benzince nejak necekane Cheertovi:D
Burza slabota, sice sem to cekal, ale ne az takhle:( To i na zimnim, na kterym sem byl a ma byt taky spatnej, tak byl oprti tomuhle vynikajici. Na podzim si to ale s hadama vynahradim, uz mam neco predbezne domluveny, tak uvidim:)
Ale za me nejvetsi spek Bothrops(Rhinocerophis) ammodytoides, jeste ted je me spatne z toho, ze je nemam doma:D

Karle a co jsi čekal od červnovýho Hammu? Ten je vždy nejhorší, byl po třetí a po třetí to byla katastrofa. Jako nenašel jsem tam nic co y mě nějak natchlo, teda až na hady co měl někdo zarezervovaný a jen jsem je zahlídl. Ale prodej byl ok naprosto:). Takže to hodnotim tak jako neutrálně. NAvíc musíme to brát tak odchovy letošní třeba od užovek teprve budou, takže stim se musí počítat. Podobná katastrofa je zimní Hamm, ale pořád je o kus lepší. Ale jarní(březen) a podzimní(září) jsou dobrý.

Čus Michale. Na zimní nejezdím, z důvodů blbýho počasí, ale loňskej červnovej mi nepřipadal až tak tragickej jako tenhle. Ohledně prodeje jsem taky naprosto spokojen, ale jinak trága. S jarním a podzimním souhlasím. Jediný co mě nadchlo, byla naprosto černá lamprophiska. Už jsem na ní koukal v březnu, teď znovu. Příště jí možná vezmu

tak ono ty nepřátelské pohledy prodejců na focení jejich zvířat byly hodně z důvodu, že se tam vždycky zhusta vyskytují různí pitomci, co si říkají ochránci zvířat. vyfotí zvířata v krabičce včetně jména atd prodejce a pak šíří po internetu, jak se tam strašlivě týrají zvířata a kdo je ten největší tyran (samozřejmě ten člověk napsaný na štítku, kterému pak vzniká újma...), ikdyž má zvířata v krabičkách podle těch jejich německých norem atd. Ikdyž je fakt, že na zvířata to byl tentokrát dost velký záhul v tom vedru. Ale to nebyla chyba prodejců.

Ono to zalezi od predajcu... Prvu asi hodinu som nevedela ze sa fotit nesmie... A nikto mi nic nepovedal... az potom jedna predavajuca... Potom som sa uz pytala, ci si smiem odfotit... Niketori povedali hej, niektori nie... Kazdopadne pre mna to bol neskutocny zazitok... Tak si neviem predstavit ako vyzeraju tie lepsie burzy, ked toto vraj bola slabota :D

Gambáč nesmí chybět v žádnym autobuse :-D
Jinak na zářiový termín už přijímáme rezervace, budeme se snažit vyhovět požadavkům z dotazníku, minimálně místenky budou.
Pojede se zase trasa Brno - Praha - Hamm a z5
další zastávky na této trase po domluvě.
Ten snake day vzdáváme, vyšlo by to na moc peněz a byl by problém s hotelem :-/
Informace na www. k novému termínu budou během týdne.

S Atheriskama nic moc, nějaké squámy a ceratophory, ale dost nevalné. Nestihli jsme si to celé projít, ale to co jsme stihli, tak bylo slabší. mraky lidí, ale zajímavých zvířat míň....ikdyž teda soudě podle nás, záleží samozřejmě na tom, co kdo považuje za zajímavé :-)

B. taeniata, 1 zvíře. Trimouši vesměs známá klasika- venustusi, trigonocefalové. Z evropských žovek akorát pruhované situly, co jsem tak viděla, ale je fakt že po žovkách jsem tentokrát moc nekoukala.

vůbec, on přez prázdniny asi nikdo nějak moc nevozil...což teda ty zářiové hammy tak vypadají, dříve tam občas bývaly zajímavé odchovy, ale to už je tak nějak zašlá sláva, vesměs to převálcovala mutační zvířata, těch je tam plno...

Presne. 70%zvierat su far.mutacie :-/ A pritom je plno krasnych prirodnych farieb (napriklad krasne cervene curtusky).Akurat o nich nieje taky zaujem ako o hada ktory vyzera ako malovany :-/
Inak pisal som z typkom z heterodom.com, vraj im mali prist nejake chrysopeleii, boigy atd. mal sa mi ozvat, ale nic. Tak neviem...
A co Aplopeltury?

tyjo Aplopeltury jsem viděla snad naposled někdy před 2 lety...totálně zdevastovaný, jak už tak bejvaj. Ony se ani moc nevozej, páč to většinou chcípne ještě dovozcům, než to stihnou prodat. Tihle šnekáči jsou celkem problémoví, ani ne tak na chov, ale na import...maj strašně rychlej metabolismus a pár d ní bez vody a bez jídla je pro ně konečná. Ale pokud se zadaří, mohli bychom zase získat Sibinomorphise.

No, mně přišlo, že těch mutací nebylo tolik, ale v tom vedru jsem to probíhal jen hodně rychle a díval se jen po tom, co jsem sháněl. Ale jinak pravda, že mě nic extra moc nezaujalo, bylo spíše víc takových těch zvířat, která v minulých létech skoro nebyla a jsou teď "moderní", třeba Uroplati, varani (např. dost často k sehnání byl V. gilleni), a samozřejmě spousta importů (to je jak u nás, akorát tam je každej lygouš nebo anolis v jedné krabičce).

Zdarte,
já nevím já byl spokojenej až na ty kvanta lidí, ale naštěstí jsem se tam dostal již 7.30h( v té době už čekalo na lístky cca 100 lidí) open je až v 10h.
Co jsem měl domluvený to klaplo(nákupy)....sice s časovým odstupem, protože do místnosti s jeďákama pouštěli po skupinkách páč moc lidí.
Co mě zaujalo:
Byly tam odchovy 3 druhů Dendroaspisek(viridis á500,jamesoni á500,polylepis á400),mimča Ophiophagus hannah á300, odchovy Bothropsů(dva druhy či tři) co jsem v životě neviděl(venezuláci už jen za 30), Bitis atropos NZ á750, caudalisky už "jen" za 350 možná levněji všude ceny nebyly,šlejgeláci roční žluťáci á 40(mám je doma), Hemachátky neptal jsem se na cenu,Naja nigricincta á 250, zajímavé Viperky jen u jednoho stolu. Chřestýšů celkem taky požehnaně. Lachesis stenophrys už "jen" á 1000.
Sklamán jsem byl, že tam bylo málo Heloderm jen cca 3Ks asi se letos nedařilo, a že mi upláchl prodejce s černýma vdovama za good price. Co se týče ostatního, klasika samá pogona samá regiuska samej hroznýš atd...a to v různých barvách. Ale sem tam člověk narazí i na něco jiného šak to znáte "prasečák to neni" sice po noci za volantem plus únava jsem si tam tak pak připadal :-D
Mára
PS: Máte to aj s cenama, ale rok od roku jsou ku... nižšššššíííííí jako naše prémie :-D což neni dobré